Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

www.newscast.com.ua носить виключно інформаціоний характер и не несе відповідальність за вміст інших сайтів. Всі авторскі права дотриманні.
  • Источники

  • Категории

ВЕРНУТЬСЯ

Українські дрони регулярно атакують НПЗ Росії

Наслідки атак дронів: РФ різко скоротила експорт дизеля до Африки

13/03/2025, 10:22:59

У лютому експорт дизеля до африканських країн впав майже вдвічі - з 1,27 млн ​​т у січні до 684 тис. т.

Росія різко скоротила постачання дизельного палива до Африки на тлі регулярних атак українських безпілотників на нафтопереробні заводи (НПЗ). Про це пише The Moscow Times у четвер, 13 березня. Так, у лютому експорт дизеля до африканських країн впав майже вдвічі - з 1,27 млн ​​т у січні до 684 тис. т.    Також скоротився експорт до Бразилії (на 41%, до 344 тис. т) та інших країн Південної Америки (з 40 тис. т до нуля). Постачання до Туреччини, яка є найбільшим експортним ринком для російського дизеля, зменшилися на 12% - до 1,13 млн т. Обсяги перевалки з судна на судно, що здійснюється в Греції, Румунії, Італії та Португалії, скоротилися на 17% - до 268 тис. т. Загальний обсяг морського експорту дизеля з російських портів упав на 15% - до 3,13 млн т. За словами експертів, зниження обсягу експорту пов'язане зі збільшенням кількості "інцидентів" на НПЗ. За даними Reuters, обсяг потужностей, що простоюють, з первинної переробки нафти на російських НПЗ у лютому зріс до 3,5 млн т з 2,3 млн т у січні, у тому числі через аварійні зупинки Рязанської НПК, Саратовського, Сизранського і Волгоградського НПЗ після атак дронів. Згідно з оцінкою агентства, Росія загалом скоротила експорт нафтопродуктів у лютому на 7,5% порівняно з січнем та на 13,6% рік до року - до 8,72 млн т. Зокрема, експорт дизеля зменшився на 6% у місячному вираженні - до 3,6 млн т.   Росія залишається ключовим постачальником дизеля для країн Північної та Західної Африки, а також для Бразилії. При цьомуросійський експорт залежить від виконання першочергового завдання забезпечення внутрішнього ринку, зокрема, у період високого літнього попиту.   Нагадаємо, 4 березня ЗСУ завдали ударів по низці важливих об'єктів на території РФ. Мова йде про НПЗ у Самарській області, нафтоперекачувальну інфраструктуру в Ростовській області та інші цілі.

А 3 березня у Росії заявили про вибухи на НПЗ в Уфі. Перед цим місцеві чули нібито звуки безпілотника.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Источник:Кореспондент

Поделиться :