Ексгенпрокурора Польщі силою привезли до Сейму через ігнорування викликів слідчої комісії
Колишнього генпрокурора та міністра юстиції Зібгнєва Зьобро примусово доставили до Сейму на засідання слідчої комісії, виклики якої він ігнорує – але вже після його закриття; також Зьобро загрожує 30-денний арешт.
Про це повідомляє RMF24, пише "Європейська правда".
Вранці 31 січня правоохоронці на підставі рішення Окружного суду Варшави прийшли шукати Зьобро за місцем проживання у Лодзькому воєводстві та у Варшаві, щоб затримати і на 10:30 доставити на засідання слідчої комісії Сейму щодо скандалу з Pegasus, виклики якої Зьобро ігнорує. За всіма адресами експосадовця не знайшли.
Близько 9:30 Збігнєв Зьобро з’явився у студії Telewizja Republika, де розповідав, що щойно повернувся з реабілітації у Брюсселі (він бореться з онкологічним захворюванням), та що суд нібито не мав права зобов’язувати його з’явитись перед комісією Сейму, оскільки раніше Конституційний суд оголосив її неконституційною.
Реклама:
"Якби я пішов туди добровільно, це було б участю у протиправних діях, можливо навіть злочин, тому що робота цих людей, які видають себе за слідчу комісію – це явно злочин", – заявив Зьобро.
Також він закликав телеканал впустити поліцію, яка за ним прийде, тому що ті "роблять свою роботу". Після інтерв’ю він сам вийшов зі студії і здався правоохоронцям, які його очікували.
Тим часом слідча комісія почала засідання у запланований час і, оскліьки Зьобро був відсутній, проголосувала за ініціювання через суд процедури щодо дисциплінарного стягнення у вигляді арешту на 30 днів. Після того засідання закрили.
У підсумку Збігнєва Зьобро доставили у будівлю Сейму вже після завершення засідання. Він заявив, що члени комісії "дезертирували, тому що бояться правди", якщо не дочекались його.
"Комісія знала, що я у Варшаві… і що мене везуть сюди. І коли вони це дізнались, вони вирішили втекти, дезертирувати. Вони боятьс яправди, бояться фактів, вони просто хочуть далі брехати",- заявив Зьобро.
Раніше комітет вчетверте намагався викликати Зьобро як свідка. Політик не з'явився і не виправдав свою відсутність, незважаючи на те, що комітет отримав висновок експерта, який оцінив, що стан Зьобро дозволяє йому давати свідчення.
Збігнев Зьобро – серед посадовців з попереднього уряду, яким зі зміною влади почали ставити запитання щодо низки подій того періоду.
Серед іншого, це скандал з використанням шпигунського програмного забезпечення Pegasus для стеження за опонентами, а також щодо організації голосування поштою у розпал пандемії коронавірусу (докладніше про це – у статті Полювання на Качинського).