Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Перемога Трампа може нашкодити британській економіці - Reuters

06:38:27

Економіка Великої Британії може скоротитися більш ніж удвічі, якщо Дональд Трамп стане новим президентом США, зокрема через те, що він має намір запровадити широкі імпортні мита. Про це у вівторок, 5 листопада, повідомляє Національний інститут економічних і соціальних досліджень (NIESR), пише Reuters.   У своєму останньому звіті провідний британський аналітичний центр описує не найкращу картину економіки Сполученого Королівства за умови, якщо Трамп очолить Білий дім.    "Зростання економіки сповільниться до 1,1% у 2026 році", - вказують аналітики.    Проте ситуація може бути гіршою, якщо США запровадять тарифи, подібні до тих, які обіцяв Трамп.   Головний економіст NIESR Ахмет Кая припустив, що Банку Англії, ймовірно, доведеться підвищити процентні ставки, щоб протистояти зростанню цін, спричиненому вищими митами США, також, ймовірно, зросте й інфляція на 2-3% протягом двох років.   Агентство нагадує, що Трамп назвав тарифи "найкрасивішим словом у світі" і заявив, що планує підвищити виробництво в США та заробити для бюджету країни трильйони доларів впродовж десяти років.   Експрезидент США Дональд Трамп заявив, що мав складні відносини з Німеччиною під час свого попереднього президентства.    В Європі очікують перегляду трансатлантичних відносин  незалежно від результату виборів президента США. Але головні побоювання пов'язані з потенційним поверненням до Білого дому Дональда Трампа. 

FТ підрахувала, скільки витратили Гарріс і Трамп на перегони

05:51:23

Кандидати в президенти США республіканець Дональд Трамп і демократка Камала Харріс зібрали на свої передвиборчі кампанії 4,2 млрд, доларів, а витратили 3,5 млрд. Найбільше коштів пішло на медіа та рекламу. Про це у вівторок, 5 листопада йдеться в аналізі Financial Times.   "Президентська кампанія 2024 року стала найдорожчою за всі вибори в історії США", - наголошує видання.    Остаточна звітність партій в середині жовтня показала, що демократи залучили більше коштів - понад 2,3 млрд доларів. Вони витратили 1,9 млрд доларів. Республіканці залучили трохи більш як 1,8 млрд доларів і витратили 1,6 млрд доларів.   Основна частина грошей з обох сторін пішла на медіа та рекламу. А більшість грошей на цю сферу була витрачена на сім "хитких" штатів, які деякою мірою визначатимуть підсумки виборів.   Видання додає, що Трамп крім того, сплачував великі суми на судові справи проти себе, причому понад 100 мільйонів доларів - або 14% від усіх витрат - пішли на його судові витрати.   Радники Дональда Трампа закликають його передчасно оголосити про перемогу на виборах президента США. Зробити це мають намір, якщо він упевнено випереджатиме Камалу Гарріс у ключових штатах.    У Сполучених Штатах Америки, де відбулися президентські вибори, у вівторок, 5 листопада закрилися виборчі дільниці у низці штатів і  з'явилися передні дані про результати виборів.

Стало відомо, як день виборів у США проводить Джо Байден

05:23:46

Президент США Джо Байден день виборів у США проводить у Білому домі. У вівторок у його розкладі не було заплановано жодних виступів, а речниця Карін Жан-П'єр відмовилася від проведення звичного щоденного брифінгу. Про це у вівторок, 5 листопада, пише АР.   Вказується, що на публіці Байден з'являвся у суботу, виступаючи на підтримку кампанії Камали Гарріс перед представниками профспілок у Скрантоні в штаті Пенсільванія. Тоді ж він виступив перед латиноамериканськими активістами реагуючи на коментар Тоні Хінчкліффа, який на мітингу Трампа назвав острів Пуерто-Ріко "плавучим островом сміття".   "Єдине сміття, яке я бачу, що плаває десь там, - це його шанувальники. Його демонізація латиноамериканців - це неприйнятно і суперечить американським цінностям", - сказав тоді Байден.    У Сполучених Штатах Америки, де відбулися президентські вибори, у вівторок, 5 листопада закрилися виборчі дільниці у низці штатів і з'явилися передні дані про результати виборів.

Гарріс перемагає у "хитких" штатах - АР

04:03:12

На виборах президента Сполучених Штатів Америки Трамп наразі має 101 голос виборників, Гарріс - 71. Дільниці закрились вже у чотирьох з семи "хитких штатів": Джорджії, Північній Кароліні, Мічигані та Пенсильванії. Про це у вівторок, 5 листопада, пише  АР.   Вказується, що у Пенсильванії поки що лідирує демократка Камала Гарріс після підрахунку 8% голосів. Попередній прогноз дає Гарріс 71,9% голосів, а республіканцю Трампу - 27,4%. Однак усе може змінитися пізніше, коли підрахують більше голосів.    Перемога у Пенсильванії принесе кандидату 19 виборників (для перемоги потрібно 270) - це найбільша кількість виборників серед "хитких" штатів.    У США є Колегія виборників, голоси яких важать більше, ніж безпосередні голоси виборців. Майже в усіх штатах діє система "переможець отримує все", коли всі голоси виборщиків штату переходять до кандидата, який набрав найбільшу кількість голосів. 

Диверсії Росії. Пожежі на складах у Європі

23:54:58

Прокуратура Польщі заявила, що серія інцидентів із загорянням посилок, що перевозяться кур'єрськими службами у Польщі, Німеччині та Великій Британії, стала результатом операції Москви, яка шукає способи влаштувати пожежі на трансатлантичних вантажних авіарейсах до США та Канади. Наприкінці минулого місяця голова польської прокуратури Катажина Цалов-Яшевська повідомила, що в рамках розслідування загадкових пожеж заарештовано четверо підозрюваних.   Західні спецслужби, за даними американських ЗМІ, тепер вважають загоряння, що відбулися в липні, частиною диверсійної кампанії, організованої російською військовою розвідкою ГРУ. Офіційно російська влада категорично заперечує, що має хоч якесь відношення до цієї справи.   Загоряння у повітрі   У заяві польської прокуратури стверджується, що відправкою начинених вибухівкою посилок через кур'єрські компанії Європи займалася «група диверсантів із іноземних розвідок» з розрахунком на те, що спалах відбудеться вже в повітрі. У посилках пересилалися електромасажери, що містили пальне «на основі магнію», яке важко загасити при запаленні.   "Крім того, мета диверсійної групи полягала в тому, щоб перевірити канал передачі таких посилок, які зрештою мали намір відправити до Сполучених Штатів Америки та Канади", - заявила Цалов-Яшевська.   Деякі з посилок були відправлені з Литви, генеральний прокурор якої Ніда Ґрунскене повідомила, що в рамках розслідування цієї справи там також здійснено затримання.   Наразі, за словами Ґрунскене, прокурори ведуть попереднє слідство, до якого підключено і правоохоронні органи інших країн.   За даними західних спецслужб, легкозаймиста речовина на основі магнію була закладена у два електромасажери, які мали спалахнути, коли обидві посилки були б вже на борту літаків, що прямують до США.   Але пристрої зайнялися передчасно, викликавши пожежу на складах DHL у німецькому Лейпцигу та британському Бірмінгемі.   Росія все заперечує   "Я не впевнений, що політичне керівництво Росії усвідомлює наслідки того, якби одна з цих посилок вибухнула, викликавши масові жертви", - сказав голова зовнішньої розвідки Польщі Павло Шота у коментарі WSJ.   Представники інших західних спецслужб також вважають, що за відправкою посилок стоїть російська військова розвідка ГРУ. Росія відкинула звинувачення на свою адресу.   Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков так прокоментував повідомлення Wall Street Journal: «І згадане видання, та інші видання, досить шановні, дуже часто такі невиразні інформаційні вкидання здійснюють, які завжди не підкріплюються достовірною інформацією. Це, я думаю, один із таких вкидів».