
NYT: США таємно інвестували у виробництво дронів в Україні
Робота з безпілотниками почалася після першого контрнаступу українців восени 2022 року, коли стали очевидні межі звичайних можливостей України. Зусилля активізувалися під час підготовки до другого контрнаступу України 2023 року.
Адміністрація президента США Джозефа Байдена розсекретила інформацію про підтримку України у створенні індустрії безпілотників, яка стала ключовою у протистоянні російській армії. Про це повідомляє The New York Times.
Представники США заявили в четвер, що вони зробили значні інвестиції, які допомогли Україні розпочати та розширити виробництво безпілотників, коли вона боролася з більшою та краще оснащеною армією Росії.
Більша частина допомоги США українським військовим, включно з мільярдами доларів у вигляді ракет, систем ППО, танків, артилерії та навчання, була оголошена громадськості. Але інша підтримка переважно залишилася в тіні. Це включало допомогу Україні в розробці нового покоління безпілотників і революційних методах ведення воєн
За даними видання, минулої осені Пентагон виділив $800 млн на розвиток дронів в Україні. Кошти були спрямовані на закупівлю компонентів і фінансування виробників. У вересні 2024 року під час зустрічі в Білому домі Байден оголосив про додаткові $1,5 млрд інвестицій у цей сектор. Також американські розвідники брали участь у розробці української програми безпілотників.
Радник із національної безпеки США Джейк Салліван зазначив, що дрони стають ключовим елементом сучасних бойових дій. За його словами, співпраця з Україною у цьому напрямі надала "безцінні уроки", які тепер інтегруються в оборонну промисловість США.
Американська допомога дозволила Україні створити дрони, які стали більш ефективними та смертоносними, що визнали у Пентагоні та ЦРУ. Директор ЦРУ Вільям Бернс заявив, що ці інвестиції допомогли Україні захищатися і змінили підхід до ведення війни.
Нагадаємо, Зеленський виступив на засіданні Контактної групи з питань оборони України у форматі Рамштайн і закликав учасників до більшого залучення у виробництво дронів у нашій державі.
Також за словами міністра оборони Рустема Умєрова, у 2024 році частка дронів українського виробництва для ЗСУ становила 96,2%.
Раніше головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що порівняно з минулим роком обсяги постачань безпілотників збільшилися в 19 разів. Це позначилось і на кількості уражених і знищених цілей.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp