Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Підсумки 12.02: Дзвінки Трампа і план Б

07:04:23

Трамп провів телефонну розмову з Путіним Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп  провів телефонну розмову з російським диктатором  Володимиром Путіним. Американський президент назвав її тривалою та дуже продуктивною. Зокрема, як каже Трамп, вони обговорювали Україну, Близький Схід, енергетику, штучний інтелект і “силу долара”. Як стверджує американський лідер, він та Путін домовилися працювати разом “дуже тісно”, ​​включно з візитами до країн один одного. Також вони погодили, що їхні команди негайно розпочнуть переговори, які очолять очолять держсекретар Марко Рубіо, директор ЦРУ Джон Реткліфф, радник з питань національної безпеки Майкл Волц та спецпосланець США на Близькому Сході Стів Віткоф. Речник російського лідера Дмитро Пєсков розповів, що розмова тривала майже півтори години.

У Франції внаслідок вибуху в барі постраждали 12 людей

03:22:56

Вибух стався у барі-ресторані Aksehir в Олімпійському селі на півдні французького міста Гренобль у Франції Про це у середу, 12 лютого, повідомляє радіостанція Ici  з посиланням на місцеву владу.   За даними радіостанції, у бар кинули гранату, внаслідок вибуху постраждали не менше 12 людей, шість із яких отримали серйозні поранення. На місці події працюють 80 пожежників.   Заступник прокурора міста Туре де Кусі заявив, що за однією з гіпотез злочин може бути пов'язаний з наркоторгівлею. За його словами, чоловік, який кинув гранату, мав при собі автомат Калашнікова, але не скористався зброєю.   Мер міста засудив злочин та назвав його актом нечуваного насильства.   На півночі Франції чоловік застрелив п’ятьох людей, четверо з яких загинули неподалік табору мігрантів біля міста Дюнкерк. Ще одна жертва була вбита у сусідньому населеному пункті Вормут.   Раніше у центрі Парижа четверо озброєних грабіжників  напали на ювелірний бутик Chanel , який спеціалізується на продажу годинників і коштовностей. Вони забрали товар на кілька мільйонів євро і втекли.

Україна без НАТО. Позиція команди Трампа

00:55:08

  Новий голова Пентагону Піт Хегсет вперше приїхав до Європи після зміни влади в США і заявив, що США не вважають членство України в НАТО реалістичним результатом дипломатичного врегулювання. Раніше президент України Володимир Зеленський неодноразово говорив, що повноправне членство країни в НАТО є єдиною реальною гарантією безпеки. Однак альянс не поспішав запрошувати Україну.   Трамп проти   За словами Трампа, перспектива вступу України до Альянсу є непрактичною та малоймовірною.   Він також зазначив, що США продовжать надавати допомогу Україні, «але ми хочемо, щоб вона була безпечною».   «Натомість будь-які гарантії безпеки мають бути підтримані європейськими та неєвропейськими військами. Якщо ці війська будуть розміщені в Україні як миротворчі сили, вони не повинні бути розміщені як частина місії НАТО і до них не має застосовуватись 5 стаття Статуту НАТО. Також має бути жорсткий міжнародний нагляд за лінією розмежування», - сказав голова Пентагону Піт Хегсет у середу.   Він також наголосив, що американських військ в Україні не буде.   Жорстка заява про кордони   Піт Хегсет невтішно для України прокоментував можливість повернення до кордонів країни до 2014 року.   «Ми теж хочемо суверенної та процвітаючої України. Але треба почати з того, щоб визнати: повернення до кордонів України до 2014 року — нереалістична мета. Переслідування цієї ілюзорної мети лише продовжить страждання», - сказав новий глава Пентагону.   На думку Хегсета, досягти зупинки війни можна лише поєднавши «міч союзників» з «реалістичною оцінкою» бою, що відбувається на полі.   «Президент Трамп прямо говорив американському народу та багатьом лідерам: зупинка бойових дій та досягнення міцного світу – це один із головних пріоритетів. Він збирається завершити цю війну за допомогою дипломатії, посадивши за стіл переговорів Росію та Україну. Пентагон у цьому допоможе», - сказав Хегсет.   Відповідальність на Європу   Європейські члени НАТО, заявив Хегсет, мають надалі надавати левову частку допомоги Києву. За його словами, Вашингтон «більше не терпітиме незбалансованих відносин» зі своїми союзниками.   «Забезпечення європейської безпеки має бути пріоритетом для європейських членів НАТО, – сказав він. — Як частина цього, у майбутньому саме Європа має надавати основну частину летальної та нелетальної військової допомоги Україні».   Зеленський в інтерв'ю британській газеті Guardian говорив, що він не вважає за можливе забезпечення гарантій безпеки України без участі США. Зокрема, український президент зазначив, що американський ЗРК Patriot працює ефективніше за європейські системи ППО. "Тож навіть із цього окремого приблизно ясно, що без Америки гарантії безпеки будуть неповноцінними", - сказав Зеленський.    

Телефон Трампа. Здзвонився з Путіним та Зеленським

00:41:02

  Дональд Трамп поговорив телефоном з Володимиром Путіним та Володимиром Зеленським. За словами президента США з Путіним, вони домовилися “негайно розпочати переговори”. У Кремлі заявили, що розмова тривала півтори години, і що лідери двох країн домовилися організувати особисту зустріч.   Розмова з Путіним   Трамп назвав розмову з Путіним дуже продуктивною. "Насамперед, як ми обоє погодилися, ми хочемо припинити мільйони смертей у війні Росії з Україною", - написав Трамп. Вони, стверджує Трамп, домовилися, щоб їхні команди негайно розпочали переговори про закінчення війни.   Пєсков сказав, що Путін у відповідь на слова Трампа про можливий мир з Україною згадав "про необхідність усунення першопричин конфлікту і погодився з Трампом, що довгострокове врегулювання може бути досягнуто за допомогою мирних переговорів".   У Кремлі також зазначили, що Путін розповів про готовність прийняти у Росії американських посадових осіб, включаючи тих, хто займатиметься Україною. Про можливий швидкий початок переговорів, втім, Пєсков не став говорити безпосередньо.   Переговори з американської сторони вестимуть держсекретар Марко Рубіо, директор ЦРУ Джон Реткліфф, радник з національної безпеки Майкл Уолтц та спецпосланець Стів Уіткофф.   За словами Пєскова, Путін запросив Трампа відвідати Москву, і президенти домовилися про продовження особистих контактів, зокрема про організацію особистої зустрічі.   “Я хочу подякувати президенту Путіну за те, що він приділив час для цієї розмови, і за те, що вчора був звільнений Марк Фогель, приголомшлива людина, яку я вчора ввечері особисто вітав у Білому Домі. Я вірю, що наші зусилля приведуть до успішного результату, сподіваюся, скоро! - Так Трамп завершив своє повідомлення.   Розмова із Зеленським   Невдовзі після розмови з Путіним Трамп, як і обіцяв, поговорив із Володимиром Зеленським. Розмова приблизно тривала близько години.   “Щойно говорив з Дональдом Трампом. Тривала розмова. Про можливість досягти миру. Про нашу готовність працювати разом на рівні команд. Про наші технологічні можливості, зокрема, дрони та інші сучасні виробництва. Вдячний Президенту Трампу за інтерес до того, що ми можемо зробити разом”, - написав Зеленський.   Він повідомив, що президент США розповів йому про деталі своєї розмови з Володимиром Путіним.   “Україна найбільше хоче миру. Визначаємо наші спільні з Америкою кроки, щоби зупинити російську агресію та гарантувати надійний, тривалий світ”, — зазначив Зеленський.   У свою чергу, Дональд Трамп заявив, що розмова із Зеленським пройшла дуже добре.   “Він, як і президент Путін, хоче укласти світ. Ми обговорили багато питань, пов'язаних із війною, але в основному зустріч, яка відбудеться в п'ятницю в Мюнхені, де віце-президент Джей Ді Венс і держсекретар Марко Рубіо очолять делегацію. Я сподіваюся, що результати цієї зустрічі будуть позитивними”, - написав Трамп.   Ні Зеленський, ні Трамп не повідомляли про будь-які умови мирної угоди або попередні домовленості.