
Пулікуємо повний текст "Угоди про копалини" між Україною та США
Європейська правда публікує фінальний текст так званої "Угоди про копалини" – міжурядової домовленості, яку мають підписати цього тижня Україна і США.
Про завершення переговорів офіційно повідомив у середу прем’єр-міністр Денис Шмигаль, який також повідомив про те, домовленість зі США втілити ключову умову України – згадати в угоді про зв’язок з гарантіями безпеки.
Ще одна важлива деталь: документ вдалося сформулювати у вигляді, який не потребуватиме ратифікації у ВР. Однак попереду – ще важливіші переговори.
Головне юридичне зобов’язання України – розпочати переговори з США про детальнішу угоду, яка регулюватиме діяльність так званого "Інвестиційного фонду відбудови" – двосторонньої структури, яку мають створити Україна і США.
За останні дні українській переговорній команді вдалося повністю змінити тональність документа у порівнянні з численними попередніми пропозиціями США, тож документ у нинішній редакції не лише дасть Трампу можливість говорити про його вміння досягати швидких угод, а й дійсно допоможе і міжнародній стабільності.
І головне – він є вигідним також Україні.
Європейська правда готує детальний аналіз документа, а наразі ми публікуємо його повний текст.
За даними джерел, потенційно можливе внесення точкових змін (зокрема, зміна підписантів), але основні положення вже узгоджені.
* * * * *
ДВОСТОРОННЯ УГОДА ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ ПРАВИЛ ТА УМОВ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ФОНДУ ВІДБУДОВИ
БЕРУЧИ ДО уваги, що Сполучені Штати Америки надали значну фінансову та матеріальну підтримку Україні з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року;
БЕРУЧИ ДО уваги, що американський народ бажає інвестувати разом з Україною у вільну, суверенну та безпечну Україну;
БЕРУЧИ ДО уваги, що Сполучені Штати Америки та Україна прагнуть тривалого миру в Україні та тривалого партнерства між їх двома народами та урядами;
БЕРУЧИ ДО уваги, що Сполучені Штати Америки та Україна визнають внесок, який зробила Україна у зміцнення міжнародного миру та безпеки, добровільно відмовившись від третього за величиною у світі арсеналу ядерної зброї;
БЕРУЧИ ДО уваги, що Сполучені Штати Америки та Україна бажають забезпечити, щоб ті держави та інші особи, які діяли вороже проти України в конфлікті, не отримали вигоди від відбудови України після приходу тривалого миру;
ВІДТАК, ТЕПЕР Уряд Сполучених Штатів Америки та Уряд України (кожен з яких – "Учасник") укладають цю Двосторонню угоду про встановлення правил та умов Інвестиційного фонду відбудови з метою поглиблення партнерства між Сполученими Штатами Америки та Україною, як викладено в цьому документі.
Підписано англійською та українською мовами, обидва тексти є рівно автентичними.