В Україні запрацювала система миттєвих платежів
Поступово до неї мають підключитися всі учасники СЕП, щоб пропонувати своїм клієнтам якісні та швидкі платіжні послуги.
Нова версія системи електронних платежів Національного банку України - СЕП-4.1 запрацювала в Україні з 1 грудня 2024 року. Вона має функціональність миттєвих кредитових переказів, які вже доступні в десяти банках. Про це повідомляє прес-служба НБУ.
"Перехід на нову версію програмного забезпечення пройшов успішно і тепер функціональність миттєвих переказів СЕП доступна для всіх, хто підключений до системи: банків, небанківських надавачів платіжних послуг, Державної казначейської служби України", - сказано в повідомленні.
Безпосередньо до функціональності миттєвого переказу СЕП сьогодні вже підключилися:
- Національний банк України;
- Ощадбанк
- КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК
- СКАЙ БАНК
- КЛІРИНГОВИЙ ДІМ
- УКРСИББАНК
- Укрексімбанк
- ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПРОМИСЛОВИЙ БАНК
- СЕНС БАНК
- АЛЬТБАНК
- Ідея Банк.
Поступово до неї мають підключитися всі учасники СЕП (залежно від їхніх внутрішніх графіків впровадження миттєвих переказів СЕП), щоб мати змогу пропонувати своїм клієнтам якісні та швидкі платіжні послуги.
"реалізація функціональності миттєвого переказу СЕП... створює умови для подальшого вдосконалення платіжної інфраструктури країни", - додали в прес-службі.
Миттєвий переказ СЕП - це платіжна операція, завдяки якій через СЕП відбувається миттєве зарахування коштів на рахунок одержувача. Тобто надавачі платіжних послуг виконуватимуть миттєве перерахування коштів з рахунку платника на рахунок отримувача та зобов’язані одразу інформувати їх про результати проведення платіжної операції.
Таку платіжну операцію може ініціювати як фізична, так і юридична особа. Граничний час виконання миттєвого переказу СЕП вимірюється в секундах (не більше 10 секунд), а максимальна сума однієї платіжної операції встановлена на рівні 100 тис. гривень, що є оптимальним рішенням для більшості платежів для забезпечення повсякденних потреб громадян, зазначили в НБУ.
Як відомо, чистий прибуток після оподаткування платоспроможних українських банків за січень-жовтень 2024 року склав 125,6 млрд гривень. Це на 2,3% більше ніж за аналогічний період минулого року.
НБУ проведе стрес-тести банків у 2025 році
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp