Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Гіркий результат: Шольц визнав поразку на виборах

20:53:51

Канцлер Німеччини Олаф Шольц визнав свою поразку виборах до Бундестагу та узяв на себе відповідальність за результати. Про це повідомляє Rhein-Neckar-Zeuitung у неділю, 23 лютого.   "Це гіркий результат виборів для Соціал-демократичної партії, це також поразка на виборах", - заявив політик після перших екзит-полів.   Шольц подякував усім членам партії за їхню участь у кампанії і привітав Християнсько-демократичний союз (ХДС/ХСС), і зокрема Фрідріха Мерца. Політик заявив, що обійматиме свою посаду "до останнього дня", але дав зрозуміти, що не матиме жодного стосунку до формування уряду.   "Тепер інші мають знайти спосіб сформувати уряд", - заявив Шольц.   Нагадаємо, 23 лютого у Німеччині пройшли дострокові парламентські вибори . Згідно з екзит-полами, перше місце здобули ХДС/ХСС , друге місце дісталося ультраправій партії Альтернатива для Німеччини (AfD) , а третє - СДПН. Для партії Шольца це найгірший результат на федеральних виборах.

Динамо вдома здолало Карпати

20:36:09

  Команда Олександра Шовковського поступово взяла під контроль перебіг подій. У першому таймі кияни зрідка турбували воротаря Карпат. Зокрема, удар Ярмоленка пройшов вище за поперечину, а Міхавко не зміг відправити м'яч за лінію в хаосі після флангового навісу.   На старті другої половини в атаці проявили себе львів'яни – Краснопір пробив повз дальню штангу з меж штрафного майданчика. Динамо відповіло голом Михайленка, який найкраще зорієнтувався у штрафному майданчику "левів" після стандарту.   Карпати після пропущеного м'яча пішли вперед великими силами. Ось Очеретько із середньої дистанції пробив повз ворота, а Костенко з двох спроб не зумів скористатися прострілом Сича. "Заспокоїв" львів'ян другий гол "біло-синіх": Вівчаренко кинув у прорив Ваната, а той фінтом класно прибрав Педросо та пробив у дальній – 2:0 у підсумку.   Динамо залишається одноосібним лідером Прем'єр-ліги (48 очок). У свою чергу, Карпати залишилися на 6-й позиції (24 пункти).  

У Трампа зробили заяву щодо Стамбульської угоди між Україної та РФ

19:57:18

Посланець президента США Дональд Трамп з питань Близького Сходу Стів Віткофф заявив, що Стамбульська протокольна угода, яка була погоджена у березні 2022 року може стати "орієнтиром" для укладення мирної угоди між Україною та РФ. Про це повідомляє Голос Америки в неділю, 23 лютого.   Чиновник не уточнив умови такої потенційної угоди, але наголосив, що в будь-якій мирній угоді "кожна сторона збирається піти на поступки, чи то територіальні поступки, чи то економічні".   "Ви побачите поступки з обох сторін. І це те, що президент робить найкраще. Він об’єднує людей. Він дає їм зрозуміти, що шлях до миру - це поступки та досягнення консенсусу. І я думаю, ви побачите тут дуже успішний результат", - заявив Віткофф.   За його словами, якщо би Росія напала на одну з країні НАТО, то президент Трамп "виконував би зобов’язання США згідно зі статтею 5 захищати союзників".   "Ми підійшли дуже-дуже близько до того, щоб щось підписати", - наголосив спецпредставник лідера США, додавши, що "Стамбульська протокольна угода" може стати "орієнтиром" для укладення мирної угоди між Україною та Росією. Нагадаємо, 18 лютого в Саудівській Аравії відбулися  перші прямі переговори делегацій США і Росії  щодо завершення війни в Україні. Новий етап переговорів між США та Росією заплановиний на 25 лютого .

Зеленський прокоментував можливість виборів

19:20:43

Питання проведення виборів - це формат тиску на Україну, оскільки досі залишається незрозумілим, як вони мають проходити в зоні бойових дій та на окупованих територіях. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час пресконференції в неділю, 23 лютого.   "Як буде це проходити? Як будуть голосувати військові? Як будуть голосувати люди за кордоном? У Харківській, Сумській областях? Як можна визнати вибори, на яких не буде голосувати половина населення?", - запитав глава держави. Зеленський підкреслив, що насамперед Україні потрібні демократичні вибори, які потім визнають. Він зазначив, що навіть якщо закрити очі на те, що такі вибори поза українським законодавством, все одно не зрозуміло, як люди мають голосувати на фронті.   "Що буде з Куп’янськом, якщо звідти відбувається евакуація людей? А що будуть робити люди за кордоном? Як підготувати інфраструктуру? А де спостерігачі, вони приїдуть на фронт? Яка кількість їх приїде в Сумську, Харківську область? А в Покровськ хочуть спостерігачі? Як можна визнати вибори, на яких не буде голосувати половина населення, бо просто не зможе?", - зазначив президент. Що ж стосується відміни військового стану для проведення виборів, то тоді чимало військових можуть залишити армію і тоді вибори будуть уже нікому не потрібні.   "Вся ця історія із інформацією, із меседжами, яка йде звідкись. І на жаль нашим партнерам розказують якісь балачки. Я вважаю, що це дезінформація", - наголосив Зеленський. Нагадаємо, раніше Зеленський відповів на заяви президента США Дональда Трампа про те, що його підтримка серед українців нібито  становить 4% . Глава держави зазначив, що  Трамп став жертвою російської дезінформації .

Гвардіола про відсутність Холанда у заявці на матч проти Ліверпуля

19:13:37

  Наставник Манчестер Сіті Пеп Гвардіола прокоментував відсутність Ерлінга Холанда у заявці на матч проти Ліверпуля.   Рішення пов'язане з недостатнім рівнем готовності норвежця   "Холанду стало краще, але він почував себе не дуже добре... і вчора ми вирішили уникати будь-якого ризику".   Також Гвардіола порівняв вплив травм у цьому та минулих сезонах на результати Манчестер Сіті.   «За ці дев'ять років ми зіграли багато сезонів без дуже важливих гравців і вистояли.   Цього сезону у нас було багато травм, але ми не змогли вистояти».   На момент написання новини у матчі Ман Сіті – Ліверпуль йде перший тайм. Рахунок – 0:1.   Раніше повідомлялося, що Ман Сіті влітку може залишити близько десятка гравців.       Новини від  Корреспондент.net  в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали  https://t.me/korrespondentnet  та  WhatsApp За матеріалами: iSport.ua

Україна провела новий раунд переговорів із США

19:04:13

  Українська делегація провела новий раунд переговорів зі США щодо угоди про надра. Про це повідомив повідомив глава Офісу президента Андрій Єрмак у Telegram в неділю, 23 лютого.   За його словами, через переговори він раніше пішов із форуму Україна. Рік 2025. У переговорах також брала участь віцепрем'єрка - міністерка економіки Юлія Свириденко та віцепрем'єрка-міністерка юстиції Ольга Стефанішина. Американську сторону представляли міністр фінансів Скотт Бессент, радник президента США з нацбезпеки Майкл Волц, їхні команди та представник команди віцепрезидента США Джей Ді Венса.   "Просуваємося в роботі. Конструктивна розмова. США - наші партнери, і ми вдячні американському народу, вдячні за двопартійну підтримку - ви з нами всі три роки вторгнення росіян", - заявив Єрмак. Нагадаємо, міністр фінансів США Скотт Бессент привіз в Україну проєкт угоди про доступ до корисних копалин України на 500 мільярдів доларів в обмін на американську допомогу.  Зеленський пояснив, що не готовий підписати угоду  з США, оскільки її проєкт не відображає партнерства, а містять лише односторонні зобов'язання з боку України. Наразі команди України та США працюють над новим проєктом угоди.

Зеленський відповів за слова Трампа про диктатора

18:45:29

Презизент Володимир Зеленський не ображається на американського лідера Дональда Трампа за те, що той назвав його "диктатором". Про це глава держави заявив під час пресконференції в неділю, 23 лютого.   "Я маю прагматичний підхід до відносин із сьогоднішньою адміністрацією і буду продовжувати саме так. Але безумовно я б не назвав слова в мою адресу від президента Трампа компліментами, мʼяко кажучи. Але для чого ображатись? Ображається на слово "диктатор" той, хто є диктатор. А так я це сприймаю як "ну що зробиш", будемо якось жити зі Сполученими Штатами Америки. Диктаторами точно не будемо", - заявив Зеленський. Президент підкреслив, що не збирається бути у владі десятиріччя, але й не дозволить російському диктатору Володимиру Путіну бути при владі на території України.   "А слова - вони пройдуть. А може, й щось хороше колись скажуть", - додав глава держави.   Зеленський зазначив, що для нього важливо, що про нього думають українці, так само як для Трампа важливо, що про нього думають американці. Нагадаємо, раніше Зеленський відповів на заяви президента Трампа про те, що його підтримка серед українців нібито  становить 4% . Глава держави зазначив, що Трамп став жертвою російської дезінформації.   Після цього  Трамп назвав Зеленського "диктатором"  і заявив, що він повинен діяти швидко, якщо "Україна хоче вижити як країна".

Зеленський: Альтернатива вступу до НАТО - фінансування ЗСУ у 800 тисяч

18:41:05

  Поки Україні не є членом НАТО, в якості гарантій безпеки необхідно зовнішнє забезпечення фінансування 800-тисячної армії. Про це  заявив  президент Володимир Зеленський під час пресконференції в неділю, 23 лютого.   "Якщо ми говоримо про економічні гарантії безпеки - це членство в Європейському Союзі для нас, раз. Друге - це фінансування української армії не менше 800 тисяч, так я вважаю. Якщо нас немає в НАТО, якщо у нас з вами немає поки що таких гарантій безпеки, а ми розуміємо що поки що Сполучені Штати і кілька європейський країн проти. Тому розуміємо з вами, що реально НАТО поки що немає, але буде на столі, в розмовах, впевнений в цьомі", - сказав глава держави.   Нагадаємо,  Зеленський заявив, що готовий залишити свій пост , якщо це буде означати мир для України, або в обмін на членство країни в НАТО. Як відомо, більшість європейських лідерів підтримують вступ України до НАТО , за винятком Словаччини, Угорщини, Німеччини та США. Кремль озвучив позицію щодо України в ЄС і НАТО

Зеленський відповів за слова Трампа про диктатора

18:03:08

Презизент Володимир Зеленський не ображається на американського лідера Дональда Трампа за те, що той назвав його "диктатором". Про це глава держави заявив під час пресконференції в неділю, 23 лютого.   "Я маю прагматичний підхід до відносин із сьогоднішньою адміністрацією і буду продовжувати саме так. Але безумовно я б не назвав слова в мою адресу від президента Трампа компліментами, мʼяко кажучи. Але для чого ображатись? Ображається на слово "диктатор" той, хто є диктатор. А так я це сприймаю як "ну що зробиш", будемо якось жити зі Сполученими Штатами Америки. Диктаторами точно не будемо", - заявив Зеленський. Президент підкреслив, що не збирається бути у владі десятиріччя, але й не дозволить російському диктатору Володимиру Путіну бути при владі на території України.   "А слова - вони пройдуть. А може, й щось хороше колись скажуть", - додав глава держави.   Зеленський зазначив, що для нього важливо, що про нього думають українці, так само як для Трампа важливо, що про нього думають американці. Нагадаємо, раніше Зеленський відповів на заяви президента Трампа про те, що його підтримка серед українців нібито  становить 4% . Глава держави зазначив, що Трамп став жертвою російської дезінформації.   Після цього  Трамп назвав Зеленського "диктатором"  і заявив, що він повинен діяти швидко, якщо "Україна хоче вижити як країна".

Україна не визнаватиме борг у 500 млрд доларів - Зеленський

17:41:56

Президент Володимир Зеленський не збирається визнавати угоду, за якою Україна буде винна США 500 мільярдів доларів. Про це глава держави заявив під час пресконференції в неділю, 23 лютого.   За його словами, умови США за угодою про надра мали характер боргу, який Україна мала виплатити Штатам.   "Я знаю, що у нас було 100 (мільярдів доларів від США - ред.) і я не збираюся визнавати 500, хто б що не говорив, як би ми не спілкувались. Зі всією повагою до партнерів, я стійко стою", - заявив Зеленський.   Президент також додав, що не хоче визнавати 100 мільярдів боргу перед США, адже не вважає фінансову допомогу від США боргом, оскільки фінансування було грантами, про які він домовлявся з Конгресом й колишнім президентом Джо Байденом. Нагадаємо, міністр фінансів США Скотт Бессент привіз в Україну проєкт угоди про доступ до корисних копалин України на 500 мільярдів доларів в обмін на американську допомогу. Зеленський заявив, що угоду про корисні копалини зі США не підписали , оскільки вона не була готова.  Зеленський пояснив, що не готовий підписати угоду  з США, оскільки її проєкт не відображає партнерства, а містять лише односторонні зобов'язання з боку України. Наразі команди України та США працюють над новим проєктом угоди. Трамп про Україну: Я намагаюся повернути гроші

До Києва на третю річницю війни приїдуть 13 лідерів

17:18:42

У саміті в Києві у понеділок, 24 лютого, візьмуть участь 37 лідерів держав. З них 13 будуть присутні особисто, зокрема, лідери країн північної Європи, а також керівництво ЄС. Про це повідомив президент Володимир Зеленський на пресконференції в неділю, 23 лютого.   "Завтра матимемо фізичну присутність наших партнерів, у нас важлива завтра зустріч, саміт, може, такий переломний момент. Подивимось - будуть у нас 13 лідерів офлайн, також онлайн 24 у нас буде лідера. У нас буде керівництво Європейського Союзу, тут в Києві, наша платформа Україна - Nordic-Baltic, то ж лідери північної Європи тут будуть знаходитись", - сказав глава держави. За словами Зеленського, також буде кілька форматів, пов'язаних з технологіями України. "Це сьогодні наш пріорітет, де ми попереду всіх, слава Богу. І попереду ворогів - це дуже важливо. В технологіях, в дронах, в системах радіоелектронної боротьби, і кілька форматів завтра будуть і про це", - додав президент. Також Зеленський пропонує за тиждень-два обговорити формат гарантій безпеки для України в одній зі столиць Європи.   "Думаю, що завтра я запропоную, щоб ми найближчими днями, можливо тиждень-два, зустрілися в одній зі столиць Європи, і там вже розуміли, який формат гарантій безпеки для України може бути", - сказав глава держави. Нагадаємо, у понеділок, 24 лютого, - третя річниця початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Раніше повідомлялося, що 24 лютого  Євросоюз представить Україні новий пакет військової допомоги . Він стане "потужним сигналом" про підтримку Європи.  Німеччина передала Україні великий пакет зброї,  який включає самохідні артилерійські установки, ракети для ППО і багато різних боєприпасів.

Готовий залишити посаду заради миру - Зеленський

17:05:36

Президент Володимир Зеленський готовий залишити свій пост, якщо це буде означати мир для України, або в обмін на членство країни в НАТО. Про це глава держави заявив на пресконференції в неділю, 23 лютого.   На питання, чи готовий він залишити посаду президента, якщо це приведе до миру, Зеленський відповів: "Якщо мир для України, якщо вам дуже потрібно, щоб я залишив свій пост, то я готовий. Друга історія можу поміняти це на НАТО, якщо є такі умови. Одразу (кажу - ред.), щоб довго про це не говорити". Президент зазначив, що не збирається бути у влади десятиріччя.   Нагадаємо, раніше Зеленський відповів на заяви президента США Дональда Трампа про те, що його підтримка серед українців нібито  становить 4% . Глава держави зазначив, що  Трамп став жертвою російської дезінформації .   Після цього  Трамп назвав Зеленського "диктатором"  і заявив, що він повинен діяти швидко, якщо "Україна хоче вижити як країна".