Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Аварія танкерів РФ: у Чорному морі зафіксували нові викиди мазуту

17:20:45

Нові викиди мазуту, що витекли внаслідок аварії двох російських танкерів 15 грудня, зафіксували в 14 місцях у Чорному морі. Про це повідомляє Крим Реалії у середу, 12 лютого.   "На 14 ділянках проведення робіт зафіксовано випадки точкових викидів фракцій нафтопродуктів", - йдеться у повідомленні.   У тимчасово окупованому Криму загалом зібрано 713 тонн забрудненого піску та ґрунту, очищено 213 кілометрів узбережжя. У Севастополі зібрано та вивезено 665 тонн забруднень. За даними науковців, витік мазуту через аварію танкерів РФ є найбільшим за всю історію мореплавства в Чорному морі.   Нагадаємо, 15 грудня 2024 року у Керченській протоці зазнали аварії російські танкери Волгонефть-212 та Волгонефть-239. У Чорне море вилилося понад 4000 тонн мазуту. Збитки попередньо оцінюються у 14 млрд доларів .

У Греції обрали нового президента

17:00:05

Парламент Греції обрав президентом кандидата від правлячої консервативної партії Нова демократія, колишнього спікера парламенту Константіноса Тасуласа. Про це повідомляє  Kathimerini в середу, 12 лютого.   Політик отримав 160 голосів під час виборів, що проходили у 300-місному парламенті. Усього в голосуванні взяли участь 276 депутатів. У останньому турі голосування поріг для обрання становив просту більшість у 151 голос.    Із 300 місць у парламенті  Греції156 посідають депутати від партії Нова демократія.   Церемонія інавгурації запланована на 13 березня - день, коли закінчується термін повноважень чинної президентки Катерини Сакелларопулу.   Президента Греції обирають парламентом, а не через загальне голосування терміном на п'ять років. Посада президента у Греції значною мірою церемоніальна роль. Нагадаємо, днями  президент Румунії Клаус Йоганніс вирішив піти у відставку . Глава Сенату Іліє Болоян офіційно перейняв повноваження як тимчасовий президент країни.

ЄС може ввести тимчасове обмеження цін на газ

16:00:34

Європейська комісія розглядає можливість тимчасового обмеження цін на газ після їх рекордного зростання. Про це пише Financial Times.   Ціни на газ у Європі сягнули найвищого рівня за два роки. Вони втричі-вчетверо перевищують американські, що створює проблеми для промисловості. Основні причини - холодна погода та слабкий вітер, що зменшує виробництво "зеленої" енергії.   Однак ідея цінового обмеження викликала занепокоєння в енергетичних і фінансових колах. Профільні асоціації вважають, що обмеження цін "підірве довіру" до європейської системи торгівлі газом і змусить учасників ринку перейти на альтернативні механізми за межами ЄС.   Вперше Євросоюз запропонував подібне обмеження у 2022 році, в розпал енергетичної кризи, що виникла внаслідок постійного скорочення Росією постачання газу своїм європейським сусідам після повномасштабного вторгнення в Україну.   Нагадаємо, ціни на природний газ у Європі підскочили до максимуму за два роки.  Так, ф'ючерси на хабі TTF у Нідерландах зросли на 4,6% до 58,7 євро за мегават-годину (понад 630 доларів за 1 тис. кубометрів).  Україна нарощує імпорт газу з ЄС

На війні в Україні загинув доброволець зі Швейцарії

15:42:24

На війні в Україні вперше від початку повномасштабного вторгнення Росії загинув доброволець з Швейцарії. Про це повідомляє Swiss Info з посиланням на Міністерство закордонних справ країни.   "На початку року посольство Швейцарії в Києві отримало від української армії інформацію про те, що громадянин Швейцарії, очевидно, загинув під час бойових дій", - заявили у відомстві.   У МЗС Швейцарії повідомили, що підтримують зв'язок з рідними загиблого. А в Києві на меморіалі загиблим героям встановили швейцарський прапор.   Подробиці загибелі швейцарця не розголошуються. Невідомо, в якому підрозділі служив військовий і де воював.    Швейцарська військова юстиція відкрила кілька кримінальних проваджень проти громадян після початку повномасштабної війни в Україні. Їх підозрюють у тому, що вони брали участь у бойових діях як добровольці або найманці. Наразі триває 13 проваджень.   У Швейцарії служба за кордоном може каратися до трьох років позбавлення волі або штрафом. Нагадаємо, раніше  у боях за Україну загинув 30-річний доброволець з Австрії .  Як відомо, Кабінет міністрів затвердив обов'язкову перевірку на поліграфі для іноземців , котрі хочуть служити за контрактом у ЗСУ.