"Клерки середнього звена з Єврокомісії": у ВР реєструють постанову про звільнення Галущенка після його слів
Народні депутати різних фракцій запустили реєстрацію у Верховній Раді постанови про звільнення міністра енергетики Германа Галущенка. Народна депутатка Інна Совсун повідомила про це в Facebook, але на момент написання новини на сайті Ради інформації про офіційну реєстрацію немає. За словами її колеги Ярослава Железняка, процедуру реєстрації запустили парламентарі з різних фракцій.
Між Совсун та міністром виникла суперечка під час нинішньої години запитань до уряду. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, виступаючи перед парламентом, сказав, що Україна має угоду з американцями щодо добудови АЕС в Хмельницькій області.
Совсун на це уточнила, що делегації Єврокомісії та посольства США в Україні просили не маніпулювати щодо цієї теми і зазначали, що підтримки цього питання у них немає.
"Галущенко взяв слово, назвав представників Єврокомісії «клєрками середнього звєна» і заявив: «Інна, мені дуже шкода, що ви бігаєте по посольствах і поливаєте брудом нашу енергетику і нашу державу»", – сказала депутатка.
Совсун заявила, що співпраця з посольствами – це частина її роботи, а також звинуватила Галущенка у розповсюдженні брехні про готовність партнерів підтримати добудову АЕС.
Вона також додала, що Галущенка викликали на доповідь до парламенту щодо корупції, але він так цього і не зробив. Це, а також інші причини, на погляд парламентарки, є достатніми для того, аби відправити цього міністра у відставку.
Як пише УП з посиланням на стенограму засідання Верховної Ради, Галущенко сказав: "А от стосовно позиції клерків середнього звена представництва Єврокомісії, Інно, мені дуже шкода, що ви бігаєте по посольствам і поливаєте брудом нашу енергетику і нашу державу".
Він зазначив, що в ЄС немає єдиної позиції щодо атомної енергетики.
"Тому не може бути єдиної позиції ЄС щодо розвитку атомної енергетики, і, зокрема, будівництва наших блоків. І це відповідним чином було анонсовано представником ЄС в Україні Катаріною Матерновою, яка про це і сказала, що ЄС не коментує питання добудови блоків", – зазначив він.
- У грудні посол Євросоюзу в Україні Катерина Матернова сказала, що Україна не консультувалася із ЄС при розробці законопроєкту про добудову енергоблоків Хмельницької АЕС. Євросоюз, крім того, не фінансуватиме цей проєкт, бо у блоці є різні позиції щодо ядерної енергетики.