Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

"Повна катастрофа": у РФ скаржаться на рекордну інфляцію

06:30:08

За минулий тиждень індекс споживчих цін у Росії зріс на 0,5%, а річна інфляція розігналася до 9,07 – максимуму з лютого 2023 року. Про це у середу, 4 грудня, повідомляє The Moscow Times з посиланням на дані Росстату.   Зазначається, що тижневий інфляційний сплеск став одним із найсильніших за останні два роки: більше ціни зростали лише у перший тиждень липня (на 0,77%), коли влада різко проіндексувала тарифи.   Місячна інфляція у листопаді до жовтня склала 1,5% - і це максимальне значення для цього місяця за останні 10 років, вказує Єгор Сусін, керуючий директор ДПБ Private Banking. У перерахунку на річні темпи це дає інфляцію 14,5%, оцінює він.   "Інфляційна картина - це повна катастрофа", - наводить видання слова аналітиків MMI. Епіцентром інфляційної пожежі залишаються продуктові відділи супермаркетів, де ціни злетіли на десятки відсотків та продовжують зростати. Згідно з Росстатом, картопля з початку року подорожчала на 81%, цибуля - на 40%, капуста - на 34%, молоко, сметана та яблука - на 17%. Зростання цін на вершкове масло, рекордне з 2007 року, прискорилося до 33%, на баранину - до 22%, на хліб - перевищило 13%.   Падіння рубля неминуче спричиняє зростання вартості імпортних товарів та продукції, в якій значна частка імпортних складових, попереджає Наталія Мільчакова, провідний аналітик Freedom Finance. Дорожчають одяг та взуття, смартфони, побутова електроніка, а також продукти харчування - овочі, фрукти, кондитерські вироби, соки та напівфабрикати.   "Щоб зупинити розкручування інфляційної спіралі, можливо потрібен шок" з боку грошово-кредитної політики, пишуть аналітики MMI. ЦБ може підняти ключову ставку до 25% - рівня, з яким Володимир Путін розпочинав перший президентський термін у 2000 році, не виключає економіст Bloomberg Economics Олександр Ісаков.   "Центробанк стоїть перед дилемою, - пояснює він. - Або підняти ставки ще вище, ризикуючи рецесією в економіці, або просто прийняти більш високий інфляційний тиск". ЦБ, на думку Ісакова, обере перше.   Підвищивши ставку вісім разів поспіль регулятор довів її до 21% - максимуму за останні 20 років. Але інфляція поки не почала сповільнюватися і цього року "буде вищою", ніж минулого, визнала голова ЦБ Ельвіра Набіулліна в середу.   Інфляцію розганяють "стан ринку праці", де виник рекордний в історії дефіцит кадрів, а також санкції, які впливають на "обмеження імпорту, пропозицію товарів", перерахувала Набіулліна. Опитані Reuters економісти прогнозують, що на грудневому засіданні ставку Центробанку може збільшити до 23%, а учасники міжбанківського грошового ринку закладають її подальше зростання - до 25% у лютому.   Раніше аналітики ISW прогнозували, що економіка Росії зіткнеться зі значними проблемами у 2025 році.   Росія на порозі економічної кризи

300 човнів для переправи. Наступ РФ на Херсон

00:31:42

  Росіяни планують знову атакувати Херсон, заявив голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін. "Росія хоче розпочати тут новий наступ", - сказав чиновник у коментарі Financial Times і зазначив, що російські окупанти зібрали "300 човнів для переправи через Дніпро".   Новий наступ   З того часу, як два роки тому Сили оборони України деоккупували Херсон, армія РФ обрушує на місто і прилеглі до нього села вздовж Дніпра удари важкої артилерії, обстрілює ракетами, а також скидає фугасні бомби.   Як розповіли FT чиновники, ймовірно, можливий наступ армії РФ на правобережжі Херсонської області — частина плану Росії щодо посилення тиску на офіційний Київ до інавгурації Дональда Трампа як президент США в січні 2025 року.   Спікер Української добровольчої армії Південь Сергій Братчук розповів журналістам, що російські війська намагаються захопити острови на річці Дніпро та просунутися ближче до західного берега Херсона. Нещодавно росіяни провели великий наступ на Козацький острів, розташований на північний схід від міста, неподалік Нової Каховки, заявив він.   Полігон для дронів   Як розповів FT Прокудін, армія РФ розгорнула на лівобережжі Херсонщини деякі зі своїх "найкращих підрозділів безпілотників", які запускають БпЛА через річку Дніпро.   За словами чиновника, з берега навпроти центру Херсона російські окупанти запускають нові моделі безпілотників, відточуючи бойові прийоми та навчаючи нових операторів для свого вторгнення.   Російські окупанти постійно проводять штурми на Херсонському напрямку та намагаються закріпитися на острівній зоні поблизу Херсона, розповів представник Сил оборони Півдня Владислав Волошин. “Вони мають на меті захопити певний плацдарм, утримувати його та стягнути туди якомога більше наших сил та коштів. Усі ці штурми закінчуються нічим. Усі вони безрезультатні. Ворог зазнає лише втрат”, - пояснив він. І додав, що командуванню ЗСУ відомо про 300 катерів, які росіяни зібрали для перетину Дніпра, і воно готове протидіяти будь-якому розвитку ситуації.    

Три мирні плани для Трампа. Всі без НАТО

00:11:56

  Команда новообраного президента США Дональда Трампа запропонувала три варіанти мирного плану для припинення війни Росії проти України, повідомляє Reuters із посиланням на обізнані джерела. За словами одного з колишніх чиновників національної безпеки, Трамп має три основні пропозиції: план спеціального представника по Україні та Росії генерала Кіта Келлога, план обраного віце-президента США Джей Ді Венса і план колишнього виконувача обов'язків керівника розвідки Трампа Річарда Гренелла.   Заморозка та жодного НАТО   План Келлога, розроблений у співавторстві з колишнім чиновником Ради національної безпеки Фредом Флейцем та представлений Трампу на початку цього року, передбачає заморожування поточних бойових ліній.   Агентство зазначає, що Трамп надасть Києву більше американської зброї лише тоді, коли він погодиться на мирні переговори. Водночас, він попередить Москву, що збільшить допомогу США Україні, якщо Росія відмовиться від переговорів. Членство України в НАТО не передбачено, зазначає видання. Україні також буде запропоновано гарантії безпеки США, які можуть включати збільшення постачання зброї після укладання угоди.   Венс запропонував свій мирний план у вересні. На його думку, угода між Україною та РФ повинна включати демілітаризовану зону на існуючих лініях фронту, яка буде потужно укріплена для запобігання подальшим російським вторгненням. Венс пропонував відмовити Києву у членстві в НАТО.   Гренелл, колишній посол Трампа у Німеччині, виступав за створення "автономних зон" на сході України. Він також заявляв, що членство України в НАТО не на користь Америки. За словами одного з радників Трампа, Гренелл був одним із небагатьох присутніх на вересневій зустрічі Трампа та Зеленського у Нью-Йорку.   Єрмак у США   Публікація таких мирних планів збіглася з візитом до США глави Офісу президента України Андрія Єрмака. "Сьогодні в США знаходиться керівник Офісу Андрій Єрмак, який матиме відповідні важливі зустрічі, і цей контакт є надзвичайно важливим для встановлення, зокрема, відносин з представниками нової адміністрації", - розповів міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.   Глава МЗС наголосив, що він також нещодавно був у Вашингтоні, де провів зустрічі з представниками обох палат Конгресу США та двох партій щодо подальшої підтримки України. "Ми сподіваємося на продовження цієї підтримки для України з боку США, з боку американського народу", - наголосив він.   Шольц вже хоче переговорів   Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав до переговорів з Україною щодо шляхів припинення війни. Канцлер заявив, що його метою є розробити разом із Україною концепцію закінчення війни. Шольц також зазначив, що для нього вирішальним фактором є міркування самої України і те, щоб рішення не приймалися через голову України. "Важливо обговорити зараз, до цієї зими, які плани має Україна", - зазначив він.