США отримали докази західних компонентів у російській зброї
Українська сторона передала повну інформацію щодо комплектуючих, включно з фотоматеріалами, серійними номерами, даними про країни походження та назвами компаній-виробників.
Українські військові експерти надали американським колегам переконливі докази використання західних електронних компонентів у російській зброї, що завдає ударів по цивільній інфраструктурі. Про це інформує пресслужба Міноборони у п’ятницю, 20 грудня.
Головна інспекція Міністерства оборони України разом із Технічною інспекцією МОУ налагодили системну співпрацю з Офісом Генерального інспектора МО США.
Під час зустрічі українська сторона презентувала докладний аналіз імпортованої електроніки в російських озброєннях. Зокрема, мовилося про російські розвідувальні БПЛА типу Орлан-10, у яких виявлено іноземні компоненти, а саме:
- системи наведення
- навігаційні модулі
- блоки керування
- обчислювальні пристрої
Українська сторона передала повну інформацію щодо комплектуючих, включно з фотоматеріалами, серійними номерами, даними про країни походження та назвами компаній-виробників, що підтверджують системне використання західних технологій у виробництві російської військової техніки.
Представники США проявили значний інтерес до наданих матеріалів.
Американська сторона наголосила на важливості подібних зустрічей та поглибленої співпраці в рамках встановленого Меморандуму про взаєморозуміння між інспекційними службами оборонних відомств США та України.
Представники Офісу Генерального інспектора МО США додали, що це має створити підґрунття для посилення санкційного тиску та перекриття каналів постачання електронної продукції, яка може використовуватися у воєнних злочинах.
Раніше ГУР повідомило, що у виробництві ударних безпілотників Молния та Феникс Росія використовує компоненти виробництва КНР та деяких країн Заходу, зокрема Швейцарії, США та Нідерландів.
Нагадаємо, ЗСУ навчилися змінювати координати російських дронів-камікадзе та перенаправляти їх.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp