Голова Антикорупційної прокуратури Молдови подала у відставку
У середу, 19 лютого, голова Антикорупційної прокуратури Молдови Вероніка Драгалін подала у відставку.
Про це написало NewsMaker, передає "Європейська правда".
19 лютого Драгалін заявила, що "відчуває відповідальність перед громадянами, але вирішила поставити інтереси країни вище за будь-які інші інтереси та обов'язки".
Вона також висловила сподівання, що її відхід у відставку зупинить просування законопроєкту про злиття Антикорупційної прокуратури та прокуратури з боротьби з оргзлочинністю.
У листі, адресованому генеральному прокурору Іону Мунтяну, Драгалін нагадала думку Антикорупційної прокуратури щодо проєкту створення нової структури – прокуратури по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, яка об'єднає Антикорупційну прокуратуру і прокуратуру по боротьбі з організованою злочинністю та особливих справах.
"Цей закон становить загрозу національній безпеці (...) і порушує кілька конституційних принципів і міжнародних стандартів", – сказала вона.
Також вона зазначила, що ухвалення цього закону "призведе до катастрофи в системі правосуддя".
"Цей закон зруйнує все, що зробили для зміцнення Антикорупційної прокуратури за останні два з половиною роки. Я подаю цю заяву з надією, що моя відставка зупинить просування закону і Молдова уникне конституційної кризи", – пояснила вона.
Драгалін закликала депутатів "уважно подумати про наслідки".
"Ухвалення цього закону покаже, що система правосуддя підпорядковується політичним примхам. Ви надішлете сигнал усім прокурорам і молодим суддям, які хочуть стати прокурорами, що їх можуть усунути або понизити на посаді. Ви надішлете сигнал діаспорі, що повертатися додому не варто. Ще не пізно змінити курс у боротьбі з корупцією на найвищому рівні", – сказала вона.
Коментуючи проєкт про злиття прокуратур, спікер парламенту Ігор Гросу заявив, що "ми не граємо в державу – ми її захищаємо".
Він повідомив, що 19 лютого відбулося перше публічне обговорення проєкту про створення нової спеціалізованої прокуратури з боротьби з корупцією та організованою злочинністю.
"Запропонований законопроєкт, нещодавно зареєстрований у парламенті, не спрямований проти якоїсь конкретної людини, а має на меті створення незалежнішої та ефективнішої прокуратури, здатної протистояти безпрецедентним загрозам, які надходять від злочинних угруповань, і забезпечувати справедливість для громадян. Відсутність реальних результатів більше не можна терпіти", – написав він.
Гросу заявив, що "Антикорупційна прокуратура показала слабкі результати в боротьбі з великою корупцією".
"Ця структура не виправдала очікувань суспільства, і це не просто моя точка зору – про це говорять люди, з якими я зустрічаюся під час візитів. Це розуміють усі. Великі злодії досі не сидять у в'язниці", – додав він.
Зазначимо, що Драгалін обійняла цю посаду у 2022 році за особистого сприяння президентки, однак із часом президентка Молдови Мая Санду дедалі частіше почала висловлювати претензії на адресу колишньої протеже, закидаючи їй відсутність результатів роботи.
В останні місяці обмін звинуваченнями між командою Санду в Драгалін став особливо жорстким.
15 лютого Драгалін оголосила у міжнародний розшук колишнього "володаря Молдови", лідера Демократичної партії Влада Плахотнюка.