Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Припинення вогню у Лівані. Перші компроміси

00:39:47

  Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив у телевізійному зверненні, що його уряд має намір схвалити угоду про припинення вогню в Лівані, де ізраїльська армія проводить операції проти угруповання Хезболла.   Нетаньягу уточнив, що тривалість угоди про перемир'я залежатиме від дій Хезболли, і якщо вона спробує знову озброїтися, це буде розцінено як порушення договору. Згідно з домовленостями, режим припинення вогню набуде чинності о 4:00 за місцевим часом 27 листопада. Крім того, Ізраїль протягом 60 днів має поступово вивести свої війська з ліванських територій.   Робота США   У вівторок Держсекретар США Ентоні Блінкен сказав, що перемир'я в Лівані може наблизити світ у секторі Газа.   «Одна з цілей, які ХАМАС переслідував із самого початку, — втягнути інших у військові дії, щоб створити кілька фронтів, і, поки він вважав це за можливе, це залишалося однією з причин, чому він утримувався від кроків, необхідних для припинення конфлікту», — сказав Блінкен журналістам на зустрічі глав МЗС країн «Великої сімки» в Італії. Байден підкреслив, що США не розміщуватимуть своїх військ на півдні Лівану. Натомість, за його словами, Сполучені Штати разом із Францією та іншими країнами «нададуть необхідну допомогу» сторонам конфлікту.   Припинення вогню   США очолять комітет із п'яти країн, який стежитиме за дотриманням режиму припинення вогню. Цей орган і опублікує документ, який визнає право Ізраїлю завдавати ударів по Лівану, якщо він вважає, що Хезболла порушує угоду.   Під час переговорів під керівництвом США ліванській владі дали зрозуміти, що ситуація, що склалася після 2006 року, коли Хезболлі було дозволено побудувати велику інфраструктуру вздовж кордону, не повториться.   Не всім подобається перемир'я   У самому Ізраїлі план перемир'я подобається не всім. Багато хто з десятків тисяч жителів півночі країни, змушених залишити свої будинки в результаті обстрілів, що тривали більше року через ліванський кордон, кажуть, що така угода не дозволить їм почуватися в достатній безпеці, щоб повернутися додому.   Вкрай правий міністр безпеки Ізраїлю Ітамар Бен Гвір, який входить до складу кабінету безпеки, заявив, що війна має продовжуватися до «абсолютної перемоги».     Ліванська влада наполягає на тому, що будь-яка угода про припинення вогню між Ізраїлем та Хезболлою має бути обмежена умовами резолюції Ради Безпеки ООН 1701, яка поклала край війні між Хезболлою та Ізраїлем у 2006 році.

Команда Трампа обговорює прямі переговори з Кім Чен Ином - ЗМІ

22:59:18

Команда новообраного президента США Дональда Трампа обговорює проведення прямих переговорів з північнокорейським лідером Кім Чен Ином.  Про це пише Reuters з посиланням на джерела.   Кілька членів команди Трампа сподіваються, що новий дипломатичний поштовх може зменшити ризики збройного конфлікту на Корейському півострові. Однак остаточного рішення ще немає.  За словами співрозмовників видання, початковою метою Трампа було б відновлення базової взаємодії, але подальші політичні цілі ще не встановлені.    Окрім того, це питання може відійти на другий план, ніж більш нагальні проблеми зовнішньої політики на Близькому Сході та в Україні, зазначило одне з джерел.   Нагадаємо, під час свого попереднього президентства Трамп провів три зустрічі з Кім Чен Ином . Їхня дипломатія не дала конкретних результатів. США закликали Північну Корею відмовитися від ядерної зброї, а КНДР вимагала повного послаблення санкцій, а потім висловила нові погрози.   Північнокорейські державні ЗМІ публічно ще не згадували про переобрання Трампа. Днями  Кім Чен Ин звинуватив США в нарощуванні напруженості та провокаціях .

РФ використовує передані Україною Ту-160 - ЗМІ

22:35:54

Росія використовує українські стратегічні бомбардувальники, які Київ передав Москві в межах угоди у 1999 році в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ. Про це повідомляє проєкт Схеми Радіо Свобода у вівторок, 26 листопада.   Щонайменше шість переданих літаків Ту-160 перебувають у бойовому складі російської армії.  Загалом Схеми ідентифікували десять українських стратегічних літаків, переданих Україною до Росії. Це Ту-160, яким Росія присвоїла нові назви: Микола Кузнецов (раніше це був український літак з бортовим номером 10), Василь Сенько (11), Олександр Новиков (12), Володимир Судець (15), Олексій Плохов (16), Андрій Туполев (18), Ігор Сікорський (22).   Серед них щонайменше шість бортів - нині у бойовому складі армії РФ. Журналісти знайшли номери літаків в архівній угоді між Україною та Росією, проаналізували їх за допомогою міжнародного авіареєстру і порівняли з номерами бомбардувальників, які використовуються армією РФ.   Крім того, журналісти виявили три літаки Ту-95МС: це Красноярськ, Севастополь, Ізборськ - такі нові назви українські бомбардувальники отримали в Росії.

Росія запровадила санкції проти 30 громадян Великої Британії

22:16:48

Міністерство закордонних справ РФ запровадило санкції проти 30 громадян Великої Британії. Про це повідомила пресслужба російського зовнішньополітичного відомства у вівторок, 26 листопада.   У МЗС РФ заявили, що як захід у відповідь на "ворожі дії британської сторони" прийнято рішення про включення до російського стопу-листу "ряду представників політичного істеблішменту, військового блоку, підприємств високотехнологічного сектору, що проявили себе на антиросійській ниві, а також журналістського корпусу Великої Британії".   У російський стоп-лист потрапили, зокрема, міністр внутрішніх справ Великої Британії Іветт Купер, міністр фінансів королівства Рейчел Рівз та ще десять членів Кабінету міністрів країни. "Робота над розширенням російського стоп-листа у відповідь на ворожі дії влади Великобританії буде продовжена", - запевнили в МЗС Росії. Нагадаємо, Велика Британія наклала  санкції на 30 танкерів із "тіньового флоту" Росії , які транспортують нафту і нафтопродукти на мільярди фунтів стерлінгів. Йдеться про наймасштабніший пакет санкцій такого роду.  Курс рубля другий день поспіль пробив "дно"