Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Люди залишаються на вулиці: у Маріуполі знесли понад 500 будинків

20:39:48

За три роки окупації Маріуполя росіяни знесли більш як 500 житлових будинків, люди впродовж цього часу залишаються на вулиці. Про це повідомила пресслужба міської ради із посиланням на звернення мешканців багатоповерхівок по бульвару Хмельницького.   "Наші будинки знесені, а на їх місці будується іпотечне житло в той час, як ми третій рік поневіряємося по зйомних квартирах та гуртожитках", - говорять люди на відео.   Мешканці Маріуполя стверджують, що створення компенсаційного житла зупинено. Окупаційна адміністрація міста ігнорує всі скарги та прохання людей.   За словами місцевих жителів, росіяни не лише знесли їхні будинки, а й анулювали юридичні адреси, за якими проживали люди.   У Маріупольській міській раді зазначають, що багато маріупольців у відчаї записують відеозвернення, однак окупаційна влада на них не реагує.

Обмін полоненими: Лубінець анонсував хороші новини

20:20:18

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про наявність попередньої домовленості з російською стороною про те, що у 2025 році обміни будуть систематичними. Про це повідомив омбудсмен у Telegram в понеділок, 6 січня.   "Наразі є попередня домовленість, що обміни у 2025 році повинні стати систематичними, з пріоритетністю повернення насамперед тяжкохворих і тяжкопоранених", - написав він.   За словами омбудсмена, також досягнуто попередньої домовленості, "що кожен український військовополонений і цивільний заручник отримає пакунок з речами від України за допомогою МКЧХ".   "Ми побачимо, чи дотримається російська сторона свого слова", - зазначив Лубінець. Нагадаємо, напередодні Нового року Україна звільнила з російського полону 189 захисників.  Серед звільнених військових є оборонці Азовсталі та Маріуполя , ЧАЕС, острова Зміїного, з різних напрямків фронту. За словами президента Володимира Зеленського, впродовж 2024 року з російського полону вдалося повернути 1358 українців . Загалом із початку повномасштабного вторгнення з російської неволі вже повернулись 3956 українців.

В Україні визначили головне слово 2024 року

19:58:23

Словник сучасної української мови та сленгу Мислово обрав неологізм "бусифікація" словом 2024 року. Про це повідомляється на сайті проєкту в понеділок, 6 січня. Неологізм, який позначає примусову мобілізацію за прискореною процедурою, перебував в центрі суспільної уваги протягом року. Термін описує ситуації, коли представники територіальних центрів комплектування забирають чоловіків призовного віку з вулиць та відвозять до військкоматів.   Слово утворене від кореня "бус" у значенні "мікроавтобус" та суфіксоїда "-іфікація", який вказує на дію, перетворення (від лат. facio - роблю) за тим самим принципом, що і "русифікація" або "верифікація".   Серед інших претендентів на звання слова року, майже всі з яких цьогоріч пов’язані з повномасштабною війною проти України, виділили:  

Окупанти закликають жителів Мелітополя русифікувати прізвища - соцмережі

19:21:34

Окупаційна російська влада у тимчасово окупованому Мелітополі Запорізької області закликає місцевих жителів "русифікувати" свої українські прізвища під час зміни паспорта на російський. Про це повідомляє Telegram-канал Енергодар у понеділок, 6 січня.   За інформацією пабліка, на тимчасово окупованих територіях Запорізької області окупаційна влада називає українські прізвища місцевих жителів "українським нацизмом" і закликає їх змінювати.   Так, у Мелітополі окупаційна влада пропонує місцевому населенню разом зі зміною українського паспорта на російський поміняти і прізвище на російське.   Канал оприлюднив агітаційну листівку, поширювану на тимчасово окупованих територіях Запорізької області, з фотографією усміхненої дівчини в стрічках кольорів російського прапора і підписом: "Галушко - Глушкова. Меняешь паспорт, поменяй и фамилию. Очистимся от навязанного украинского нацизма".   Окупанти обіцяють зробити процес зміни паспорта та прізвища "швидким і без черг". Раніше повідомлялося, що на тимчасово окупованих територіях у 2025 році окупанти планують позбавити права на проживання українців, що не мають громадянство Росії . РФ визнає паспорти "ЛНР і "ДНР" недійсними - ЦНС

Обстріли Херсонщини: двоє загиблих та 11 поранених

19:03:15

  Російські військові обстріляли населені пункти Херсонщини, застосовуючи артилерію, міномети та дрони. Загинули двоє людей, ще 11 - дістали поранень. Про це  повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора в понеділок, 6 січня.   Близько 11:20 окупанти атакували дроном селище Широка Балка. Внаслідок скидання вибухівки загинув 48-річний чоловік, який перебував на вулиці.   Протягом дня внаслідок обстрілу обласного центру поранення отримали троє цивільних. У Зеленівці постраждали двоє людей, у Велетенському - одна.   Ввечері у Херсоні росіяни вкотре уразили маршрутку. На місці загинув 49-річний чоловік, попередньо п'ятеро пасажирів отримали поранення.   Загалом станом на 18:00 відомо про двох загиблих та 11 постраждалих цивільних внаслідок ворожих обстрілів Херсонщини протягом дня.   Пошкоджено щонайменше 10 цивільних об'єктів, зокрема приватні будинки та автотранспорт. 

На тлі заяв Трампа на гербі Данії змінили символ Гренландії

18:47:11

Король Данії Фредерік змінив королівський герб, аби на ньому був помітнішим символ Гренландії. Про це повідомляє The Guardian в понеділок, 6 січня.   Протягом 500 років на попередніх данських королівських гербах були зображені три корони - символ Кальмарської унії між Данією, Норвегією та Швецією протягом 1397-1523 років.   В оновленій версії корони прибрані та замінені на більш помітних білого ведмедя і барана, які символізують Гренландію і Фарерські острови відповідно.   Королівський дім Данії заявив, що герб, який використовується на офіційних документах і печатках, "зміцнює авторитет співдружності". А три корони були вилучені, оскільки вони більше не є актуальними. Рух за незалежність у Гренландії в останні роки набрав обертів частково через викриття неправомірних дій данської влади у ХХ столітті, зокрема кампанії з примусового контролю народжуваності, розпочатої у 1960-х роках.   Гренландія була данською колонією до 1953 року, але тепер є автономною територією Данії. У 2009 році острів здобув право вимагати незалежності шляхом проведення голосування. У 2023 році уряд Гренландії представив свій перший проєкт конституції. Нагадаємо, раніше обраний президент США Дональд Трамп заявив, що хоче, аби Гренландія була під контролем США. Своєю чергою, прем’єр-міністр Гренландії Муте Егеде відповів, що Гренландія не продається.    На тлі заяв Трампа уряд Данії оголосив про збільшення витрат на оборону Гренландії . Фінансова підтримка становитиме не менше 1,5 млрд доларів. Тим часом прем’єр Гренландії Муте Егеде наголосив на прагненні досягти незалежності острова від Данії .

Над хімзаводом ракетного палива під Ростовом "димить" - ЦПД

18:07:09

Сильне задимлення спостерігається у російському місті Каменськ-Шахтинський в Ростовській області, де розташовані хімкомбінат, що виробляє паливо для ракет, та військові склади. Про це повідомив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко в Telegram у понеділок, 6 грудня.   "Каменськ-Шахтинський, Ростовщина. Щось сильно димить", - написав він.    Керівник ЦПД нагадав, що в місті розташований Комбінат Кам’янський - хімічне підприємство, що спеціалізується зокрема на виробництві палива для ракетних двигунів (Ураган, Смерч, Торнадо-С, Іскандер).   Також є військові склади, які дотичні до підприємства, і "схоже, що диміти можуть саме вони", зазначив Коваленко. "На сховищах військово-технічного майна, дотичних до Комбінату Кам’янський, зберігається сировина для виробництва ракетного палива, і саме там видно дим", - згодом додав він.   Нагадаємо, у грудні ЗСУ завдали високоточного удару по об'єкту військово-промислового комплексу в місті Кам’янськ-Шахтинський Ростовської області РФ. У Міноборони Росії  заявили про атаку на Комбінат Кам’янський . По цьому важливому підприємству начебто було завдано удару ракетами ATACMS та Storm Shadow.

Долар різко впав через повідомлення про тарифні плани Трампа

17:14:41

Долар різко впав проти більшості основних валют у понеділок, 6 січня, на ставках на те, що тарифні плани обраного президента США Дональда Трампа не будуть такими широкими. Про це пише Bloomberg.   Спотовий індекс долара Bloomberg впав на 0,9%, найбільше з листопада, в той час, як прибутковість 10-річних казначейських облігацій США знизилася після того, як газета Washington Post повідомила, що помічники Трампа вивчають тарифний план, який охоплює тільки критично важливі імпортні товари.   Євро виріс більш ніж на 1% стосовно американської валюти, що є найбільшим зростанням з серпня.   Долар отримав вигоду від очікувань, що Трамп обкладе митами основних торгових партнерів США, що завдасть шкоди валютам, включаючи юань і євро. Але тарифна програма, що охоплює лише ключові сектори, такі як оборонна промисловість, матиме менший вплив на світову економіку та інфляційний тиск у США.   Широка тарифна програма може зашкодити глобальному економічному зростанню та призвести до зростання споживчих цін. Нагадаємо,  Трамп заявив, що запровадить мита розміром 25% на товари з Канади та Мексики  через їхню нездатність стримати потік нелегальних мігрантів та наркотиків з цих країн до США. Яку війну може спровокувати Трамп і як це вплине на економіку

На Харківщині троє поліцейських поранені через удар російської Молнії

16:33:22

Внаслідок атаки російського безпілотника Молнія у Куп'янському районі поранені троє поліцейських. Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов у коментарі Суспільному в понеділок, 6 січня.   За його словами, атака сталася близько 12:00. Поліцейські перебувають у середньому стані тяжкості.   Вчора, 5 січня, були зафіксовані два удари Молній по Харкову - у Київському та Холодногірському районах. "Ворог випробовує нову свою зброю. Ця Молнія-1 створена практично із мотлоху, однак все одно вона небезпечна, бо несе бойовий заряд", - сказав Синєгубов. Очільник ОВА також розповів, що цночі на Куп’янщині російські війська атакували переправу через річку Оскіл, чим ускладнили і доставку гуманітарних вантажів, і евакуаційних заходів. "Наразі працюємо над відновленням. Однак ця робота у нас постійна, тому що ворог намагається руйнувати нашу логістику чи не щодня”, - сказав Синєгубов. Наразі на лівому березі Осколу залишаються близько 1660 жителів району у Курилівській, Кіндрашівській та Куп’янській громадах.  Як повідомлялося,  Куп’янська громада перебуває у критичній ситуації через постійні обстріли росіян з усього наявного у них озброєння. На лівобережжі немає ні світла, ні газу, ні водопостачання, жодних соціальних послуг.  Окупанти намагалися розширити плацдарм під Куп'янськом - ОСУВ Хортиця