Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Метінвест почав використовувати штучний інтелект на своїх підприємствах

18:04:34

Група Метінвест почала застосовувати штучний інтелект на своїх підприємствах, щоб покращувати безпеку праці та контролювати якість продукції. Про це повідомив керівник R&D центру Metinvest Digital Максим Баланюк, передає пресслужба холдингу в четвер, 28 листопада.   У сфері охорони праці на підприємствах Метінвесту активно використовується рішення на основі комп’ютерного зору: це платформа SPAIS, що інтегрується в промисловий відеонагляд.    "На різних камерах працюють різні моделі, які збирають дані про порушення або дотримання правил безпеки. У такий спосіб ми контролюємо перебування людей у безпечних чи небезпечних зонах і наявність засобів індивідуального захисту. Постійно додаємо нові функції: незабаром з’явиться можливість сигналізувати про появу вогню або диму у небезпечних зонах і таке інше", - розповів Баланюк на конференції Forbes Tech 2024: Технології для вашого бізнесу.     За його словами, ця платформа ефективно працює на кількох підприємствах Метінвесту, і її планують масштабувати на інші активи компанії. Адже кількість порушень після запровадження нової системи зменшилась.    Ще один новий продукт Metinvest Digital - це рішення на основі комп’ютерного зору, що допомагає аналізувати та контролювати якість продукції, зменшуючи неефективне використання матеріалів і забезпечуючи максимальну відповідність вимогам замовників. Це, своєю чергою, допомагає скоротити витрати, пов'язані зі скаргами та переробкою металу.   "Наразі доступна перша версія продукту: система працює на рівні висококласного експерта. Наступного року ми плануємо випустити вдосконалену версію. Вона буде ще продуктивнішою й перевершить можливості людини, забезпечуючи кращий контроль без втоми", - зазначив Баланюк.   Перша версія цього рішення щороку приноситиме приблизно 250 тисяч доларів економічного ефекту на одне підприємство. А вже наступна версія заощаджуватиме вдвічі більше коштів.   Нагадаємо, раніше у Метінвесті  назвали пріоритети роботи під час війни . У компанії заявили, що усталені пріоритети та завдання такої консервативної галузі, як гірничо-металургійний комплекс, втратили актуальність 24 лютого 2022 року. За 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення Росії г рупа Метінвест спрямувала на допомогу Україні та її громадянам 8 млрд гривень і перерахувала понад 50 млрд гривень податків і зборів до бюджетів усіх рівнів. 

Підвищення податків: Зеленський підписав закон

17:22:12

Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою закон про історичне підвищення податків.  Про це повідомляється на сайті парламенту в четвер, 28 листопада.   Основним у законі є збільшення військового збору з усіх доходів українців з 1,5% до 5% цього року та наступного. Військовий збір для військовослужбовців залишається на рівні 1,5%.   Запроваджується військовий збір для фізичних осіб-підприємців: 1% від доходу для платників єдиного податку III групи; 10% мінімальної зарплати для ФОП - платників єдиного податку I, II та IV груп (тобто 800 гривень).   Закон також передбачає встановлення ставки податку на прибуток для банків за 2024 рік у розмірі 50% (замість 25%) і підвищення ставки податку на прибуток підприємств для небанківських фінансових установ (крім страховиків) до 25% із 2025 року.   Крім цього, у законі передбачений авансовий внесок податку для АЗС.   Нагадаємо, сьогодні Зеленський також підписав закон про державний бюджет на 2025 рік . Як повдомляв прем'єр-міністр Денис Шмигаль, закони про державний бюджет на 2025 рік та про зміни до податкового кодексу набудуть чинності з 1 грудня . 

В Україні посилили відключення електроенергії

16:37:38

Укренерго екстрено оновило графіки відключення електроенергії. До кінця доби світло вимикатимуть у чотирьох черг одночасно. Про це повідомила пресслужба компанії в четвер, 28 листопада.   "Сьогодні, 28 листопада, обсяг заходів обмеження буде вимушено збільшений. До кінця доби будуть застосовуватись чотири черги побутових споживачів одночасно", - йдеться в повідомленні.   У компанії зазначили, що такі заходи викликані пошкодженням енергообʼєктів під час сьогоднішньої масованої ракетно-дронової атаки.   "Енергетики працюють над тим, щоб якнайшвидше повернути в роботу пошкоджене ворогом обладнання", - наголосили в Укренерго.   Час застосування та обсяг обмежень протягом доби можуть змінитись, додали в компанії.  Нагадаємо, сьогодні росіяни завдали масованої атаки на об'єкти енергетики України. Зафіксовано 12 влучань , в основному в об’єкти паливно-енергетичного секторуу різних областях України. Війська РФ випустили 91 ракету різного типу та 97 дронів.  Сили ППО знищили 79 ракет та 35 безпілотників .

Постачання боєприпасів до ЗСУ: виявлено близько 24 тисяч неякісних мін

16:24:57

Поверненню підлягає приблизно 24 тисячі мін калібру 120-мм від українського виробника, які виявилися бракованими. Про це  повідомила  пресслужба Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України у четвер, 28 листопада.   За даними відомства, з початку 2024 року до Сил оборони поставили мільйони артилерійських та мінометних пострілів українського виробництва. Один із заводів-виробників поставив неякісну продукцію. Робоча група відпрацювала протягом 11-15 листопада і дійшла висновку, що дійсно є нештатне спрацювання кількох компонентів виробу.   "На сьогодні, із партій загальною кількістю 54 тисяч мін, по яких була підозра по нештатному спрацюванню, поверненню підлягає приблизно 24 тисяч мін, що складає менше ніж 1% продукції, виробленої цього року", - йдеться у повідомленні.   Зазначається, що завод-виробник замінить міни на інші зразки, а заводи-виробники посилять контроль якості продукції на всіх етапах виробництва, починаючи з отримання покупних компонентів. Нагадаємо, раніше Міністерство оборони заявило, що активно  розслідує причини постачання неякісних 120-міліметрових мін на фронт .