Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

В Україні впали продажі нових вантажівок

10:40:41

У лютому на українському ринку нових комерційних автомобілів (вантажні та спеціальні) було реалізовано 845 авто, що на 13% менше, ніж у січні. Про це повідомляє Укравтопром у вівторок, 4 березня.   Зазначається, що у порівнянні з лютим 2024 року, реєстрації нових комерційних авто впали на 18%.   До ТОП-5 марок ринку нових комерційних авто у минулому місяці увійшли:   1. Renault - 169 од.;   2. Citroen - 93 од.;   3. MAN - 78 од.;   4. IVECO - 69 од.;   5. Ford - 66 од.   Всього з початку 2025 року український парк вантажних та спец. автомобілів поповнили 1817 нових машин, що на 0,5% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Нагадаємо, у 2024 році Україна імпортувала 1240 автобусів та мікроавтобусів , загальна митна вартість яких становила понад 55 млн доларів. У січні 2025 року глобальні продажі нових легкових автомобілів становили 6 782 098 од ., що на 1,9% більше порівняно з аналогічним місяцем 2024 року.

Пропаганда РФ створює "російську Бучу" на Курщині - ЦПД

10:24:47

Російська пропаганда поширює дезінформацію про нібито вбивства цивільних у селі Руське Порічне Курської області РФ. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації при РНБО у вівторок, 4 березня.   "Російська пропаганда вкотре поширює дезінформацію про нібито убивства цивільних у селі Руське Порічне на Курщині. Як докази ru-пропаганда поширює відео, на якому зафільмовано тіла кількох загиблих людей. Поширене відео не містить жодних справжніх доказів. З нього неможливо встановити ані кількість тіл, ані місце подій, ані особи загиблих, ані причини та обставини їхньої смерті", - йдеться в повідомленні.   У ЦПД підкреслили, що подібні вкиди є частиною масштабної і тривалої дезінформаційної кампанії про "звірства ЗСУ на Курщині", завдяки яким роспропаганда намагається створити руському порічному імідж "російської Бучі" та підтримувати у суспільстві "високий градус ненависті" до українців.   Ще одна мета цієї кампанії - змістити фокус уваги зі злочинів російських військових щодо цивільного населення України. "Утім, докази воєнних злочинів Росії, на відміну від поширюваних ru-пропагандою фейків, зафіксовані міжнародними організаціями", - заявили в ЦПД.

Венс назвав найкращу гарантію безпеки для України

10:02:02

Найкращий спосіб запобігти новому вторгненню Росії - це "дати американцям економічну вигоду у майбутньому України". Про це заявив  віцепрезидент США Джей Ді Венс в ефірі Fox News.   За його словами, найкращий спосіб захистити Україну від нового російського вторгнення - це гарантувати фінансову зацікавленість США в майбутньому України.   "Якщо ви хочете отримати реальні гарантії безпеки, якщо ви хочете дійсно гарантувати, що Владімір Путін не вторгнеться в Україну знову, найкраща гарантія безпеки - це дати американцям економічну вигоду у майбутньому України", - сказав Венс. Віцепрезидент США заявив, що "це набагато краща гарантія безпеки, ніж 20 000 військовослужбовців з якоїсь випадкової країни, яка не воювала 30 або 40 років". Нагадаємо, 28 лютого президент Володимир Зеленський прибув у Вашингтон, де разом з лідером США Дональдом Трампом мав підписати угоду про надра.

Канада та Китай ввели свої тарифи на американські товари

09:46:07

Китай та Канада запровадили відповідні мита на американські товари після рішення президента США Дональда Трампа розв'язати торговельну війну проти своїх найбільших партнерів. Про це повідомляє Reuters у вівторок, 4 березня.   Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що запроваджує 25%-ві мита на товари вартістю 30 млрд канадських доларів, що імпортуються зі США. Мита діятимуть доти, доки США не скасують свої мита проти Канади.   Сума в 30 млрд канадських доларів є частиною загального заходу у відповідь, спрямованого на імпорт товарів зі США на суму 155 млрд канадських доларів, а решта 125 млрд канадських доларів набудуть чинності після 21-денного періоду консультацій.   Китай заявив, що з 10 березня введе додаткові мита в розмірі 10-15% на деякі види імпорту зі США. Зазначається, що Мексика також готує свої заходи. Нагадаємо, 4 березня набули чинності нові 25%-ві мита Трампа на товари з Мексики і Канади , а також подвоєння мит на китайські товари до 20% .

Маск запропонував Зеленському "амністію в нейтральній країні"

09:26:26

Глава Департаменту ефективності уряду США (DOGE) Ілон Маск заявив, що президенту України Володимиру Зеленському "варто запропонувати амністію в нейтральній країні" для "мирного переходу до демократії". Про це американський мільярдер написав у соцмережі Х у вівторок, 4 березня. "Правда. Хоч би як це було неприємно, Зеленському слід запропонувати амністію в нейтральній країні в обмін на мирний перехід до демократії в Україні", - заявив Маск.   На думку соратника американського президента Дональда Трампа, український лідер "хоче вічної війни".   "Зеленський хоче вічної війни, нескінченної корупційної м'ясорубки. Це зло", - наголосив Маск.   Нагадаємо, 28 лютого в Овальному кабінеті  сталась перепалка між президентами України і США . Трамп, серед іншого, звинуватив Зеленського у тому, що він "грає в азартні ігри з Третьою світовою війною".  Маск пояснив зміну свого ставлення до України з початку повномасштабного вторгнення Росії нібито діями української влади.

Левітт: Зеленський вкусив руку, яка його годує

05:42:34

Президент України Володимир Зеленський "вкусив руку, яка його годує". Про це у понеділок, 3 березня, заявила прес-секретар Білого дому Каролін Левітт в інтерв'ю Fox News.     Вона розповіла, що під час зустрічі в Білому домі з президентом США Дональдом Трампом Зеленський був за крок від підписання угоди про корисні копалини, "яка могла б стати для нього економічним порятунком, але вважав за краще відмовитися".   "І він вкусив руку, яка його годує", - сказала Левітт.   Також вона зяавила, що "всі відчувають втому оплачувати війну".    "Сполучені Штати та американський народ втомилися оплачувати рахунки за цю війну. Президент Трамп хоче домовитись про угоду. На жаль, виявляється, що президент Зеленський поки що просто не хоче цього", - заявила Левітт.   Нагадаємо, 28 лютого в Овальному кабінеті  сталась перепалка між президентами України і США . Трамп, серед іншого, звинуватив Зеленського у тому, що він "грає в азартні ігри з Третьою світовою війною". 

У Франції підпалили представництво Tesla

04:42:00

Вночі невідомі підпалили французьке представництво Tesla у П'яченці-дю-Туші на захід від Тулузи. Про це у понеділок, 3 березня, повідомляє La Depeche.     Вісім автомобілів повністю згоріли, ще чотири серйозно пошкоджено. Збитки становили понад 700 тис. євро.    Згідно з попередніми даними слідства, одна або кілька людей відрізали частину дротяної сітки, щоб проникнути на територію представництва, підпалили автомобілі та втекли до прибуття правоохоронних органів.   Прокуратура Тулузи доручила справу жандармам пошукової бригади Toulouse-Mirail.   Як пише видання, це можуть бути незадоволені клієнти або активісти, які виступають проти автомобільної промисловості чи засновника Tesla Ілона Маска, союзника президента США Дональда Трампа.   Наразі жодна група не взяла на себе відповідальність за цю пожежу. У Tesla France також не прокоментували інциденту.   Капіталізація Tesla впала нижче психологічної межі

Трамп подвоїв мита на товари з Китаю

02:55:47

Президент США Дональд Трамп подвоїв мито на товари з Китаю з 10% до 20%. Про це йдеться у його указі , опублікованому на сайті Білого дому.     Своє рішення він пояснив "нездатністю уряду КНР вжити заходів щодо стримування потоку синтетичних опіоїдів, включаючи фентаніл, із КНР до Сполучених Штатів".   "Це є надзвичайною загрозою національній безпеці, зовнішній політиці та економіці країни", - пояснив Трамп.   Глава Білого дому також заявив , що з вівторка, 4 березня, наберуть чинності мита для Канади та Мексики, він виключив якісь відстрочки.   Тарифи в 25% будуть введені на весь імпорт із двох країн загальною вартістю близько 1,5 трлн доларів у річному вираженні, за винятком канадських енергоносіїв, які будуть обкладені митом у розмірі 10%.   Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп пригрозив запровадити 25- відсоткові мита на товари з ЄС. При цьому, очільник Білого дому розкритикував європейський блок, заявивши, що він "був створений для того, щоб нашкодити Сполученим Штатам".

План Макрон. "Часткове перемир'я" у війні

01:21:09

  Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що він і британський прем'єр Кір Стармер мають ідею щодо початкового "часткового" припинення бойових дій між РФ та Україною – у небі, на морі та з атак на об'єкти енергетичної інфраструктури.   Перемир'я для переговорів   Макрон сказав, що не довіряє тому "перемир'ю", про яке можуть домовитися США та Росія, і переконаний, що Путін добиватиметься приниження України та насамперед її роззброєння.   Президент Франції розповів, що альтернативно він і британський прем'єр Кір Стармер винесли на обговорення ідею про "часткове перемир'я" тривалістю один місяць - "в небі, на морі та у питанні енергетичної інфраструктури".   Макрон назвав перевагою такого "часткового" перемир'я те, що його дотримання можливо буде якось виміряти та проконтролювати, тоді як довжина сухопутного фронту є величезною і там контролювати це буде важче.   У той же час Макрон сказав, що про можливе запровадження контингенту союзників в Україну в рамках гарантій безпеки "найближчими тижнями" не йдеться.   "Питання про те, як використовувати цей час, щоб спробувати отримати досяжне перемир'я, з переговорами, які можуть тривати багато тижнів, а потім, коли мирна угода буде підписана - (почати) розгортання", - зазначив президент Франції.   "Ми прагнемо миру. Але не хочемо його "будь-якою ціною", без будь-яких гарантій", – додав він.   На столі багато варіантів   Міністр закордонних справ Франції Жан Ноель Барро пояснив, що така початкова домовленість може стати сходинкою до подальших переговорів.   "Це перемир'я в небі, на морі та енергетичній інфраструктурі дозволить засвідчити добру волю Володимира Путіна, коли він погодиться на таке перемир'я. Тоді можуть розпочатися реальні переговори про мир. Тому що ми хочемо миру – але надійного та тривалого", – сказав глава МЗС Франції.   Але в уряді Великобританії кажуть, що узгодженого бачення ідеї "часткового перемир'я", про яку президент Франції розповів як про власну і британського прем'єра Кіра Стармера, поки немає.   Міністр оборони Великобританії Люк Поллард сказав, що Париж і Лондон ще не мають узгодженого бачення щодо ідеї перемир'я "в небі, на морі та енергетичній інфраструктурі".   "Домовленості про те, як може виглядати перемир'я, не було", - сказав міністр.   "На столі багато різних варіантів, які поглиблено обговорюватимуться з американськими та європейськими партнерами, але ідею про "перемир'я на місяць" не погодили", - додав він.    

План Макрон. "Часткове перемир'я" у війні

01:19:10

  Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що він і британський прем'єр Кір Стармер мають ідею щодо початкового "часткового" припинення бойових дій між РФ та Україною – у небі, на морі та з атак на об'єкти енергетичної інфраструктури.   Перемир'я для переговорів   Макрон сказав, що не довіряє тому "перемир'ю", про яке можуть домовитися США та Росія, і переконаний, що Путін добиватиметься приниження України та насамперед її роззброєння.   Президент Франції розповів, що альтернативно він і британський прем'єр Кір Стармер винесли на обговорення ідею про "часткове перемир'я" тривалістю один місяць - "в небі, на морі та у питанні енергетичної інфраструктури".   Макрон назвав перевагою такого "часткового" перемир'я те, що його дотримання можливо буде якось виміряти та проконтролювати, тоді як довжина сухопутного фронту є величезною і там контролювати це буде важче.   У той же час Макрон сказав, що про можливе запровадження контингенту союзників в Україну в рамках гарантій безпеки "найближчими тижнями" не йдеться.   "Питання про те, як використовувати цей час, щоб спробувати отримати досяжне перемир'я, з переговорами, які можуть тривати багато тижнів, а потім, коли мирна угода буде підписана - (почати) розгортання", - зазначив президент Франції.   "Ми прагнемо миру. Але не хочемо його "будь-якою ціною", без будь-яких гарантій", – додав він.   На столі багато варіантів   Міністр закордонних справ Франції Жан Ноель Барро пояснив, що така початкова домовленість може стати сходинкою до подальших переговорів.   "Це перемир'я в небі, на морі та енергетичній інфраструктурі дозволить засвідчити добру волю Володимира Путіна, коли він погодиться на таке перемир'я. Тоді можуть розпочатися реальні переговори про мир. Тому що ми хочемо миру – але надійного та тривалого", – сказав глава МЗС Франції.   Але в уряді Великобританії кажуть, що узгодженого бачення ідеї "часткового перемир'я", про яку президент Франції розповів як про власну і британського прем'єра Кіра Стармера, поки немає.   Міністр оборони Великобританії Люк Поллард сказав, що Париж і Лондон ще не мають узгодженого бачення щодо ідеї перемир'я "в небі, на морі та енергетичній інфраструктурі".   "Домовленості про те, як може виглядати перемир'я, не було", - сказав міністр.   "На столі багато різних варіантів, які поглиблено обговорюватимуться з американськими та європейськими партнерами, але ідею про "перемир'я на місяць" не погодили", - додав він.