Німеччина перегляне виплати українським біженцям
Замість стандартних соціальних виплат по безробіттю, які українці отримують на рівні з німцями, ФРН може запровадити комбінацію з "пільг (виплат) для шукачів притулку та інструментів політики залучення громадян на ринок праці"
Міністер фінансів Німеччини Крістіан Лінднер планує заощадити мільярди євр, тож пропонує змінити правовий статус українських біженців, аби спонукати їх до пошуку житла. Також глава відомства має намір істотно реформувати систему виплат на житло. Про це пише Spiegel у середу, 23 жовтня.
Урізавши соціальні виплати по безробіттю українцям, країна заощадить чимало коштів. Проте для цього біженці з України повинні отримати новий правовий статус.
"Ми повинні розглянути окремий правовий статус для біженців з України", - зауважив Лінднер.
Міністр також згадав і про реформування системи витрат на житло.
Метою пропонованих німецьким посадовцем змін є зокрема зменшення витрат на допомогу громадянам та залучення більшої кількості одержувачів на ринок праці.
Замість стандартних соціальних виплат по безробіттю, які українці отримують на рівні з німцями, Лінднер пропонує запровадити комбінацію з "пільг (виплат) для шукачів притулку та інструментів політики залучення громадян на ринок праці".
Це означає, що українські біженці й надалі не проходитимуть процедуру надання притулку, але й не отримуватимуть автоматично громадянську допомогу, "спрямовану на забезпечення соціально-економічного прожиткового мінімуму з соціальною участю навіть без роботи".
Окремо урядовець запропонував реформувати відшкодування витрат на житло - зробити його за фіксованою ставкою, а не на основі фактичних витрат.
Нагадаємо, уряд Німеччини погодив законопроєкт, що запроваджує жорсткіші вимоги для одержувачів соціальної допомоги, відомої як Bürgergeld ("гроші для громадян").
Лінднер заявив в соцмережі Х, що це не тільки полегшить фінансове становище земель і комун, а й "послабить притягальну силу соціальної держави Німеччина для мігрантів".
Норвегія почала відмовляти у тимчасовому захисті українським біженцям, які прибувають в країну з "безпечних" регіонів, або тим, хто не проживав в Україні під час початку війни.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp