Трамп заявив, що США "майже" завершили паузу з наданням розвідданих Україні
Президент США Дональд Трамп заявив у неділю, що Сполучені Штати "практично" закінчили з призупиненням обміну розвідданими з Україною, і що він очікує хороших результатів від майбутніх переговорів з українськими посадовцями в Саудівській Аравії.
Заяву американського президента наводить агентство Reuters, пише "Європейська правда".
Відповідаючи на запитання, чи буде він розглядати можливість скасування призупинення надання розвідувальної інформації, Трамп сказав: "Ми вже майже це зробили. Ми вже майже це зробили".
Директор ЦРУ Джон Реткліфф заявив у середу, що США припинили обмін розвідданими з Україною, чинячи тиск на президента України Володимира Зеленського, щоб він співпрацював з Трампом у проведенні мирних переговорів з Росією.
У вівторок американські посадовці зустрінуться з українською делегацією в Саудівській Аравії, зокрема, для того, щоб визначити, чи готова Україна піти на поступки Росії задля припинення війни.
Також над переговорами в Джидді зависла доля угоди між Вашингтоном і Києвом про видобуток корисних копалин.
Трамп висловив оптимізм щодо переговорів. "Я вірю, що цього тижня ми досягнемо значного прогресу", – сказав він.
За словами Трампа, він вважає, що Україна підпише угоду про видобуток корисних копалин, яка, на думку Києва, повинна містити гарантії безпеки з боку США.
"Вони підпишуть угоду про видобуток корисних копалин, але я хочу, щоб вони хотіли миру... Вони не продемонстрували цього в тій мірі, в якій повинні", – сказав Трамп.
Трамп також заявив, що його адміністрація розглядає різні варіанти щодо тарифів на Росію і що посадовці його адміністрації не стурбовані військовими навчаннями за участю Росії, Китаю та Ірану.
7 березня Трамп заявив, що розглядає можливість запровадити широкомасштабні санкції та тарифи проти Росії через її триваюче повномасштабне вторгнення в Україну.
Водночас у п’ятницю Трамп заявив, що у питанні врегулювання війни йому легше "мати справу" з Росією, ніж з Україною.
Крім того, він пояснив, чому зупинив поставки військової допомоги Україні.