Китай запровадив санкції проти постачальника дронів для України
Новітня модель X10 стала першим американським дроном, який пройшов українські випробування на захист від радіоелектронної боротьби, що ускладнює його глушіння, і Київ запросив тисячі таких дронів.
Найбільший виробник дронів у США, компанія Skydio, постала перед кризою через китайські санкції. Пекін заборонив своїм компаніям продавати критичні компоненти, включно з батареями, що змусило компанію шукати нових постачальників і звернутися до адміністрації Байдена по підтримку. Про це пише Financial Times.
Skydioпостачає продукцію українській армії.
Минулого тижня генеральний директор Адам Брай зустрівся із заступником держсекретаря США Куртом Кемпбеллом. Посадовці висловили занепокоєння тим, що Китай може підірвати ланцюги постачань США та ускладнити передачу дронів, котрі використовуються для збору розвідданих в Україні.
"Якщо були якісь сумніви, ця дія чітко показує, що китайський уряд використовуватиме ланцюги поставок як зброю для просування своїх інтересів", - зазначив Брай.
Він назвав це спробою усунути провідну американську компанію дронів і посилити залежність світу від китайських постачальників БпЛА.
Китай запровадив санкції 11 жовтня проти кількох американських компаній, включаючи приватну компанію Skydio, у відповідь на дозвіл Вашингтона на продаж бойових дронів Тайваню.
Як повідомило одне з джерел, китайська влада відвідала постачальників Skydio, включаючи Dongguan Poweramp - дочірню компанію японської TDK, яка виробляє батареї для дронів, - і заборонила співпрацю.
Skydio обговорює ситуацію з компаніями в Азії, зокрема в Тайвані. Посадовці США звернулися до азійських союзників для обговорення шляхів підтримки компанії. Skydio також контактувала з віцепрезиденткою Тайваню Сяо Бі-ким щодо цього питання.
Компанія обслуговує корпоративних і державних клієнтів, включаючи армію США. Вона надіслала Україні понад 1000 дронів для збору розвідданих і допомоги у фіксації воєнних злочинів Росії.
Skydio заявила, що її новітня модель X10 стала першим американським дроном, який пройшов українські випробування на захист від радіоелектронної боротьби, що ускладнює його глушіння, а Київ запросив тисячі таких дронів.
"Ми підозрюємо, що Skydio стала ціллю Пекіна, оскільки її, ймовірно, розглядають як конкурента DJI", - пояснив один американський посадовець.
Зауважимо, у липні Китай запровадив санкції проти шести американських військово-промислових компаній через продаж зброї Тайваню.
Також нещодавно посол Сполучених Штатів у КНР Ніколас Бернс заявив, що Китай не є нейтральною стороною у війні, а стоїть на боці Путіна.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp