Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Мирну угоду узгоджують без участі Зеленського - Bloomberg

17:32:19

  Умови мирного врегулювання війни в Україні узгоджуються за спиною президента Володимира Зеленського. Про це написала  в своїй статті оглядачка Bloomberg Флавія Краузе-Джексон в четвер, 13 лютого.   Вона зазначає, що ще до того, як Зеленський завтра прибуде на Мюнхенську конференцію з питань безпеки, щоб поновити свої аргументи на захист незалежності України перед США, доля його країни, схоже, "була вирішена". За день до телефонної розмови президента США Дональда Трампа з правителем РФ Владіміром Путіним американський лідер прямо сказав, що "Україна може колись стати російською".   "Забудьте про вступ до НАТО чи американські чоботи (присутність американських військових - ред) на українській землі. Україні доведеться поступитися територією, яку Росія почала захоплювати ще у 2014 році. Зеленському повідомили про це майже як про факт. Умови мирного врегулювання узгоджуються за його спиною. А пропозиції щодо корисних копалин в обмін на захист України мали невелику вагу", - зазначає Краузе-Джексон.   За словами оглядачки, "гірка іронія" полягає в тому, що саме в Мюнхені в 1938 році західні держави вважали, що зможуть стримати нацистську агресію, погодившись на анексію Німеччиною частини Чехословаччини. "Дехто бачить відлуння тієї невдалої політики умиротворення і зараз і прогнозує, що Путін продовжуватиме випробовувати східний фланг НАТО на міцність. Критики кажуть, що Європа винна лише в тому, що очікує, що США будуть захищати її до нескінченності", - пише вона.   Краузе-Джексон також вказує на те, що Трамп наголосив на "не дуже високих" рейтингах Зеленського і необхідності проведення виборів, - "не дуже тонкий натяк на те, що він хоче, щоб Зеленський пішов". Як зауважується, це може порадувати Путіна. Нагадаємо, 12 лютого  Трамп провів телефонну розмову з Путіним . Після цього Трамп поговорив з Зеленським. За словами глави держави, вони з лідером США  домовились про подальші контакти та зустрічі .

Росія створює нову військову базу у Лівії - ЗМІ

16:19:36

Після падіння режиму Башара Асада в Сирії, яке поставило під загрозу існування баз у Хмеймімі та Тартусі, Росія почала активно перекидати війська та військове обладнання до Лівії. Про це повідомляє  Le Monde з посиланням на дипломатичні джерела. З грудня 2024 року російські вантажні літаки Іл літають на бази Аль-Хадим і Аль-Джуфра в середньому по чотири рази на тиждень. Журналісти видання вважають, що Росія може зробити Лівію новою основною базою Близького Сходу.   Однак проблеми з базами в Сирії порушили звичну логістику. Тепер російські літаки змушені літати безпосередньо з Білорусі по маршруті в обхід Туреччини, яка підтримує уряд національної єдності Лівії Абделя Хаміда Дбейби в Триполі, з яким бореться лояльний РФ фельдмаршал Халіфа Хафтар, який контролює схід країни. Також військове обладнання перевозиться морем. Однак через припинення сполучення між російською базою Тартус в Сирії та східними лівійськими портами Тобрук і Бенгазі, кораблі змушені йти безпосередньо з Балтійського моря через Атлантику і Гібралтар.   За даними Le Monde, російські війська відремонтували покинутий аеродром Маатен аль-Сарра на південному сході Лівії за 100 км від кордону з Чадом і за 300 км від Судану.  Маатен-ес-Сарра - опорний пункт армії колишнього лівійського диктатора Муаммара Каддафі, цей аеродром використовувався під час воєн із Чадом. До середини минулого року база була занедбана і занепала. Співрозмовники видання припускають, що Росія намагатиметься створити в Лівії повноцінну військово-морську базу, якщо не домовиться з новою владою Сірії про збереження присутності ВМФ у Тартусі. Росія вже використовує Лівію як логістичний хаб для зміцнення свого впливу у країнах Сахеля (Буркіна-Фасо, Малі, Нігер та Судан).  Нагадаємо,  Росія та Судан домовилися про будівництво військово-морської бази . Згідно з умовами угоди, на базі зможуть одночасно перебувати до 300 російських військових, а також не більше чотирьох кораблів. Як відомо, наразі у Сирії залишаються дві військові бази Росії, але подальше їхня доля невідома. Тим часом  росіяни частково вивезли озброєння .

ХАМАС повернувся до перемир'я з Ізраїлем після погроз Трампа

15:48:10

  Радикальне палестинське угруповання ХАМАС продовжить дотримуватись угоди з Ізраїлем про припинення вогню в секторі Газа, а також відновить обмін ізраїльських заручників на палестинських ув'язнених. Відповідну заяву ХАМАС зробло в четвер, 13 лютого, повідомляє  NPR. Зазначається, що трьох ізраїльських заручників буде звільнено в суботу, 15 лютого. В угрупуванні також подякували за зусилля посередників, Катару та Єгипту. "Консультації пройшли в позитивному ключі, і ХАМАС підтверджує, що продовжує виконувати умови угоди, включаючи реалізацію процесу обміну полонених (заручників на ув'язнених - ред.) у призначені терміни", - йдеться у заяві.   Нагадаємо, 10 лютого ХАМАС оголосило, що відкладає заплановане на 15 лютого звільнення заручників . Причною називалось те, що Ізраїль порушив угоду про припинення вогню, затримавши повернення переміщених осіб на північ сектору Гази і заблокувавши постачання вантажів до Газа.   Після цього прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу пригрозив поновленням військових дій у Газі, якщо ХАМАС не звільнить ізраїльських заручників до полудня 15 лютого. Президент США Дональд Трамп заявив, що угоду про припинення вогню в секторі Газа слід скасувати , якщо ХАМАС не звільнить одразу всіх заручників до кінця тижня, та пообіцяв "справжнє пекло".