Зросла кількість українських айтівців, що мають кілька робіт — DOU
За рік зросла частка IT-працівників, що мають другу та більше робіт. Про це говорить опитування DOU, що проводилося влітку. Вибираємо з нього найцікавіше.
- Окрім основної роботи, 27 % українських айтівців мають додаткові проєкти. Найчастіше — це друга (інколи й третя) робота в індустрії, пет-проєкт, ІТ-волонтерство або менторство. 8 % мають додаткову зайнятість поза ІТ: у 6 % це додаткова робота, у 3 % — волонтерство.
- Зросла частка фахівців, що працюють більше ніж на одній роботі. Торік таких було 8 % в Україні та 11 % за кордоном, а цього року вже 12 % і 15 %. Найчастіше мають додатковий парт-тайм –6 %, додатковий фултайм вдається 3 % фахівців в Україні та 5 % за кордоном. Приблизно стільки ж фахівців мають фриланс — 3 % в Україні та 4 % за кордоном.
- 14 % айтівців з досвідом від п’яти років мають додаткову роботу проти 9 % тих, хто працює два роки чи менше.
- Найуспішніше поєднують кілька робіт дизайнери та фахівці з UI/UX (33 % з них мають додаткову роботу), фахівці з безпеки (28 %), DevOps, SRE та сисадміни (23–24 %).
- Рідше — QA, фахівці з менеджменту проєктів, HR і рекрутери, геймдизайнери, фахівці з продажів і розвитку бізнесу, фахівці підтримки та Customer Success і фахівці з фінансів — менш як 10 % з них мають додаткову роботу в ІТ.
- 11 % айтівців в Україні та 13 % українських айтівців за кордоном мають пет-проєкти. Найчастіше це геймдизайнери: кожен третій. На другому місці — розробники (17 % мають проєкти) та художники/аніматори (16 %). Кожен п’ятий пет-проєкт українських айтівців приносить дохід.
- Частка фахівців, що займаються волонтерством в ІТ, менторством чи опенсорс-проєктами зросла з 9 % до 10 % за рік. Найчастіше волонтерськими ІТ-проєктами займаються досвідчені фахівці: їм присвячують час 26 % Architects, 24 % технічних спеціалістів найвищого рівня (CTO/Director/Head of R&D) та 18 % Tech Lead і керівників напрямів.
- 8 % айтівців присвячують час роботі та проєктам, що не пов’язані з ІТ. Торік таких було 7 %