В Австрії домовилися про уряд без ультраправих
Три політичні партії Австрії домовилися про формування коаліційного уряду, який не включатиме ультраправу Австрійську партію свободи (FPÖ), яка здобула найбільше голосів на виборах у вересні.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє австрійська агенція APA.
Консервативна Австрійська народна партія (ÖVP), Соціал-демократична партія (SPÖ) і ліберальна партія NEOS погодили трипартійну коаліцію з другої спроби.
Урядова програма буде представлена в парламенті об 11 годині ранку.
Понад 200-сторінкова програма під назвою "Вчинити правильно зараз. Для Австрії", яку APA отримала у вигляді проекту, підкреслює "консенсус і прагматизм", на яких базується угода. Найбільший прогрес для Австрії завжди був результатом "консенсусу, співпраці та довіри".
Згадується також про невдалі переговори між ÖVP та FPÖ: "У той час як інші відмовляються від співпраці і ухиляються від відповідальності, ми досягаємо згоди і здатності діяти". Тепер мова йде не про партійні політичні інтереси, а "про всіх нас, про Австрію, про дев'ять мільйонів людей в нашій країні".
Планують оголосити про суворі заходи у сфері надання притулку. Возз'єднання сімей має бути припинено "негайно", принаймні тимчасово, також планується заборона на носіння хусток для неповнолітніх.
Програма також включає в себе заходи в галузі права оренди житла, зокрема, збільшення мінімального терміну дії договорів оренди до п'яти років.
План розбудови федеральної армії зберігається, так само як і участь у "Небесному щиті".
Як було оголошено, бюджет буде консолідовано відповідно до фіскальних правил ЄС з метою запобігання дефіциту. Зважаючи на "поточні економічні виклики", новий федеральний уряд планує консолідувати бюджет протягом наступних семи років. Подвійний бюджет і нова федеральна фінансова система також мають бути прийняті швидко. Як вже було оголошено, плани передбачають пакет заходів на 2025 рік на суму понад 6,3 мільярда євро та на 2026 рік – 8,7 мільярда євро.
Напевно, поки що залишиться незрозумілим, хто обійматиме яку міністерську посаду. Розподіл міністерських посад має бути остаточно узгоджений всередині партій у найближчі дні.
Партії залучатимуть свої відповідні комітети до висунення кандидатур. Зокрема, SPÖ, ймовірно, ще доведеться обговорити це питання, оскільки між лідером SPÖ Андреасом Баблером і мером Відня Міхаелем Людвігом існують розбіжності в поглядах, наприклад, щодо призначення міністра фінансів.
Наступний понеділок все ще розглядається як можлива дата приведення до присяги нового федерального уряду. Передумовою для цього є те, що партійні комітети дадуть зелене світло коаліційному пакту.
NEOS ще має подолати найбільшу внутрішньопартійну перешкоду, оскільки остаточне рішення щодо партії буде прийнято на зборах її членів у неділю. Для прийняття коаліційної угоди необхідна більшість у дві третини голосів.
ÖVP та SPÖ разом мають більшість лише в одне місце в нижній палаті парламенту, що вважається занадто малим, щоб бути життєздатним, тому було прийнято рішення залучити меншу партію.