Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Угорщина відреагувала на дозвіл США на удари по території Росії

14:55:04

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто розкритикував рішення США дозволити Україні використати ракети дальнього радіуса дії для ударів по території Росії. Про це очільник угорського МЗС напсав  у Facebook в понеділок, 18 листопада.   "Провоєнний мейнстрим зробив останню, відчайдушну атаку на нову реальність. Ці сили, схоже, навіть не ухиляються від найгіршого: розширення війни в Україні до глобальних масштабів", - заявив Сіяйрто.   На його думку, результати виборів у США, на яких переміг республіканець Дональд Трамп, створюють нову політичну реальність.   "Ця нова реальність базується на волі людей, які визначилися на виборах. Вони вирішили підтримати промирні, патріотичні сили. Провоєнні політики, яких усунули від влади у Вашингтоні та Брюсселі, відмовляються зважати на волю народу", - заявив Сійярто.   Нагадаємо, президент США Джо Байден за два місяці до закінчення свого президентського терміну вперше  дозволив Україні використовувати ATACMS  для захисту ЗСУ у Курській області Росії. За інформацією ЗМІ,  Франція і Велика Британія дозволили Україні завдавати ударів углиб російської території  за допомогою своїх ракет SCALP/Storm Shadow, слідом за згодою США на далекобійні удари ЗСУ ракетами ATACMS.

Росія нарощує своє військо - Умєров

14:44:44

Армія Росії нарощує сили, окупантии створюють нові бригади. Україна працює над тим, щоб не дати ворогові жодної переваги. Про це заявив міністр оборони Рустем Умєров на брифінгу в Києві в понеділок, 18 листопада, передає Інтерфакс-Україна.   "Наразі російські сили зростатимуть. Вони нарощують свої сили. Вони створюють нові бригади", - сказав очільник Міноборони. За словами Умєрова, до 1 червня росіяни досягли половини того, що намагалися поставити за мету. Міністр зазначив, що Росія має проблеми з мобілізацією, тому використовує війська КНДР. "Вони використовували багато людей як найманців з Африки та Азії. Тепер вони використовують з КНДР. Це означає, що в них є проблеми, але вони не зупиняються. Вони зростають. Точна кількість нам відома. Це значна кількість", - заявив Умєров.   Міністр наголосив, що Україна зі свого боку працює над тим, щоб створити сили для протистояння.   "Пріоритет - оборонна операція, операція зі стабілізації. Тому ми працюємо над тим, щоб не дати ворогові жодної переваги", - сказав глава Міноборони. Нагадаємо, за інформацією ЗМІ,  Північна Корея може відправити загалом до 100 тисяч своїх військових  для підтримки війни Росії в Україні.

Дуда назвав вирішальний момент у війні України з Росією

14:28:43

Дозвіл США Україні використовувати американську зброю для завдання ударів по території Росії може стати вирішальним моментом у війні. Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда, повідомляє Reuters в понеділок, 18 листопада.   "Це рішення було дуже необхідним... Росія бачить, що Україна має сильну підтримку і що позиція Заходу непохитна і рішуча. Це дуже важливий, потенційно вирішальний момент у цій війні", - заявив він.   Лідер Польщі також розкритикував Німеччину за її заяву про те, що вона не погоджуватиме свою політику з політикою США, і висловив несхвалення телефонної розмови канцлера ФРН Олафа Шольца з російським правителем Володимиром Путіним.   "Німеччина, можливо, шукає можливості, як зазначає німецька преса, досягти якоїсь угоди з Росією, щоб повернутися до енергетичних контрактів і знову мати можливість купувати енергоресурси у Росії", - сказав Дуда.   Він назвав це помилкою на міжнародному політичному фронті. "Росія жорстоко атакує Україну, а один із лідерів вільного світу, один із лідерів Заходу, велика європейська країна, найсильніша економіка Європи, веде переговори з агресором", - додав президент Польщі.   Нагадаємо, президент США Джо Байден за два місяці до закінчення свого президентського терміну вперше  дозволив Україні використовувати ATACMS  для захисту ЗСУ у Курській області Росії.