Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Підсумки 15.01: Закон про облік і атака РФ

07:00:29

Зеленський підписав закон про облік 17-річних і продовження строку повернення з СЗЧ Президент підписав закон про взяття громадян України на військовий облік. Закон передбачає, що 17-річні громадяни чоловічої статі зможуть братися на облік призовників: через Електронний кабінет призовника з використанням електронної ідентифікації або шляхом особистого візиту до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Також документ дозволяє хлопцям, яким виповнюється 18 років за кордоном, стати на облік, не приїжджаючи до України. Крім того, закон продовжує до 1 березня можливість взяття на облік військовослужбовців, які вчинили СЗЧ, і які добровільно прибули до військових частин. Законодавча ініціатива передбачає, що з 2025 року строкову службу буде скасовано, а натомість запроваджено базову загальновійськову підготовку.

Канада підготувала мита у відповідь для США

06:10:37

Канада підготувала список американських товарів на 105 млрд, доларів, на які буде накладено мито, якщо обраний президент США Дональд Трамп вирішить запровадити тарифи у розмірі 25% на канадський імпорт. Про це у середу, 15 січня, повідомляє Bloomberg  з посиланням на джерело, знайоме із ситуацією.     За даними джерела агентства, список товарів є попереднім. Канада також розгляне запровадження додаткових тарифів пізніше, виходячи із дій Сполучених Штатів.   Як пише Associated Press , міністр енергетики та природних ресурсів Канади Джонатан Уїлкінсон заявив, що введення Трампом мит завдасть економічних збитків самим Сполученим Штатам.   "Це означатиме підвищення цін на бензин, це означатиме підвищення цін на продукти харчування, це означатиме підвищення цін на природний газ для опалення житлових будинків. Це означатиме підвищення цін на електроенергію", - сказав він в інтерв'ю.   Відомо, що у 2018 році, коли Трамп запровадив тарифи на канадську сталь і алюміній, Канада відповіла митами на різноманітні американські товари, включаючи віскі та пральні машини. Тоді ці заходи охопили близько 16,6 мільярдів канадських доларів експорту США.   Наприкінці листопада 2024 року Трамп пригрозив запровадити мито у 25% на всі товари з Мексики та Канади через потоки нелегальних мігрантів та контрабанду наркотиків. За його словами, сьогодні наркотики надходять до країни в не бачених раніше масштабах, при цьому і Мексика, і Канада мають право і владу "легко вирішити цю проблему, що давно назріває".   Також  Трамп запропонував прем’єр-міністру Канади Джастіну Трюдо, аби його країна стала 51-м штатом США , а сам Трюдо - її губернатором.

Байден закликав змінити Конституцію США

05:48:13

Президент США Джо Байден закликав змінити Конституцію США, щоб президенти Сполучених Штатів не могли уникнути відповідальності за злочини, скоєні під час правління. Про це у середу, 15 січня, під час прощального звернення до країни. Трансляція відбувалася на YouTube.   "Нам потрібно внести поправки до конституції, щоб було зрозуміло, що жоден президент, жоден президент не застрахований від відповідальності перебуваючи на своїй посаді. Влада президента не безмежна. Вона не є абсолютною. І цього не повинно бути", - сказав Байден.     Також він заявив, що сьогодні в Америці формується олігархія, що має величезне багатство, владу і вплив, яка "буквально загрожує всій нашій демократії".   "Влада в США концентрується в руках дуже небагатьох надбагатих людей, це небезпечна тенденція", - попередив президент Джо Байден.   Президент розповів, що занепокоєння викликає потенційне зростання технологічно-промислового комплексу.   "Ми повинні реформувати податковий кодекс, не надаючи мільярдерам найбільші податкові пільги, а змушуючи їх почати платити свою справедливу частку", - продовжив Байден.   Він закликав контролювати "темні гроші", що витрачаються на приховане фінансування виборчих кампаній.   Байден також висловив стурбованість щодо швидкого поширення дезінформації, відсутності перевірки фактів у соцмережах та "краху вільної преси".   "Американців буквально ховають під лавиною дезінформації та недостовірних відомостей, що дозволяє зловживати владою", - акцентував Байден.    Відзначимо, що минулого літа Верховний суд, розглядаючи справу Трампа, ухвалив, що президенти мають абсолютний імунітет щодо дій, які входять до основних обов'язків їх посади, і імовірно недоторкані щодо всіх інших офіційних дій. Суд не визначив, що вважати офіційною дією, залишивши це на розсуд нижчої інстанції.   Наступним президентом США стане Дональд Трамп, інавгурація відбудеться у понеділок, 20 січня. Його статки до кінця минулого року досягли 7 млрд. доларів.    Одним із головних спонсорів і найпомітнішим прихильником Трампа став мільярдер Ілон Маск, який довгий час залишається найбагатшою людиною світу зі статками 450 млрд. доларів.    Для обраннного президента США Дональда Трампа  на підпис готують понад 100 указів  з першого дня роботи в Білому домі. Вони стосуватимуться питань безпеки кордонів, депортацій та низки інших політичних пріоритетів.    Як відомо, 13 листопада Трамп заявив, що  Маск і Рамасвамі очолять новий Департамент урядової ефективності  (DOGE), який, попри назву, не є державним агентством.