В Україні російську та білоруську виключать з переліку мов "під захистом"
Україна планує відповідним законопроєктом змінити поняття "мови меншин" на "міноритарні мови".
Україна планує змінити поняття "мови меншин" на "міноритарні мови". Водночас російську та білоруську виключать з переліку мов, на які поширюється європейська Хартія. Про це у вівторок, 24 грудня, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук в Telegram.
Кабмін схвалив проєкт змін до деяких законів у зв’язку з оновленням офіційного перекладу Європейської хартії регіональних або міноритарних мов.
Законопроєктом пропонується привести назву та положення закону Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, а також положення законів Про національні меншини (спільноти) України та Про медіа у відповідність до оновленого офіційного перекладу Європейської хартії регіональних або міноритарних мов.
Слова "Європейська хартія регіональних мов або мов меншин" пропонується замінити словами "Європейська хартія регіональних або міноритарних мов".
Крім того, передбачено, що в Україні положення Хартії будуть застосовуватися до таких мов: болгарська, гагаузька, кримськотатарська, новогрецька, німецька, польська, румунська, словацька, угорська, чеська та іврит.
Нині положення Хартії, яка була ратифікована у 2003 році, застосовуються до таких мов: білоруська, болгарська, гагаузька, грецька, єврейська, кримськотатарська, молдавська, німецька, польська, російська, румунська, словацька та угорська.
Таким чином, з переліку виключені білоруська та російська мови. Замість грецької буде новогрецька, замість єврейської - іврит. Крім того, виключена молдавська, бо в Молдові визнали молдавську мову румунською. Також додана чеська мова.
"Європейська хартія регіональних або міноритарних мов" передбачає, зокрема, такі заходи:
- здійснення рішучих дій, спрямованих на розвиток регіональних мов або мов меншин з метою їх збереження;
- сприяння використанню регіональних мов або мов меншин, в усній та письмовій формі, у суспільному та приватному житті і/або заохочення такого використання;
- передбачення належних форм і засобів викладання і вивчення регіональних мов або мов меншин на всіх відповідних рівнях;
- сприяння здійсненню наукових досліджень в галузі регіональних мов або мов меншин в університетах чи аналогічних установах.
Як ми вже писали, міністр освіти і науки України Оксен Лісовий заявив, що не підтримує нещодавню ініціативу групи нардепів щодо запровадження штрафів за неофіційне використання російської мови у школах.
В Одесі вчителька викладала російською та поширювала антиукраїнські ідеї
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp