Комітет Верховної Ради вніс правки до проєкту бюджету-2025 і рекомендував його ухвалити
Парламентський комітет з питань бюджету розглянув доопрацьований Кабміном проєкт бюджету на 2025-ий і рекомендував ухвалити його в другому читанні та в цілому.
Про це повідомили представник уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук та очільниця комітету Роксолана Підласа. За її словами, члени комітету внесли до проєкту фінальні правки:
- 2 млрд доларів (90 млрд грн) кредитних коштів надійдуть до державного бюджету від Великої Британії суто на покриття військових видатків, а саме – закупівлю зброї. Вони відображені по спецфонду зовнішніх запозичень і видатках Міноборони.
- Залишили 4% ПДФО (крім військового) в громадах (загалом буде 64% для громад) для розрахунків за комунальні послуги та енергоносії, відповідно, скасували субвенцію обласним бюджетам на покриття різниці в тарифах на 12,2 млрд грн.
- Дозволили прифронтовим громадам не перераховувати реверс до державного бюджету (загалом 593 млн грн)
- +128 млн Укрзалізниця - Ukrzaliznytsia на співфінансування європейського проєкту розвитку залізничної інфраструктури, (фактично – залізничного полотна). Співфінансування – обов’язкова умова надання європейських коштів, додала Підласа.
- +277,1 млн грн НАН, зокрема на дослідження у військовій сфері.
- Виключили можливість політичним партіям купувати військові ОВДП (стаття 49 бюджету).
- Виключили зобов’язання лікарням тримати гроші на рахунках в Казначействі (пункт 28 прикінцевих положень).
"Решта – як подано Урядом", – повідомила голова комітету.
Державний бюджет-2025
9 листопада уряд віддав Верховній Раді доопрацьований до другого читання проєкт бюджету. Днем раніше міністри самі затвердили цей проєкт.
31 жовтня Верховна Рада схвалила проєкт у першому читанні. Пріоритетом кошторису наступного року буде безпека й оборона. Усі податки, які сплачують люди та бізнес, обіцяли направляти на посилення захисників та військових спроможностей. Це 2,2 трлн гривень або понад чверть ВВП. Загалом же видатки держбюджету плануються в обсязі понад 3,6 трлн грн, що на 535 млрд грн більше порівняно з цим роком. Доходи загального фонду заплановані на суму 2,7 млрд грн, що на 411 млрд грн більше, ніж цього року.