У Сербії подали до парламенту законопроєкт про "іноагентів"
З 2012 року російська влада використовує закон про "іноземних агентів" для придушення опозиції.
У Сербії депутати проросійської партії подали до парламенту законопроєкт про створення реєстру агентів іноземного впливу. Про це у вівторок, 3 грудня, повідомляє Radio Slobodna Evropa.
Законопроєкт, який пропонує зобов’язати "іноземних агентів", тобто організації, що фінансуються іноземцями, реєструватися в Міністерстві юстиції, подали депутати Соціалістичного руху, засновником якого є проросійський віцепрезидент Александар Вулін.
У разі порушення цієї вимоги депутати пропонують штрафувати або забороняти організації. Штрафи коливаються від 5000 динарів (близько 42 євро) до 2 000 000 динарів (близько 17 000 євро).
У Європейському союзі вже відреагували на пропозицію Соціалістичного руху, нагадавши сербській владі, що вона повинна поділяти демократичні цінності, якщо хоче досягти членства в блоці.
"Нагадуємо, що будь-який закон країни-кандидата на членство в ЄС має відповідати нашим основним цінностям ЄС - базовим демократичним цінностям, включно зі свободою слова та вираження поглядів", - йдеться у заяві пресслужби комісії. Подібний законопроєкт був зареєстрований у парламенті Чорногорії ще в жовтні. Ініціатива щодо його впровадження належить коаліції За майбутнє Чорногорії, до складу якої входять проросійські партії колишнього Демократичного фронту (ДФ) - Нова сербська демократія Андрія Мандича та Демократична народна партія Мілана Кнежевича. Раніше Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні юридичні дії, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp