ЗМІ дізнались, як РФ дістала західне обладнання для Орєшніка
Частину обладнання, завозять через треті країни, зокрема Китай, - основного постачальника металообробного обладнання в РФ.
Росія, назважаючи на санкції та експортний контроль, продовжує використовувати західні технології для виробництва своєї зброї. Це стосуэться й виробництва ракети Орєшнік. Про це повідомляє Financial Times.
Московський інститут теплотехніки (МІТ) та концерн Сузір'я активно залучають працівників із досвідом роботи на обладнанні японської Fanuc та німецьких Siemens і Heidenhain.
Журналісти підкреслили, що оголошення про вакансії, опубліковані МІТ та Сузір'ям у 2024 році, прямо вказують на використання іноземних систем числового програмного управління (ЧПУ).
На підприємстві Титан-Барікади, ще одному учаснику проєкту Орєшнік, були помічені пристрої з логотипом Fanuc.
Російська компанія Стан, яка заявляє про розвиток вітчизняного виробництва, визнає використання імпортного обладнання.
У матеріалі зауважили, що попри спроби Кремля створити вітчизняні аналоги, Росія продовжує залежати від західних технологій у сфері металообробки.
Експортний контроль, введений після вторгнення Росії в Україну, значно ускладнив постачання цих систем, однак, за даними Financial Times, у 2024 році компоненти Heidenhain все ще потрапляли в РФ.
Обсяги таких поставок оцінюються у щонайменше три мільйони доларів. Частину обладнання, ймовірно, завозять через треті країни, зокрема Китай, який є основним постачальником металообробного обладнання в РФ.
Нагадаємо, за інформацією Defense Express, ракета Орєшнік, запущена російськими військовими по українському місту Дніпро 21 листопада, не новітня зброя, як її намагався представити президент РФ Володимир Путін. Експертиза уламків показала: частини були виготовлені понад сім років тому.
В ISW пояснили, чому Путін зациклився на Орєшніку
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp