Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

З нового року вчителі отримуватимуть щомісячну доплату в 1000 гривень

17:36:27

Уряд ухвалив рішення про запровадження щомісячної "вчительської доплати" до заробітної плати педагогів у розмірі 1000 гривень. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram у п'ятницю, 8 листопада.   "Сьогодні на виконання доручення президента України ухвалюємо важливе рішення на підтримку наших педагогів. З 1 січня 2025 року запроваджуємо щомісячну "вчительську доплату" до заробітної плати вчителів у розмірі 1000 гривень "на руки", - зазначив він.   Шмигаль уточнив, що з 1 вересня 2025 року цю виплату збільшать до 2000 гривень "на руки" кожному вчителю.   Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів змінив порядок зарахування стажу педагогам, які працюють за кордоном . За словами глави МОН Оксена Лісового, в Україні наразі  існує великий дефіцит учителів , і вирішити цю проблему можна шляхом інтеграції педагогів із числа ВПО.

На Кіровоградщині керівниця МСЕК вимагала хабар у паралізованого воїна

17:25:18

Керівницю одного із міжрайонних центрів медико-соціальної експертизи на Кіровоградщині, яка одночасно є депутаткою міськради, викрили на корупційних схемах. Про це повідомила пресслужба СБУ в п'ятницю, 8 листопада.   Посадовиця вимагала 2000 доларів від пораненого воїна ЗСУ за пожиттєве встановлення йому другої групи інвалідності.   Захисник отримав тяжке поранення у ході боїв за Часів Яр навесні 2023 року. Тоді уламки російської керованої авіабомби поранили військового, після чого ліву сторону його тіла паралізувало.   Утім, очільниця МСЕК все одно вимагала хабар від військово за оформлення статусу.   Правоохоронці задокументували злочинну діяльність посадовиці і затримали її "на гарячому", коли вона отримувала всю суму хабаря.   Наразі фігурантці повідомлено про підозру. Вирішується питання щодо обрання їй запобіжного заходу. Триває розслідування. Зловмисниці загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

За десять місяців роботи ДОТ заощадив 16,7 млрд гривень

17:07:05

За десять місяців 2024 року закупівельна агенція Міністерства оборони України Державний оператор тилу зекономила 16,7 млрд гривень на закупівлях тилового майна. Про це повідомила пресслужба відомства у п'ятницю, 8 листопада.   Зокрема, на контрактуванні продовольчого забезпечення вдалося заощадити 7 млрд гривень, на пальному – 6 млрд гривень, а на речовому майні – 3,7 млрд гривень.   "Такий результат став можливим завдяки високій конкуренції на торгах, які ДОТ проводить через систему Prozorro. Середня кількість учасників у тендерах становить 4,2 потенційні контрагенти. Зокрема, у сегменті закупівель речового майна кількість учасників сягає 5,4, продовольчого забезпечення – 3,7, пально-мастильних матеріалів – 2,3", - зазначили в Міноборони.   Наприклад, Державний оператор тилу залучив 45 нових постачальників речового майна.   Нагадаємо, раніше Міноборони затвердило вимоги до калорійності харчування військових . А  ДОТ припинив роботу з постачальником неякісної тушонки для військових.

Зберігання дров без документів: Шмигаль зробив заяву

16:47:19

Президент не підпише ухвалений Верховною Радою закон, який передбачає покарання за зберігання дров без документів. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду в п'ятницю, 8 листопада.   "У сільській місцевості це важливе резервне, а іноді й основне паливо. Тому жодних обмежень на заготівлю дров для людей немає і не буде", - сказав він.   За словами глави уряду, резонансний депутатський законопроєкт щодо штрафів за зберігання дров не буде підписаний президентом.   "Більше того, держава й уряд всіляко сприятиме українцям, які заготовляють дрова для опалення своїх осель узимку. Маємо для цього відповідну програму підтримки, яку реалізовуємо разом із партнерами", - додав Шмигаль.   Нагадаємо, 10 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9665, який передбачає посилення відповідальності за зберігання, перевезення або збут дров без документів про їхнє походження.   Законом передбачено штраф від 34 тисяч гривень за зберігання дров, якщо їх вартість оцінюють до 30 тисяч гривень. Та від 5 до 7 років позбавлення волі, якщо вартість деревини більш як 30 тисяч гривень. Раніше радник президента Дмитро Литвин заявлял, що Володимир Зеленський не підпише закон про дрова . Уряд дозволив безкоштовно збирати дрова у лісі на прифронтових територіях