В Україні назріває черговий скандал із закупівлею боєприпасів
Кабінет міністрів України за поданням Міноборони ухвалив рішення передати 23 млрд грн Державній прикордонній службі. Яка закуповуватиме снаряди для міноборони. Низка фахових журналістів в цьому рішенні вбачають "схему".
Кабінет міністрів України 29 листопада ухвалив рішення, яке може стати черговим гучним скандалом в Україні. Зокрема, розпорядженням №1191-р Державній прикордонній службі передано 23 млрд грн на закупівлю снарядів для Міністерства оборони України. Рішення прийнято за ініціативою Міноборони.
"Власне вже те, що прописане в рішенні, викликає легкий подив: тобто Міністерство оборони, яке 2 роки витратило на створення Агенції оборонних закупівель, яке отримало з бюджету неабиякі кошти на оплату роботи співробітників агенції, під кінець року з барського плеча скидає 23 мільярди гривень на здійснення закупівель озброєння для потреб Збройних Сил України Державній прикордонній службі. При цьому ДПСУ буде купувати зброю на ці гроші не собі, а знову ж таки Міноборони. У цьому місці виникає логічне запитання: або Агенція погано працює, або Агенція не купуватиме товар у такий спосіб і, скоріше за все, ніколи не обере такого продавця", - коментує розпорядження уряду видання Цензор.нет.
Своєю чергою, автор проєкту Наші гроші Юрій Ніколов назвав це рішення Кабміну "найбільшою "одноразовою" аферою року".
"Варто розібратись з наступним логічним питанням: а хто постачатиме для ДПСУ? Контракт на постачання отримає польська компанія PHU Lechmar. "Поляки" запропонували прикордонникам купу снарядів, мін і боєприпасів для реактивної артилерії. У поляків немає ніякого свого виробництва. Це чисті "купи-продай"… І в цьому місці в Міноборони мав спрацювати рефлекс - віддати питання на опрацювання власній Агенції оборонних закупівель. Вона взагалі існує саме для того, щоб купувати зброю у великих обсягах, віджимати ціну вниз, перевіряти, з ким мають справу. Ну і потім передавати її для ЗСУ", - написав журналіст.
Військовий експерт та журналіст Сергій Згурець зауважує, що "запропоновані від польського посередника ціни є більшими за певними номенклатурами, ніж ті, що закуповувались Україною до цього часу".
Наразі офіційних коментарів з питання виділення 23 млрд грн для ДПСУ ані від Кабміну, ані від Мінобороні, ані від ДПСУ немає.
Нагадаємо, раніше цієї осені стався скандал з постачанням для ЗСУ партії неякісних 120-мм мін. Зокрема, військові заявили, що у партії боєприпасів на 10 пострілів лише 1 розрив міни. За даними Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, поверненню підлягає приблизно 24 тисячі мін калібру 120-мм від українського виробника, які виявилися бракованими. Сьогодні Верховна Рада України погодила виклик мінстра оборони Рустема Умєрова на доповідь стосовно скандалу про закупівлю мін.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp