Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

В ЄС відреагували на санкції Трампа проти МКС

13:31:38

Європейський Союз розкритикував санкції США проти Міжнародного кримінального суду, які запровадив американський президент Дональд Трамп. Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн в соцмережі X у п'ятницю, 7 лютого.   "МКС гарантує притягнення до відповідальності за міжнародні злочини та надає право голосу жертвам у всьому світі. Він (суд, - ред.) повинен мати можливість вільно вести боротьбу проти глобальної безкарності. Європа завжди виступатиме за справедливість і повагу до міжнародного права", - зазначила вона.   В ЄС наголосили, що стежитимуть за наслідками указу Трампа та оцінюватимуть можливі подальші кроки. Нагадаємо, 6 лютого президент США Дональд Трамп підписав указ про введення санкцій проти Міжнародного кримінального суду . Причиною стало розслідування суду проти Ізраїлю. МКС відреагував на введення санкцій з боку США , обіцяючи "продовжувати забезпечувати правосуддя". 

На Алясці зник літак з десятьма людьми на борту

12:58:07

Літак Cessna авіакомпанії Bering Air з 10 людьми на борту зник під час польоту на Алясці. Про це повідомляє CNN у п'ятницю, 7 лютого.   Зникнення рейсу, що виконував переліт із Уналакліту до Нома, зафіксували 7 лютого близько 15:16 за місцевим часом. Останній раз літак помітили над районом Нортон-Саунд у Беринговому морі, за 19 км від берега. На борту перебували дев'ять пасажирів і один пілот.   Рятувальники негайно розпочали операцію, однак несприятливі погодні умови ускладнюють пошук. До операції залучили військових.   Причина зникнення літака поки що невідома. Попередньо повідомлялося про погану погоду в регіоні. Нагадаємо, 6 лютого на Філіппінах розбився літак, який належить військовим США . Загинули всі  люди, які перебували на борту.  Під час аварії легкомоторного літака в Підмосков'ї  загинули двоє людей - курсант та пілот-інструктор.

У ПАРЄ пояснили, за яких умов можуть відбутися вибори в Україні

12:23:48

Вибори в умовах воєнного стану в Україні проводити не можна. Про це заявив глава політичної групи Альянс лібералів та демократів за Європу в ПАРЄ, румунський депутат Юліан Булай в інтерв'ю РБК-Україна.   За його словами, коли проводити вибори, має вирішувати український народ. "Я не можу мати думку з цього приводу. Але не можна проводити вибори в умовах воєнного стану", - сказав він.   Пепутат ПАРЄ зазначив, що немає обхідних шляхів. "Воєнний стан передбачає призупинення всіх елементів демократичних виборів і верховенства права. І ви не можете повністю дотримуватися конвенцій, які регулюють проведення виборів за міжнародними стандартами", - наголосив Булай. На його думку, питання про вибори не має сенсу, поки в Україні діє воєнний стан. "Тож, поки це так, жодні вибори не можуть відбутися, ми повинні просто дочекатися його закінчення. І тоді український народ має вирішити, як він хоче - щоб вибори відбулися, чи ні", - додав він.   Булай вважає, що організувати вибори можливо за декілька місяців. "Технічно це можливо. Питання в тому, як ви це зробите. Якщо ви призупините воєнний стан, то застосовуються всі звичайні принципи верховенства права. Але тоді виникає питання, чи буде це робити тимчасовий уряд? Чи готував би (вибори, - ред.) чинний уряд?" - сказав депутат ПАРЄ.   За його словами, не так багато інформації про перехідний період, тому що це також важливо.   "І є сценарії... Кажуть, що після припинення воєнного стану може з'явитися новий технократичний уряд, який матиме справу з новою політичною ситуацією, або просто продовжувалася б діяльність (старого уряду, - ред.) до виборів, або просто з повними амбіціями та повноваженнями. Це питання української внутрішньополітичної динаміки, щодо якої я майже не маю думки", - додав депутат ПАРЄ. Нагадаємо, США хочуть,  щоб Україна провела президентські та парламентські вибори , можливо, до кінця 2025 року, особливо якщо найближчими місяцями Київ зможе домовитися з Москвою про перемир'я.

Окупанти перекидають ППО з Криму вглиб РФ - Атеш

11:24:37

Командування російської армії розпочало виведення окремих зенітно-ракетних підрозділів із окупованого Криму до Росії. Про це повідомляє партизанський рух Атеш у Telegram в п'ятницю, 7 лютого.   Зазначається, що таке рішення росіян продиктоване не тільки ударами ЗСУ по нафтобазах і військовій інфраструктурі, а й суспільним тиском усередині Росії.   Партизани з'ясували, що частина комплексів, включно з установками 31-ї дивізії ППО, вже передислокується з півострова на нові позиції. Хоча росіяни і розуміють, що цей крок створює критичні прогалини в обороні Криму, але у них немає іншого виходу. У результаті вразливими залишаються аеродроми, військові склади і Керченський міст.   "Атаки українських далекобійних дронів демонструють, що путінський режим нездатний захистити військові об'єкти в Бєлгородській, Курській, Воронезькій областях та інших регіонах Росії", - зазначили в Атеш.   Раніше повідомлялося, що росіяни переміщують паливо по всі території окупованого Криму . Російська армія хоче налагодити логістику і постачання своїх військ через півострів.  Росіяни встановили нові бонові загородження біля Кримського мосту