Норвегія розпочне масове зведення бомбосховищ
Нинішні бомбосховища забезпечують лише 45% населення Норвегії, тоді як у Фінляндії цей показник сягає 90%, у Данії - 80%, а у Швеції - 70%.
Уряд Норвегії планує відновити скасовану майже 30 років тому вимогу щодо обов’язкового будівництва бомбосховищ у нових будівлях. Це положення має стати частиною нового плану цивільної оборони країни. Про це повідомляє Bloomberg у п’ятницю, 10 січня.
Будівництво укриттів у нових будівлях розглядається як складова комплексу заходів для підвищення стійкості суспільства до кризових ситуацій. Така ініціатива з’явилася на тлі російського вторгнення в Україну.
У 1998 році Норвегія припинила обов’язкове будівництво бомбосховищ у всіх нових будівлях площею понад 1000 квадратних метрів. Це призвело до того, що за 27 років у країні не було зведено жодного нового укриття.
За даними урядової доповіді, нинішні бомбосховища забезпечують лише 45% населення Норвегії, тоді як у Фінляндії цей показник сягає 90%, у Данії - 80%, а у Швеції - 70%.
"Світ стає все більш непередбачуваним. Ми маємо реалізувати безпеку громадян у разі найгіршого сценарію - війни чи збройного нападу. Бомбосховища є однією з необхідних захисних заходів", - заявила міністерка юстиції Норвегії Емілія Енгер Мель.
За попередніми прогнозами, додаткові витрати на організацію укриттів становитимуть понад 2,5 тисячі євро (30 тисяч норвезьких крон) на одну людину.
Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ Польщі підготує список правил евакуації цивільного населення та національних культурних цінностей на випадок війни.
У НАТО підготували 500 тисяч бійців до війни
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp