США вдарили по складах зі зброєю хуситів у Ємені
Американські військові завдали низки авіаударів по складах зброї хуситів на території Ємену у відповідь на атаки терористів на комерційні судна в Червоному морі.
Про це повідомило Центральне Командування Збройних сил США (CENTCOM), передає "Європейська правда".
Як розповіли американські військові, удари були завдані впродовж суботи та неділі – 9 та 10 листопада.
До операції були залучені засоби Військово-повітряних сил та Військово-морських сил США, зокрема винищувач F-35C. Військові атакували об'єкти, на яких зберігається різноманітне сучасне озброєння, розповіли у CENTCOM.
Реклама:
Зокрема військові США оприлюднили відео удару безпілотника MQ-9 Reaper по мобільній ракетній установці, розміщеній на кузові вантажівки. На кадрах видно, як людина, що стояла поруч із пусковою установкою, тікає після удару.
Військові акцентували – цілеспрямована операція була відповіддю на "неодноразові незаконні напади хуситів на міжнародне комерційне судноплавство, а також на американські, коаліційні й торгові судна у Червоному морі, Баб-ель-Мандебській та Аденській затоці".
"Це також мало на меті послабити загрозу хуситів для регіональних партнерів", – зауважили в CENTCOM.
Крім того, як зазначили військові США, американські есмінці Stockdale та Spruance разом із літаками ВПС та ВМС США успішно знищили цілу низку пускових установок хуситів під час проходження через Баб-ель-Мандебську протоку.
Зокрема, були успішно виявлені та знищені вісім безпілотних авіаційних комплексів односторонньої дії, п'ять протикорабельних балістичних ракет і чотири протикорабельні крилаті ракети, які хусити націлювали на торговельні кораблі та їхні екіпажі.
Під час операції, з американського персоналу і техніки ніхто не постраждав та не був поранений, наголосили у CENTCOM.
США та Британія неодноразово завдавали ударів по об'єктах хуситів у Ємені з початку року у відповідь на їхні напади на комерційні судна в Червоному морі і Аденській затоці.
Хусити заявляють, що ці напади нібито спрямовані проти суден, пов'язаних з Ізраїлем, і мають на меті продемонструвати солідарність з палестинцями під час війни в секторі Гази.
У результаті цих нападів загинули четверо моряків, два кораблі затонули, а одне судно і його екіпаж залишаються під вартою з моменту захоплення в листопаді 2023 року.
Минулого місяця у США заявляли, що мають намір зберігати військову присутність у регіоні Червоного моря, щоб разом із коаліцією інших країн забезпечувати захист цивільних суден від атак підтримуваних Іраном бойовиків.