Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

У Хорватії обирають нового президента

14:56:31

У Хорватії проходять президентські вибори. У перегонах змагаються вісім кандидатів, троє з яких жінки. Про це повідомляє Reuters у неділю, 29 грудня.   Близько 3,8 мільйона хорватів мають право голосувати на цих виборах.   У виборах беруть участь восьмеро кандидатів, троє з них - жінки. Головними суперниками під час виборчих перегонів є кандидати від двох найбільших партій. Це чинний президент Зоран Міланович, кандидат від опозиційних соціалістів-демократів, який балотується на другий термін. Його головним суперником є ​​Драган Пріморац, колишній міністр науки, якого підтримує правлячий Хорватський демократичний союз.   Якщо жоден із кандидатів не набере необхідної більшості голосів, то відбудеться другий тур виборів.   Згідно останнього соцопитування, чинний президент Міланович лідирує із 37,2% підтримки проти 20,4% підтримки Прімораца. Нагадаємо, в жовтні  Україна та Хорватія підписали угоду про довгострокове співробітництво у сфері гуманітарної допомоги та розмінування. Хорватія й Угорщина "розсварилися" через Україну 

Алієв вимагає від Росії компенсації за збитий літак

14:32:41

Президент Азербайджану Ільхам Алієв ще 27 грудня зажадав вибачень і визнання провини від Росії за авіакатастрофу пасажирського літака Azerbaijan Arilines в Казахстані. Про це він заявив  в інтерв'ю Caliber у неділю, 29 грудня.   "У чому вони полягали? По-перше, російська сторона повинна вибачитися перед Азербайджаном. По-друге, повинна визнати свою провину. По-третє, винні мають бути покарані, притягнуті до кримінальної відповідальності, і Азербайджану, постраждалим пасажирам і членам екіпажу мають бути виплачені компенсації. Це наші умови", - сказав Алієв. За словами президента Азербайджану, першу з вимог уже було виконано вчора . "Сподіваюся, що й інші наші умови будуть прийняті. Усі ці умови справедливі. Тут немає якихось надзвичайних вимог чи питань, це ґрунтується на міжнародному досвіді та принципах нормальної людської поведінки", - додав він. Нагадаємо, за словами Алієва,  Росія хотіла "зам'яти" питання щодо причин аварії азербайджанського літака в казахському Актау. Як відомо, 25 грудня в Казахстані  розбився літак Азербайджанських авіаліній , який летів рейсом Баку-Грозний. Загинули 38 людей, переважно громадяни Азербайджану. Пізніше ЗМІ повідомили, що  літак був атакований на підході до Грозного  ракетою із зенітного комплексу Панцир-С. Після цього росіяни заборонили екіпажу приземлятися в аеропортах РФ.

Алієв про авіатрощу: Не чули від Росії нічого, окрім маячні

14:13:45

Росія хотіла "зам'яти" питання щодо причин аварії пасажирського літака Azerbaijan Arilines в казахському Актау. Про це заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв в інтерв'ю Caliber в неділю, 29 грудня.   "Факти полягають у тому, що азербайджанський цивільний літак отримав пошкодження ззовні на території Росії, поблизу міста Грозний, і практично втратив управління", - сказав він.   За словами президента  Азербайджану, літак був приведений у некерований стан засобами радіоелектронної боротьби, що стало першим пошкодженням, завданим лайнеру. Потім внаслідок вогню, відкритого із землі, сильно постраждала хвостова частина літака.    "Одним з моментів, який нас засмутив і здивував, було те, що російські офіційні структури висунули версії про вибух якогось газового балона. Тобто це відкрито показувало, що російська сторона хоче зам'яти питання", - зазначив він.   Алієв підкреслив, що очевидно, що літак був збитий не спеціально, але російській стороні слід було б своєчасно визнати свою провину та вибачитися перед Азербайджаном. "На жаль, перші три дні ми не чули від Росії нічого, окрім маячних версій", - наголосив президент. Нагадаємо, 25 грудня в Казахстані  розбився літак Азербайджанських авіаліній , який летів рейсом Баку-Грозний. Загинули 38 людей, переважно громадяни Азербайджану.

Командира 211-ї бригади Побережнюка затримано

14:05:04

Працівники Державного бюро розслідувань затримали та повідомили про підозру командиру 211 бригади ЗСУ, який не реагував на факти знущання та катування над ввіреними йому військовослужбовцями. Про це повідомила пресслужба ДБР у неділю, 29 грудня.   Встановлено, що принаймні з лютого по липень 2024 року командир бригади знав про численні факти катувань та іншого нелюдського поводження над бійцями підлеглим йому офіцером, проте не реагував на це та не ініціював питання щодо притягнення винного офіцера до відповідальності.   За наявною інформацією, старший лейтенант, який бив та катував підлеглих військовослужбовців є сином начальника штабу вказаної військової частини та є близьким товаришем командира бригади. Раніше повідомлялося, що ДБР провело обшуки у командира 211-ї понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ Олега Побережнюка. Нагадаємо, УП оприлюднила матеріал про 211-ту бригаду. Вйськових, які вживали алкоголь і відмовлялися платити за "замовчування" таких фактів, били. Журналісти з'ясували, що до знущань причетний похресник командира бригади Олега Побережнюка.

Алієв про авіатрощу: Не чули від Росії нічого, окрім маячних версій

13:50:15

Росія хотіла "зам'яти" питання щодо причин аварії пасажирського літака Azerbaijan Arilines в казахському Актау. Про це заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв в інтерв'ю Caliber, передає Медуза в неділю, 29 грудня.   "Факти полягають у тому, що азербайджанський цивільний літак отримав пошкодження ззовні на території Росії, поблизу міста Грозний, і практично втратив управління", - сказав він.   За словами президента  Азербайджану, літак був приведений у некерований стан засобами радіоелектронної боротьби, що стало першим пошкодженням, завданим лайнеру. Потім внаслідок вогню, відкритого із землі, сильно постраждала хвостова частина літака.    "Одним з моментів, який нас засмутив і здивував, було те, що російські офіційні структури висунули версії про вибух якогось газового балона. Тобто це відкрито показувало, що російська сторона хоче зам'яти питання", - зазначив він.   Алієв підкреслив, що очевидно, що літак був збитий не спеціально, але російській стороні слід було б своєчасно визнати свою провину та вибачитися перед Азербайджаном. "На жаль, перші три дні ми не чули від Росії нічого, окрім маячних версій", - наголосив президент. Нагадаємо, 25 грудня в Казахстані  розбився літак Азербайджанських авіаліній , який летів рейсом Баку-Грозний. Загинули 38 людей, переважно громадяни Азербайджану.

Названо найпопулярніші напрямки для нелегального перетину кордону

13:32:58

Найбільше спроб нелегального перетину кордону з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну зафіксовано на ділянках з Румунією та Молдовою. Про це повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко в ефірі Ми - Україна.   "Бачимо, що за весь час дії воєнного стану більшість випадків спроб незаконного перетину кордону фіксується по кордону з Румунією та Молдовою, менше - по кордону з Угорщиною та Словаччиною та найменше - на кордоні з Польщею", - розповів він.    За словами Демченка, найбільше спроб перетнути нелегально кордон зафіксовано поза межами пунктів пропуску, однак такі випадки трапляються і на ПП. Мова йде про випадки, коли українці намагаються надати або ж підробні документи, або сфальшувати умови свого виїзду.   "Щодо документів, то це зокрема підробка військово-облікових документів чи документів про інвалідність. Однак таких випадків щоденно може бути від двох до десяти. Бувають окремі лише дні, коли ми не фіксуємо спроби використання підробок", - наголосив речник ДПСУ. Нагадаємо, раніше на кордоні з Польщею виявили три псевдоподружжя . У цих парах жінки були старшими за чоловіків, а їхні легенди про плани за кордоном мали чимало розбіжностей. На Закарпатті для виїзду за кордон ухилянти долучилися до траурного кортежу

Зеленський підбив підсумки важкого тижня

13:04:44

Протягом цього тижня Росія застосувала проти України понад 370 ударних дронів, близько 280 керованих авіаційних бомб і 80 ракет різних типів. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у Telegram у неділю, 29 грудня.   "Наші міста та громади перебувають під постійними російськими обстрілами. Навіть у різдвяну ніч терористи влаштували масовану повітряну атаку", - зазначив глава держави.   Зеленський наголосив, що такий терор можна зупинити тільки спільно. "Я вдячний захисникам і захисницям, які рятують наших людей від щоденних атак, і партнерам, що розуміють важливість вчасного надання засобів протиповітряної оборони для захисту життів і наближення справедливого та чесного миру", - додав президент. Нагадаємо, у ніч проти 29 грудня війська Росії запустили по Україні шість ракет С-300/С-400 та 10 дронів. Сили ППО збили дев'ять безпілотників . Тим часом  постачання дронів у Сили оборони рекордно збільшилось у 2024 році - в 19 разів. 

Стало відомо, скільки дітей вбила Росія в Україні

12:22:41

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну загинули 596 дітей, 1727 були поранені й 1937 зникли безвісти. Про це повідомила пресслужба Національної поліції в неділю, 29 грудня.   Зазначається, що в Україну повернуто 388 із 19,5 тис. депортованих до РФ дітей.   Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну слідчі Національної поліції України розпочали 138 348 кримінальних проваджень за фактами вчинення на території України воєнних злочинів окупантами та їхніми спільниками. Із них 122 553 - за статтею воєнні злочини, 9318 - посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, 4234 - колабораційна діяльність, 270 - державна зрада. Нагадаємо, за даними ООН, кожна шоста дитина у світі, тобто близько 473 млн дітей, проживає в зоні бойових дій . 2024 рік став одним з найгірших за цим показником. В ООН сказали, скільки цивільних в Україні вбила Росія

Авіатроща у Південній Кореї: кількість загиблих перевищила 150

11:49:58

Кількість жертв авіакатастрофи в Південній Кореї зросла щонайменше до 151 людини. Про це повідомляє Yonhap у неділю, 29 грудня.   Влада країни вже підтвердила загибель 151 людини унаслідок авіакатастрофи. Наразі ідентифіковано 22 жертви. Раніше влада припускала, що, ймовірно, загинули всі, крім двох людей.   За словами представника пожежної служби, після зіткнення літака з огорожею пасажирів викинуло із повітряного судна, тому шанси на виживання вкрай низькі. Літак майже повністю зруйнований і важко ідентифікувати загиблих.    Більшість пасажирів літака Boeing 737-800, який вночі 29 грудня вилетів із Бангкока, були корейцями, за винятком двох громадян Таїланду. Нагадаємо, зранку 29 грудня літак авіакомпанії Jeju Air, який виконував рейс з Бангкока до міжнародного аеропорту Муан,  з’їхав зі злітно-посадкової смуги та врізався у бетонну огорожу . Повідомялося про 124 загиблих. Зеленський відреагував на авіакатастрофу в Південній Кореї

Командиру 211-ї бригади готують нову підозру - ЗМІ

11:15:27

Державне бюро розслідувань провело обшуки у командира 211-ї понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ Олега Побережнюка. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на власні джерела.   Слідство вважає, що Побережнюк знав про факти катувань та іншого нелюдського поводження з боку офіцера Владислава Пастухова, але не реагував та не ініціював питання щодо притягнення його до відповідальності.   За це, за даними джерел, комбригу готують підозру.   Як відомо, Українська правда оприлюднила матеріал про 211-ту бригаду. Вйськових, які вживали алкоголь і відмовлялися платити за "замовчування" таких фактів, били. Журналісти з'ясували, що до знущань причетний похресник командира бригади Олега Побережнюка. Нагадаємо,  Побережнюка підозрюють  також у зловживанні службовим становищем з тяжкими наслідками. Його арештували за залучення військових до будівництва будинку в Хмельницькій області. Однак комбриг  вийшов з-під варти під заставу в понад 900 тисяч гривень .

Вступ в НАТО наразі не пріоритет - постпред України в ООН

11:00:57

Питання вступу України до НАТО залишається на порядку денному, однак не є пріоритетним. Наразі зусилля зосереджені на питанні щодо гарантій безпеки. Про це заявив постійний представник України в ООН Андрій Мельник в інтерв'ю Berliner Morgenpost.    За його словами, угода про гарантії безпеки для України має виходити за межі "чисто політичних обіцянок" на кшалт Будапештського меморандуму 1994 року.   "Наші партнери повинні ретельно записати, які військові засоби вони використовуватимуть для захисту України, якщо Росія знову нападе на неї", - заявив Мельник.   Дипломат додав, що гарантії безпеки можуть бути як двосторонніми, так і багатосторонніми договорами з країнами Європейського Союзу та НАТО.   Гарантії безпеки можуть бути частиною великого мирного договору із Росією. За словами Мельника, Україна потребує "твердих зобов'язань" від партнерів у сфері оборони.  Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що запрошення України в НАТО має розповсюджуватися на всю територію країни у межах міжнародно визнаних кордонів. Українці назвали найкращі гарантії безпеки