Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Кілька країн запропонували провести зустріч Путіна та Трампа - Кремль

07:32:24

Влада кількох країн повідомила Росії про готовність стати майданчиком для зустрічі правителя Володимира Путіна та ообраного президента США Дональда Трампа. Про це повідомив помічник російського диктатора Юрій Ушаков, передають росЗМІ. Журналісти запитали, чи надходили подібні пропозиції від керівників Угорщини та Словаччини. Ушаков не став це підтверджувати.    "Я б сказав, як не дивно, але ми отримали вже кілька пропозицій щодо цього від різних країн. Я не буду говорити, які це країни, щоб не зумовлювати можливий або неможливий розвиток подій. Але такі пропозиції робилися і робляться", - сказав помічник Ушакова.   Нагадаємо, раніше Трамп заявив, що  Путін висловив бажання зустрітися з ним  якнайшвидше, щоб обговорити війну в Україні.

Суверенітет в обмін на газ. Фіцо у Москві

01:01:55

  Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо у неділю, 22 грудня, відвідав Москву та зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним. Зустріч відбулася на тлі закінчення угоди про транзит російського газу до Європи через територію України. Фіцо став третім лідером країн ЄС, який приїхав до Москви після початку війни.   Газове питання   Візит Фіцо до Москви відбувся на тлі закінчення угоди між НАК "Нафтогаз України" та "Газпромом" про транзит російського газу. Воно було укладено у грудні 2019 року та спливає 31 грудня 2024-го.   Влада України попереджала, що припинить транзит російського газу до Європи з 1 січня 2025 року.   З 2022 року, незважаючи на війну з Росією, Україна продовжувала виконувати умови угоди та забезпечувати транзит російського газу до Європи. Транзит не припинявся навіть після того, як ЗСУ атакували Курську область разом із Суджею, де розташована єдина працююча газовимірювальна станція на маршруті транспортування російського газу через Україну до Європи.   20 грудня, після саміту Євросоюзу в Брюсселі, Роберт Фіцо заявив, що через Володимира Зеленського Словаччини загрожує газова криза, а пізніше погрожував Україні серйозним конфліктом.   Свій візит до Москви є відповіддю президенту України. Як випливає із заяви Фіцо, Путін підтвердив готовність Росії продовжувати постачання газу на Захід та Словаччину. Однак Фіцо вважає, що через позицію Києва це буде практично неможливо після 1 січня 2025 року. За підсумками зустрічі Фіцо також засудив заклики Зеленського запровадити санкції проти ядерної програми Росії.   "Подібними діями він (Зеленський) завдає фінансових збитків Словаччині і ставить під загрозу виробництво електроенергії на атомних електростанціях у Словаччині, що є неприпустимим", - заявив прем'єр-міністр.   Фіцо також додав, що в Кремлі вони з Путіним обговорили війну в Україні, "можливість її якнайшвидшого закінчення" та стабілізацію відносин Словаччини та Росії.   Реакція на візит   Візит Фіцо до Москви розкритикувала словацька опозиція та сусідня Чехія. Глава МЗС Чехії Ян Липавський заявив, що уряд його країни досяг енергетичної незалежності від Росії і зараз він думає про всіх українців, які не можуть провести Різдво разом із близькими через Путіна.   Чеський депутат Європарламенту Дануше Нерудова назвала візит Фіцо зрадою та ще одним аморальним кроком, який послужить інтересам Росії. У Братиславі відбувся протест проти дій Фіцо.   Володимир Зеленський зазначив, що після зустрічі ані Путін, ані Фіцо не зробили жодних заяв. Він додав, що Москва надає Словаччині значні знижки, але плата за них – суверенітет та каламутні схеми. За його словами, це має спричинити стурбованість правоохоронних органів та спецслужб Словаччини.    

МЗС України відреагувало на візит Фіцо до Москви

23:29:22

Міністерство закордонних справ України відреагувало на зустріч прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо з лідером Росії Володимиром Путіним, зазначивши, що його енергетична політика несе загрозу для всієї Європи. Про це у понеділок, 23 грудня, йдеться  у заяві МЗС.   Там зауважили, що "слабкість, залежність та недалекоглядність енергетичної політики Фіцо створюють загрози для всієї Європи". У відомстві додали, що Росія протягом багатьох років використовує енергетичні ресурси як інструмент тиску, корупції та шантажу. Що є для Москви політичним важелем впливу на суверенні держави.   "На цьому тлі викликають подив наполегливі спроби голови словацького уряду зберігати енергетичну залежність від Росії. Це суперечить політиці Європейського Союзу, спрямованій на диверсифікацію енергопостачання," - йдеться у заяві.   В МЗС акцентували, дії Фіцо сприяють збереженню впливу Росії на європейський ринок енергоресурсів, що перешкоджає розвитку альтернативних джерел постачання та послаблює стійкість континенту.   "Україна неодноразово наголошувала на готовності розглянути відповідні запити з боку Єврокомісії, але Премʼєр Словаччини обрав інший курс", - зазначили в МЗС.   Акція протесту відбулася в словацькій столиці Братиславі перед урядовою будівлею у відповідь на візит прем'єр-міністра Роберта Фіцо в Москву. У протесті взяли участь колишні прем'єр-міністри Ігор Матович та Едуард Гегер, лідери опозиції, а також митці та українські біженці.   Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що Роберт Фіцо  не хоче брати участі  у спільній роботі над енергетичною незалежністю Європи, а хоче допомогти РФ витіснити американський газ і енергоресурси інших партнерів з європейського континенту.