Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Летів до Мюнхена: літак Марка Рубіо екстрено повернувся до Вашингтона

07:46:14

Державний секретар США Марко Рубіо та голова Комітету з міжнародних відносин Сенату Джим Ріш змушені були повернутись на літаку до Вашингтона через технічну несправність судна. Вони прямували до Німеччини для участі у Мюнхенській конференції з безпеки. Про це повідомляє  Associated Press в п'ятницю, 14 лютого. Інцидент стався пізно ввечері 13 лютого. Приблизно через 90 хвилин після зльоту у літака C-32, переобладнаного Boeing 757, виникла проблема з лобовим склом у кабіні пілотів. У зв’язку з цим літак був змушений повернутися на військову базу.   У Державному департаменті США зазначили, що Рубіо має має намір продовжити свою подорож до Німеччини і на Близький Схід окремим літаком.   Видання пише, що наразі неясно, чи вплине затримка на заплановану зустріч держсекретаря Рубіо та віцепрезидента США Джей Ді Венса з президентом України Володимиром Зеленським, яка має відбутися вранці 14 лютого у Мюнхені. Нагадаємо, з 14 до 16 лютого відбудеться Мюнхенська конференція з безпеки. Цього року делегацію України очолить президент Володимир Зеленський .   У межах цього заходу український лідер матиме переговори із держсекретарем США Марком Рубіо та віцепрезидентом Джей Ді Венсом.

Україна матиме місце за столом переговорів із РФ - Трамп

23:03:37

Президент США Дональд Трамп запевнив, що Україна братиме участь у переговорах з Росією стосовно завершення війни. Про це політик сказав на брифінгу в Білому домі, передає  Reuters у четвер, 13 лютого.   За словами Трампа, Київ матиме місце за столом будь-яких мирних перемовин з РФ.   "Вони є частиною цього. У нас буде Україна, і у нас буде Росія, і у нас будуть інші люди, багато людей", - сказав американський лідер.   У президента США також запитали, чи довіряє він російському правителю Володимиру Путіну.   "Я вважаю, що він хотів би, аби щось сталося. Я довіряю йому в цій темі", - відповів Трамп. Нагадаємо, 12 лютого  Трамп провів телефонну розмову з правителем Росії Володимиром Путіним . Головною темою стала війна в Україні. Після цього Трамп поговорив з президентом України Володимиром Зеленським. 

Трамп заявив про бажання повернути РФ до G7

22:35:55

Президент США Дональд Трамп заявив, що хотів би повернення Росії до G7. Про це американський лідер сказав журналістам у Білому домі, повідомляє Reuters у четвер, 13 лютого.   За словами Трампа, було помилкою виключити Росію з Групи семи у 2014 році після анексії Криму та початку війни на сході України.   Під час свого першого президентства Дональд Трамп неодноразово намагався повернути Росію до спільноти, однак інші країни, особливо європейські, відкидали це. G7 - міжнародний клуб урядів семи високорозвинених країн світу. Об’єднання виникло у 1975 році. До клубу входять США, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія та Канада. У зустрічах бере участь Європейський Союз, але без права голосувати за проведення щорічних зборів.   Росію прийняли до складу G7, створивши G8, у 1998 році. Хоча Міжнародний валютний фонд за економічними показниками зараховував РФ до країн, що розвиваються. Нагадаємо, 12 лютого  Трамп провів телефонну розмову з правителем Росії Володимиром Путіним . Головною темою стала війна в Україні. Після цього Трамп поговорив з президентом України Володимиром Зеленським.  За словами Трампа, він домовився з очільником Кремля негайно почати переговори про завершення війни РФ проти України. Мирну угоду узгоджують без участі Зеленського - Bloomberg

Доступ США до надр України забезпечує їй безпеку - Келлог

22:13:26

Спецпосланник президента США з питань Росії та України Кіт Келлог вважає ініційовану Дональдом Трампом угоду про доступ до українських надр частиною гарантій безпеки для України. Про це він заявив в інтервʼю Fox News.   За його словами, "створення економічного партнерства також забезпечує безпеку для України".   "Вони (українці - ред.) знають, що Сполучені Штати залучені економічно і що ми маємо економічний інтерес в Україні. Це ще одна частина гарантії безпеки для України, і вони повинні сприймати це саме так", - сказав Келлог.   Посланник Трампа висловив сподівання, що протягом наступних днів Україна погодиться на пропозицію США.   "Йдеться не про один-два долари. Йдеться про сотні мільйонів доларів потенціалу рідкісноземельних мінералів, які є тут, в Україні. Україна дуже, дуже багата на рідкісноземельні мінерали, і ми повинні цим скористатись", - заявив Келлог. Нагадаємо, 12 лютого для обговорення економічного партнерства з Україною до Києва прибув міністр фінансів США Скотт Бессент.   Президент Володимир Зеленський заявив, що США передали Києву перший проєкт угоди про партнерство , яка передбачає інвестиції в корисні копалини України в обмін на подальшу допомогу.   Надра на 500 млрд: Україна має "розрахуватись за підтримку"