У садибі Мурашка планують створити культурно-мистецький простір з гелереєю, музеєм та школою
Департамент культури КМДА презентував концепцію створення культурно-мистецького центру «Садиба Мурашка», повідомляє заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

AMY (Wikimedia)
Концепція простору передбачає реновацію садиби, популяризацію українського мистецтва, створення простору для навчання та самореалізації митців, а також туристичному розвитку міста.
Що буде у просторі
- Галерея сучасного мистецтва
- Музей авангарду
- Мистецька бібліотека та центр із цифровим доступом до освітніх і виставкових проєктів
- Творчий простір для неформального спілкування, проведення вечорів, малих концертів та показу фільмів
- Дитяча мистецька школа
- Мистецька резиденція
Простір має стати центром для локальних та міжнародних подій, каже Старостенко. Також, за її словами, він врятує архітектурну пам’ятку від руйнування та «наповнить її новим життям».
Садиба Мурашка розташована на вулиці Мала Житомирська, 12, у Києві. Її збудували у 1913 році, там жив і працював український художник Олександр Мурашко.
У червні 2013 року в колишній садибі художника загорівся дім. Тоді спалахнуло близько 2400 м² дерев'яних перекриттів. А причиною пожежі могло бути необережне поводження з вогнем сторонніх осіб.
У 2015 році будівлю повернули місту після того, як власник не виконав зобовʼязання щодо реставрації споруди. У 2017 року в будинку обвалився балкон на другому поверсі. Того ж року в КМДА пообіцяли відновити садибу за 4,8 мільйона гривень і відкрити в ній музей, галерею або художню школу.
У 2021 році стало відомо, що на території садиби Мурашка хочуть створити Міській культурний центр. Зокрема, планували облаштувати музей родини Мурашко, а також творчі студії для дітей і дорослих.
У серпні 2024 року в садибі Мурашка знову була пожежа. Невідомі підпалили флігель садиби. У грудні того ж року Старостенко повідомила, що садибу Мурашка планують відреставрувати в найближчі три роки.