Ірландія хоче змінити свої правила відправки миротворців, забравши необхідність погодження з ООН

Уряд Ірландії запропонує змінити свої правила відправки військ за кордон, нейтральна країна хоче збільшити практичну підтримку України, пише Bloomberg.
Міністри хочуть змінити так званий “потрійний замок” ‒ триетапний механізм для відправки ірландських миротворчих сил за кордон, для якого потрібна резолюція Організації Об’єднаних Націй разом із схваленням уряду та схваленням парламенту.
Віцепрем’єр-міністр Саймон Гарріс завтра дасть запит на схвалення кабінету міністрів проєкту закону, який би вилучив частину правила про ООН, аби брати участь у місії під мандатом ЄС, а не під мандатом ООН.
“У нас не може виникнути ситуація, коли будь-хто з п’яти постійних членів Ради Безпеки ООН, або Росія, або будь-хто інший може накласти вето на це рішення, і ми повинні мати повноваження для цього”, ‒ сказав Гарріс радіо RTE.
“Ми не вступаємо ні в які військові альянси. Але це означає, що ми повинні бути уповноважені працювати, особливо з іншими європейськими країнами, у миротворчих місіях”, ‒ додав він.
Гарріс додає, що жодна нова миротворча місія не була санкціонована Радою Безпеки ООН з 2014 року. Ця пропозиція дозволить кабінету міністрів і парламенту приймати рішення щодо майбутніх миротворчих місій.
“Це ілюструє те, як одна з єдиних нейтральних країн Європи адаптується, оскільки континент стикається з можливістю захистити Україну без допомоги США після того, як Дональд Трамп у п’ятницю в Овальному кабінеті “влаштував рознос” Володимиру Зеленському”, ‒ зазначає видання.
Виклик є безпрецедентним для Європи, яка зараз терміново прагне прокласти шлях до миру для Києва. Франція та Велику Британія прагнуть створити “коаліцію охочих” брати участь у миротворчих силах. . Вони мають намір найближчими днями представити Трампу групу “Європа плюс”, що включає держави, які не входять до ЄС, потенційно включно з Канадою, раніше повідомляв Bloomberg.
Ірландія є військово-нейтральною з моменту утворення держави понад століття тому. “Відданість ідеалу миру та дружнього співробітництва між націями є позицією, укоріненою у національній психіці, але все більш агресивна Росія випробувала межі цього в останні місяці”, ‒ додає Bloomberg.
Гарріс також запропонує, щоб Ірландія надіслала пакет фінансової допомоги в розмірі 100 мільйонів євро для нелетальної військової підтримки та не виключив участь ірландських військ у миротворчій місії в Україні.
“Якби був мир або мирна угода, я не думаю, що Ірландія могла б відмовитися від бажання взяти участь у миротворчій місії. Але ми ще не на цьому шляху”, ‒ підкреслив він.