Кремль віддав меткомбінат у Маріуполі на поталу клану Кадирова - ЗМІ
The Wall Street Journal зазначає, що з території заводу часто виїжджають вантажівки з прокатними виробами, які вирушають у бік РФ.
Кремлівський режим РФ збагачує дружнього до себе Рамзана Кадирова, дозволяючи йому грабувати Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча, що раніше належав Рінату Ахметову. Про це повідомляє американська газета The Wall Street Journal.
ММК ім. Ілліча взяли під контроль люди, близькі до Рамзана Кадирова, зокрема, Руслан Геремеєв і заступник голови міністерства будівництва і ЖКГ Чечні Вахіт Геремеєв. Обидва є родичами сенатора Сулеймана Геремеєва, соратника Кадирова. Половину акцій OOO ММК Ілліча, що контролює тепер завод, дістав його син Валід.
ЗМІ пише, що з території заводу часто виїжджають вантажівки з прокатними виробами, які вирушають у бік Росії. Окупанти демонтували і відправили в Росію виробничу лінію вартістю 220 млн дол, яка була встановлена незадовго до великої війни.
У вересні 2022 р. московська торгова компанія вивезла із заводу сталевої продукції на 380 тис дол. Інші компанії з Росії потім регулярно продавали вугілля та іншу продукцію, що залишилися на ньому. У січні 2023 р. партію металовиробів на 50 тис дол було експортовано в Узбекистан.
Деякий час частка Валіда Корчагіна перейшла до іншої людини, але також пов'язаної з Рамзаном Кадировим, - керівника московського бійцівського клубу Ахмат Алаша Дадашова.
Алаш Дадашов через ще одну свою маріупольську компанію Технічні матеріали, якою він володіє на пару з місцевим жителем, колишнім заступником начальника кисневого цеху Азовсталі Станіславом Комаровскіім, відправляє в Росію з заводу промислові гази.
Нагадаємо, росіяни під час захоплення Маріуполя у 2022 році застосували навмисну тактику голоду. Юристи вважають стратегію позбавлення жителів міста їжі під час блокади рівнозначною воєнному злочину.
"Відновлені" окупантами будинки в Маріуполі руйнуються - ЦНС
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp