Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Повітряні сили розкрили деталі нічної атаки Росії

10:17:00

У ніч проти 27 жовтня війська Росії атакували Україну 80-ма ударними БпЛА типу Shahed та безпілотниками невстановленого типу. 41 ворожий дрон було збито. Про це  повідомили Повітряні сили ЗСУ.   "Станом на 09:30 підтверджено збиття 41 ворожого БпЛА в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Київській, Сумській, Кіровоградській, Черкаській, Житомирській, Хмельницькій та Чернігівській областях. Більшість ворожих БпЛА збито на Одещині та Київщині", - йдеться у зведенні.   Крім того, 32 російські безпілотники локаційно втрачено, один полетів у напрямку Білорусі.   Повітряний напад відбивали зенітні ракетні війська, авіація, підрозділи РЕБ та мобільні вогневі групи Повітряних сил та Сил оборони України. Нагадаємо, вночі ППО виявила в повітряному просторі в напрямку Києва приблизно десяток безпілотників . Усі дрони було знешкоджено на околицях міста. Росіяни завдали авіаційного удару по енергетичним об'єктам критичної інфраструктури Сумської області.

Вибори в Грузії: підраховано 99% голосів

09:57:12

Згідно з останніми даними Центральної виборчої комісії Грузії, яка підрахувала 99,6% голосів, на парламентських виборах в країні перемогла партія Грузинська мрія - Демократична Грузія, яка отримала підтримку 54,08% виборців. Підрахунок голосів ще триває. Публічно на сайті ЦВК оприлюднено такі дані:   Коаліція за зміни - 10,92% Єдність - Національний рух - 10,12% Сильна Грузія - 8,78% Гахарія за Грузію - 7,76%.   Таким чином у сумі проєвропейські опозиційні партії  отримали 37,58% голосів.   Видання NewsGeorgia зазначає , що у Тбілісі та за кордоном Грузинська мрія отримала меншу підтримку. Так, на закордонних виборчих дільницях за неї віддали голос лише 17,7% грузинів.   У Тбілісі, а також таких містах як Руставі, Кутаїсі, Цаленджиха та Батумі в Грузинської мрії також менше підтримки ніж по країні в цілому.   Нагадаємо, опозиційні грузинські політичні сили уже оголосили, що не визнають результатів виборів у країні та анонсували акції протесту. Вибори в Грузії називають історичними, оскільки їхній результат може вказати або на майбутню інтеграцію держави з ЄС, або на зближення з Росією.  Кореспондент.net  докладно  писав про передвиборчу ситуацію в Грузії .

Росіяни вдарили по енергооб'єктах Сумської області

09:25:53

Російські війська в ніч проти 27 жовтня атакували Сумську область. Під ударом опинилися енергооб'єкти у Роменському районі. Про це повідомляє пресслужба ОВА.   "Сьогодні 27 жовтня ворог наніс авіаційний удар по енергетичним об'єктам критичної інфраструктури Роменського району, застосувавши БпЛА типу "Шахед", - йдеться в повідомленні.   На місці працюють всі необхідні служби, наслідки ворожої атаки уточнюються.   "В ході протиповітряних боїв розрахунками Сухопутних військ ЗСУ, добровольцями було знищено три російських безпілотника", - додали в ОВА. Нагадаємо, вночі ППО в иявила в повітряному просторі в напрямку Києва приблизно десяток безпілотників . Усі дрони було знешкоджено на околицях міста. У Києві дрон РФ влучив у житловий будинок, виникла пожежа

Генштаб повідомив про складну ситуацію на фронті

08:44:42

Ситуація на фронті залишається складною. Протягом минулої доби зафіксовано 174 бойових зіткнення. Ворог намагається просунутися поблизу Селидового на Донеччині. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ в ранковому зведенні в неділю, 27 жовтня.    На Харківському напрямку війська РФ сім разів штурмували позиції ЗСУ поблизу населених пунктів Вовчанськ та Стариця. На Куп’янському напрямку за добу відбулося 14 атак загарбників. Ворог активно задіював для ударів на напрямку бомбардувальну та штурмову авіацію. На Лиманському напрямку окупанти атакували 18 разів. Намагалися вклинитися в оборону поблизу Кіндрашівки, Синьківки, Петропавлівки, Кругляківки, Загризового, Вишневого, Берестового та Першотравневого. На Сіверському напрямку українські захисники відбили два штурми російських загарбників поблизу Білогорівки.    На Торецькому напрямку ворог, за підтримки авіації, здійснив дев’ять атак у бік Торецька та Щербинівки. На Покровському напрямку наші захисники зупинили 41 штурмову і наступальну дію агресора в районах населених пунктів Воздвиженка, Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Крутий Яр, Красний Яр, Миколаївка та Селидове. Найбільша концентрація ворожих атак була поблизу Селидового.    На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 43 атаки. Найактивніше окупанти намагалися просунутися вперед поблизу Антонівки та Катеринівки. Окрім цього, ворог атакував у бік Новоселидівки, Гострого, Дальнього, Костянтинівки, Єлизаветівки. На Времівському напрямку противник здійснив п’ять штурмів наших позицій в районах Богоявленки та Новоукраїнки. На Оріхівському напрямку російські загарбники один раз безуспішно штурмували позиції ЗСУ.   П’ять разів безуспішно війська РФ намагалися витіснити підрозділи Сил оборони зі займаних позицій на Придніпровському напрямку.  За минулу добу авіація, ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили два ворожі командно-спостережні пункти, шість районів зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, один засіб ППО та дві гармати росіян. Нагадаємо, минулої доби ЗСУ ліквідували 1440 окупантів . З початку повномасштабної війни проти України армія Росії втратила 689 040 військових.

Україна перейшла на зимовий час

07:23:14

У ніч проти 27 жовтня Україна перейшла на зимовий час - о 4.00 стрілки годинника перевели на одну годину назад.   Сучасні електронні пристрої - комп'ютери, ноутбуки, планшети, телефони перевели час автоматично. Механічні прилади потрібно перевести вручну.   Традиція літнього та зимового часу в Україні діє ще з часів СРСР, починаючи з 1981 року. Основними причинами було збереження електроенергії та продовження світлового дня.   Нагадаємо, 16 липня Верховна Рада підтримала в цілому законопроєкт про обчислення часу в Україні , який передбачає скасування в Україні переходу з літнього на зимовий час і навпаки.   Довкола переведення годинника роками точаться дискусії. Критики зимового часу кажуть, якщо залишити його, у літні ночі сонце світитиме зайву годину, коли всі ще сплять. Ті, хто проти літнього, говорять, що з ним взимку доведеться вставати затемна.   За інформацією ЗМІ, президент Володимир Зеленський не планує підписувати законопроєкт, який скасовує сезонне переведення годинників.