Мирний план Трампа, сотні ракет для Patriot, Туск обіцяє не зрадити Україну: новини вихідних
У Кремлі бачать "позитивні" сигнали з огляду на обрання Трампа президентом США, а Боррель прибув у Київ із посланням: "європейці продовжуватимуть підтримувати Україну".
Тим часом, адміністрація Байдена направляє в Україну перехоплювачі для систем протиповітряної оборони, а Франція оголосила про передання Україні "близько 10" ракет SCALP.
У Молдові впродовж неділі знайшли два дрона.
Про все важливе і цікаве за вихідні, 9 та 10 листопада, – в дайджесті "Європейської правди".
Реклама:
Підписуйтеся і на наш Telegram-канал – так зручніше отримувати дайджести та іншу важливу і цікаву інформацію.
Мирний план Трампа
Дональд Трамп перемагає в усіх "хитких" штатах і отримує 312 голосів виборників.
Про перемогу Дональда Трампа стало відомо ще в ніч після виборів 6 листопада, коли він отримував понад 270 голосів виборників. Наступного дня Камала Гарріс визнала поразку і привітала Трампа з перемогою.
Тим часом, західні медіа публікують все більше інформації про ідеї оточення Трампа щодо заморожування війни в Україні.
Видання The Telegraph дізналося, що Дональд Трамп може закликати європейські та британські війська забезпечити 1200-кілометрову буферну зону між російською та українською арміями в рамках плану заморожування війни між двома країнами.
План новообраного президента, викладений трьома співробітниками штабу Трампа, передбачає, що нинішня лінія фронту буде заморожена, а Україна погодиться відкласти свої амбіції щодо вступу до НАТО на 20 років.
В обмін на це США наповнять Україну зброєю, щоб утримати Росію від відновлення війни.
Цей план є одним з декількох, які розглядає Трамп, який перед обранням на посаду президента США заявив, що розпочне мирні переговори до того, як вступить на посаду в січні.
Старший радник новообраного президента Браян Ланза заявив, що Києву слід забути про Крим. Згодом у Трампа відхрестились від цих заяв радника.
А ще стало відомо, що в майбутній адміністрації Трампа не працюватиме його колишня суперниця за президентську номінацію Ніккі Гейлі та ексдержавний секретар Майк Помпео.
Зазначимо, що і Гейлі, й Помпео раніше висловлювались за необхідність подальшої підтримки України з боку США.
Речник Кремля Дмитрій Пєсков заявив, що у Москві побачили "позитивні" сигнали з огляду на обрання Дональда Трампа президентом США, коли йдеться про повномасштабне російське вторгнення в Україну.
Слід також додати, що у Трампа готують вихід з Паризької кліматичної угоди.
Туск обіцяє не зрадити Україну
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск готує зустрічі з лідерами ЄС і НАТО для розмов про війну в Україні після перемоги Трампа.
Очільник польського уряду, який, до речі, переніс операцію, наголосив, що з огляду на обрання Дональда Трампа президентом США та можливими "мирними пропозиціями" важливо не допустити послаблення України.
"За жодних обставин ніхто не хоче, щоб Україна послабла чи навіть капітулювала, це було б фундаментальною загрозою для Польщі та польських інтересів", – підкреслив він.
Французький міністр закордонних справ Жан-Ноель Барро висловив сподівання, що обраний президент США Дональд Трамп не відмовиться від підтримки України попри свої попередні заяви.
"(Він. – Ред.) занадто мудрий, щоб забути, що жоден справедливий і тривалий мир не може бути укладений за спинами українців і над головами європейців. Це закріпило б право найсильнішого, з дуже серйозними наслідками в Європі та інших регіонах світу", – сказав він.
Крім того, глава МЗС Франції стурбований роллю Маска в майбутній адміністрації Трампа. До речі, рейтинг президента Емманюеля Макрона впав до 23%.
У Британії готуються до різних варіантів політики Трампа щодо України.
А лідер опозиції Німеччини Фрідріх Мерц обіцяє краще відстоювати інтереси країни перед Трампом.
За його словами, "ми повинні знову перетворитися зі сплячої середньої держави на провідну середню державу", оскільки в минулому Німеччина "ніколи не артикулювала і не відстоювала свої інтереси достатньо добре".
Тим часом, у суботу до української столиці прибув високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель.
Як повідомило AFP, він прибув, щоб запевнити Україну в підтримці Європи після перемоги Дональда Трампа на виборах.
"Послання чітке – європейці продовжуватимуть підтримувати Україну", – сказав Боррель, який має піти з посади наступного місяця.
У Києві, серед іншого, він повідомив, що серед країн ЄС іще нема консенсусу щодо навчання військових на території України.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто після перемоги Трампа каже про "повернення миру в Європу" у 2025 році.
Сотні ракет для Patriot
Видання The Wall Street Journal пише, що США відправлять Україні понад 500 перехоплювачів до систем Patriot і NASAMS.
Як очікується, прибудуть в найближчі тижні, повідомив високопоставлений представник адміністрації.
А Франція оголосила про передання Україні "близько 10" ракет SCALP.
Рекордні втрати РФ
Командувач армії Британії заявив про рекордні втрати РФ в Україні у жовтні. На жаль, зазнає втрат і Україна. У бою за Україну загинув 22-річний британець, військовослужбовець Інтернаціонального легіону, Каллум Тіндал-Дрейпер.
Міністр оборони Британії каже, що Україна надихнула його сина піти в армію.
У Молдові впродовж неділі знайшли два дрона.
Решта новин
Жодного нападника на ізраїльтян в Амстердамі не затримали під час заворушень, проте арештували десятки учасників пропалестинської акції.
Понад 100 тисяч людей у Валенсії протестували проти реакції влади на повені. Влада Валенсії відмовляється йти у відставку.
А ще у Валенсії чоловік напав на монастир і майже до смерті побив монаха.