БЕБ викрило два феросплавних заводи в ухиленні від сплати майже 1,2 млрд грн податків
Бюро економічної безпеки викрило два феросплавних заводи в ухиленні від сплати майже 1,2 млрд грн податків під час експорту продукції.
Про це повідомила пресслужба БЕБ.
Встановлено, що підприємства впродовж тривалого періоду експортували феросплавну продукцію до Австрії, Кіпру та інших європейських країн. Під час продажу сировини іноземним покупцям службові особи заводів умисно занижували її вартість.
"Це дозволило їм ухилитись від сплати податків в особливо великих розмірах. Збитки, завдані Державі, підтверджуються аналітиками Бюро", - йдеться в повідомленні.
У рамках розслідування детективи також встановили, що зазначені заводи експортували близько 90% виробленої сировини. Водночас валютна виручка від її продажу до України не поверталась. Зокрема сума заборгованості за реалізовану нерезидентам феросплавну продукцію в одному з підприємств складає 1,1 млрд грн.
Загалом лише впродовж 2022-2023 років заводи експортували сировину орієнтовною вартістю 853 млн доларів.
Наразі на підставі ухвал слідчого судді детективи проводять обшуки на підприємствах для виявлення та вилучення залишків феросплавної продукції, первинної фінансової документації, а також інших речей, що можуть бути долучені до матеріалів кримінального провадження як докази.
Триває досудове розслідування за ознаками частини 3, статті 212 Кримінального кодексу (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів)).
У БЕБ на називають феросплавні підприємства, проте в Україні працюють тільки два великих феросплавних заводи - Запорізький завод феросплавів (ЗЗФ) і Нікопольський завод феросплавів (НЗФ), що входять до групи "Приват" бізнесмена Ігоря Коломойського.
Нагадаємо, що у вересні ПриватБанк виграв апеляцію проти Нікопольського заводу феросплавів.
Подробиці справи щодо НЗФ
- У 2011 році підконтрольні власникам ПриватБанку феросплавні й гірничо-збагачувальні заводи (Запорізький і Нікопольський заводи феросплавів, Марганецький і Стахановський завод феросплавів), отримали кредитів на 187 млн доларів США.
- За документами, вони мали за ці кошти профінансувати діяльність, але вже за 5 годин в ході 24 операцій кошти спрямували на рахунки Боголюбова, Коломойського та пов'язаних з ними компаній. Згодом на ці кошти близька до акціонерів Привату американська компанія Optima Acquisitions купила феросплавний завод у штаті Кентуккі.
- Щоб повернути ці й інші кредити в банк, державний ПриватБанк подав позови проти колишніх акціонерів і пов'язаних з ними компаній у США, в Ізраїлі, на Кіпрі та в інших юрисдикціях. Детальніше про справу у матеріалі LB.ua "Урятувати Коломойського. Справа Нікопольського заводу феросплавів".