Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Засудженому в Чечні за спалення Корану юнаку дали 13 років за "держздраду"

17:07:11

Волгоградський суд визнав винним і призначив покарання у вигляді 13 років і шести місяців колонії суворого режиму Микиті Журавелю у справі про "державну зраду". Про це повідомили росЗМІ в понеділок, 25 листопада. У судовому засіданні підсудний визнав свою вину у скоєнні інкримінованого йому злочину. За сукупністю злочинів йому призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк 14 років з відбуванням у виправній колонії суворого режиму, з подальшим обмеженням волі на строк один рік.   За версією слідства, обвинувачений через месенджер нібито запропонував співпрацю представнику Служби безпеки України. Після цього, у березні 2023 року, Журавель відправив йому відеозаписи залізничного складу, який перевозив військову техніку, кадри з військовими літаками.   Нагадаємо, у травні 2023 року Журавель спалив Коран біля Соборної мечеті у Волгограді. На відеодопиту, яке показала ФСБ, він заявив, що "діяв за завданням СБУ з метою розпалювання релігійної ворожнечі між християнами і мусульманами", за що йому пообіцяли 10 тисяч рублів.   Після цього Журавеля відправили в СІЗО в Грізному, де його побив на той момент 15-річний син голови Чечні Рамзана Кадирова Адам. Глава Чечні заявив, що пишається вчинком сина та привласнили йому звання Героя Чечні.

У Південній Кореї чоловік навмисно погладшав, щоб уникнути служби в армії

16:30:00

У Південній Кореї чоловік навмисне набрав вагу, щоб уникнути призову на військову службу. Про це повідомляє The Korea Herald. За порадою друга він, аби уникнути обовʼязкової служби у війську, почав більш калорійно харчуватися та пити багато води перед контрольними зважуваннями.   Під час першого медичного огляду 26-річного обвинуваченого визнали придатним. Однак на фінальному в нього діагностували ожиріння - кореєць важив 102 кілограми при зрості 169 сантиметрів. Його індекс маси тіла склав 35,8.   Лікарі визнали його придатним лише для служби на небойовій посаді.   Суд визнав чоловіка винним у спробі уникнути обов'язкової військової служби шляхом навмисного набору ваги та засудив до одного року ув'язнення з відстрочкою виконання вироку на два роки. Також винним визнали його друга, який порекомендував погладшати для ухилення від служби та навіть давав поради щодо набору ваги. Його засудили до шести місяців в'язниці з відстрочкою на два роки за підсобництво та підбурювання. Згідно із законодавством, у Південній Кореї всі чоловіки віком понад 18 років повинні прослужити в армії щонайменше 18 місяців. Нагадаємо, раніше  Служба безпеки України "прикрила" масштабні схеми для ухилянтів . СБУ також ліквідувала схеми для ухилянтів у трьох вишах .

Отруєння грибами на Тернопільщині: померла третя дитина з родини

15:59:57

Від отруєння грибами в лікарні померла 13-річна дівчинка з багатодітної родини з міста Копичинці на Тернопільщині. Це вже четверта смерть у сім'ї унаслідок трагічного випадку, повідомила пресслужба поліції в понеділок, 25 листопада.   Зазначається, що повідомлення про смерть 13-річної дитини надійшло на спецлінію поліції з лікарні Охматдит 24 листопада. Медики не змогли врятувати життя пацієнтки, яка поступила до них у важкому стані після отруєння грибами.   Нагадаємо, 30 жовтня до медзакладів потрапила вся родина з міста Копичинці Тернопільської області. Серед потерпілих було восьмеро дітей віком від трьох до сімнадцяти років, семеро з яких рідні брати та сестри, а також співмешканець матері. Родина отруїлася грибами ще 27 жовтня, але до лікарні за допомогою вони звернулися лише на третій день. Двоє дітей - дівчата віком 3 та 13 років, померли на початку листопада у львівській лікарні. Також із життя пішов 59-річний чоловік , котрий, за версією слідства, назбирав та приніс додому отруйні гриби.   Наразі в лікарні перебуває ще п’ятеро дітей. Їхній стан лікарі оцінюють як стабільно важкий.   Триває досудове розслідування відповідно до статті Злісне невиконання обов'язків по догляду за неповнолітніми . Матері загрожує покарання у вигляді позбавлення волі терміном до п'яти років. У Львові після отруєння грибами помер дворічний малюк

У 1700 посадовців перевірять рішення МСЕК про інвалідність

15:48:36

Міжвідомча робоча група перевірить майже 1700 посадових осіб щодо обґрунтованості встановлення їм інвалідності. Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я України в понеділок, 25 листопада.   "Станом на кінець листопада 2024 року групою, відповідно до інформації СБУ, ДБР та Офісу Генерального прокурора, сформовано перелік з 1695 посадових осіб з понад 30 державних органів. Вони направлені для здійснення експертизи щодо обґрунтованості прийнятих щодо них рішень медико-соціальними експертними комісіями", - йдеться у повідомленні.   У МОЗ зазначили, що серед відібраних справ, які підлягають перегляду: 32% - працівники органів податкової служби України; 26% - працівники органів прокуратури; 17% - працівники органів митної служби; 25% - працівники інших державних органів.   У відомстві додали, перелік осіб, справи яких підлягають перегляду, збільшується в міру надходження додаткових даних від представників правоохоронних органів.   Найближчі два місяці триватимуть перевірки обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям, та у разі необґрунтованого ухвалення таких рішень здійснюватимуться їх перегляди. Як відомо, після низки гучних корупційних скандалів  в Україні вирішили ліквідувати МСЕК . Президент Володимир Зеленський підписав указ, який започаткував ліквідацію МСЕК як частину реформи системи оцінки інвалідності в державі.   Нагадаємо, 20 листопада Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій .