Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Рютте зробив заяву щодо членства України в НАТО

21:18:29

  Союзники та партнери робитимуть усе можливе, щоб Україна перемогла у війні, яку проти неї веде Росія, а також стала членом Півничноатлантичного альянсу. Про це заявив  генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній із президентом України Володимиром Зеленським пресконференції в четвер, 17 жовтня.   "Я з нетерпінням очікую того дня, коли Україна буде тут як член цього альянсу. І доти ми робитимемо все можливе, щоб Україна перемогла. Це життєво важливо для нашої спільної безпеки", - сказав він.   Рютте також передав меседж для лідера Росії Володимира Путіна. "Якщо він думає, що він переможе, - він не переможе", - заявив генсек НАТО.   "Ми будемо активно домагатися того, щоб Україна мала все необхідне для ведення війни з Росією. Ми продовжимо це робити. І якщо хтось у Кремлі подумає, що, посіявши розбрат, ми це зупинимо, ні, цього не станеться. І Україна буде членом НАТО. В цьому немає жодних сумнівів", - наголосив Рютте.   Генсек НАТО зазначив, що в рамках виконання рішення, ухваленого у Вашингтоні на саміті НАТО про виділення 40 млрд євро на рік на військову допомогу Україні, вже було надано допомоги на 20,9 млрд. "Ми на шляху до досягнення 40 млрд євро за весь рік. НАТО працює з Україною, наближаючи вас до альянсу. І ми також працюємо з іншими партнерами, щоб зміцнити безпеку для всіх нас", - сказав Рютте. Нагадаємо, 16 жовтня президент України  Володимир Зеленський оприлюднив План перемоги . Він складається з п'яти пунктів і трьох таємних додатків. Першим пунктом йде негайне запрошення України до НАТО. Вступ України до НАТО: Залужний назвав два головних пункти

Батьки звинувачують лікарів: на Рівненщині помер 3-річний хлопчик

20:55:49

На Рівненщині поліцейські встановлюють обставини смерті трирічного хлопчика. Батьки дитини звинувачують лікарів у неналежному виконанні свої професійних обов’язків. Про це повідомила пресслужба обласної поліції в четвер, 17 жовтня. Слідством встановлено, що 5 жовтня до Дубенської міської лікарні каретою швидкої було доставлено родину: 70-річну дубенчанку, її 34-річну дочку із 3-річним сином. Попередній діагноз медиків - отруєння чадним газом.  Втім, уранці наступного дня, стан хлопчика погіршився, тож його доправили у Рівненську обласну клінічну лікарню та вже без свідомості госпіталізували до реанімації. А близько 18 години дитина померла.   За цим фактом слідчі розпочали досудове розслідування. Відповідно до лікарського свідоцтва попередньою причиною смерті є отруєння невідомою речовиною. Однак у смерті дитини батьки малолітнього звинувачують лікарів. Відтак, слідчі відкрили кримінальне провадження за статтею Нналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником. Тривають слідчі дії. Призначена судово-медична експертиза, які має встановити остаточну причину смерті.   Як  повідомляє пресслужба обласної прокуратури, наразі розглядаються кілька версій отруєння, серед яких чадний газ, риба, яку перед тим вживали усі, окрім батька, або ж інша речовина. Крім того, у ході слідства буде надана оцінка діям лікарів. Нагадаємо, раніше у Рівненській області до лікарень через отруєння чадним газом госпіталізували восьмерих людей, четверо із них діти .

Китайсько-бразильський "мирний план" гідний розгляду - Швейцарія

20:41:38

План Китаю та Бразилії щодо мирного врегулювання війни в Україні доповнили у вересні відсиланням до Статуту ООН і тепер він гідний розгляду. Про це заявив очільник МЗС Швейцарії Ігнаціо Кассіс, повідомляє Інтерфакс-Україна в четвер, 17 жовтня.   Міністр підкреслив, що китайсько-бразильський "мирний план" щодо України ще має протиріччя, однак, якщо читати його в політичному ключі, він "відчиняє двері до діалогу".   "І в цьому сенсі ми можемо лише підтримувати ініціативу із відкриття дверей. Я не думаю, що зближення ще достатньо просунулося, але я вважаю, що відчинені двері завжди кращі, ніж зачинені", - сказав Кассіс.   Водночас він додав, що план гідний розгляду, оскільки розширює спільноту держав, які хочуть покласти край війні Росії проти України.   "Будь-який план, спрямований на досягнення миру, здатний зробити конструктивний внесок, якщо він ґрунтується на Статуті ООН, слід вітати та розглядати за наявності цікавих взаємодоповнювальних елементів", - заявив глава МЗС Швейцарії.   Нагадаємо, наприкінці травня Китай і Бразилія окреслили спільну позицію стосовно політичного врегулювання війни в Україні .  Китай, Бразилія та деякі інші країни Глобального Півдня домовилися  створити платформу "Друзі миру" , в межах якої планують сприяти мирному врегулюванню "української кризи". 

Зеленський зробив заяву про ядерну зброю

20:18:31

Українська сторона ніколи не говорила про те, що нібито готується створити ядерну зброю. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час брифінгу з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте в четвер, 17 жовтня.   Глава держави пояснив, що мав на увазі, коли раніше говорив про Будапештський меморандум. За його словами, Україна відмовилася від ядерної зброї, але не отримала натомість обіцяних гарантій безпеки. "Ми ніколи не говорили про те, що ми готуємося до створення ядерної зброї або чогось подібного. Я сказав, що коли Будапештський меморандум підписували дуже поважні, потужні ядерні країни, там було написано, що Україна віддає ядерну зброю, і Україна матиме від цих дуже поважних країн, включно з тими дуже поважними країнами, включно з у ті часи Росією, Китаєм, США, - територіальну цілісність і суверенітет. Це те, що я сказав", - сказав Зеленський.   За його словами, "це означає, що ми дали ядерну зброю, і ці люди, які були партнерами на той час, вони повинні були дати нам гарантії безпеки".   "Тому у нас альтернативи немає, крім НАТО", - наголосив Зеленський.   Нагадаємо, німецький таблоїд Bild написав, що влада України начебто "всерйоз замислюється" над відновленням ядерної зброї . Зеленський, згадуючи розмову з кандидатом у президенти США Дональдом Трампом, розповів, що Україні для захисту потрібне членство у НАТО , адже гарантії Будапештського меморандуму були провалені. "Ми обираємо НАТО. Не ядерну зброю, ми обираємо НАТО", - сказав президент Трампу.

Нардепка отримала підозру в незаконному збагаченні

19:55:22

Правоохоронці повідомили про підозру в незаконному збагаченні на понад 20 млн грн чинній народній депутатці. Про це повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в четвер, 17 жовтня.   За даними Української правди йдеться про обраницю від партії Слуга народу Ірину Аллахвердієву (теперішнє прізвище - Кормишкіна).   Слідство встановило, що нардепка у 2021-2022 роках заволоділа активами, які на понад 20 млн гривень перевищують офіційні доходи та заощадження за цей період.   Водночас її офіційний дохід за цей період та заощадження становили не більше 2,7 млн гривень, які підозрювана використала на інші цілі.   За отримані кошти в подальшому вона через юридичну особу придбала будинок поблизу Одеси, у якому проживає.   Нардепці загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.   Нагадаємо, у 2020 року в мережі розповсюдили відеоролик, де глава партії Слуга народу та керівник фракції, народні депутати Олександр Корнієнко і Давид Арахамія обговорили свою колегу Ірину Аллахвердієву , порівнюючи її з "корабельною сосною" . 

США ввели санкції проти Китаю та РФ за спільне виробництво дронів

19:33:27

Міністерство фінансів США ввело санкцій проти мережі компаній з Китаю й Росії, причетних до розробки та виробництва далекобійних дронів Гарпія, які РФ застосовує у війні проти України. Про це повідомила пресслужба відомства в четвер, 17 жовтня.   "Сьогодні OFAC вводить санкції проти трьох організацій та однієї фізичної особи через їхню участь у розробці та виробництві російського ударного безпілотного літального апарату далекої дії Гарпія", - зазначається в повідомленні.   Проєкт Гарпія спроєктований та розроблений фахівцями з Китаю. Ці дрони виробляються на заводах Китаю в співпраці з російськими оборонними компаніями перед тим, як вони потрапляють до РФ та застосовуються потім по Україні.   Американські санкції введені проти китайської компанії Xiamen Limbach Aircraft Engine Co., Ltd., яка виробляє двигун L550E для дронів Гарпія.  До списку обмежень також потрапила організація Redlepus Vector Industry Shenzhen Co Ltd, а також російська компанія Торговий дім Вектор та її директор Артем Ямщиков. Як повідомлялося,  Росія почала виробництво нового ударного безпілотника дальнього радіусу дії під назвою Гарпія-А1. Для цього використовується китайський двигун та деталі. У Держдепі заявили, що Китай надає Росії "дуже суттєву" допомогу для зміцнення військової машини Кремля в обмін на російські секретні військові технології підводних човнів і ракет.

Орбан заявив, що План перемоги Зеленського його лякає

19:03:29

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що викладений напередодні президентом України Володимиром Зеленським План перемоги викликає в нього "жах", і оголосив про наміри просувати ідею переговорів Євросоюзу з Росією. Про це він написав у Facebook в четвер, 17 жовтня.   Орбан охарактеризував саміт ЄС як "три великі битви", першою з яких назвав представлення Зеленським Плану перемоги.   "Те, що він виклав учора в українському парламенті, не може не викликати жаху", - заявив угорський прем’єр.   Орбан укотре заявив, що ЄС має переглянути свою "погано організовану, погано втілену, погано прораховану" стратегію щодо України.   "Але це не означає більше воєн, більше небезпечної зброї і зброї далекого радіусу дії, але це означає, що нам потрібно перейти від стратегії війни до стратегії миру. Нам потрібне припинення вогню і мирні переговори!" - заявив політик.   Угорський прем’єр хоче закликати канцлера Німеччини і президента Франції "від імені всього Європейського Союзу якнайшвидше розпочати переговори з Росією, щоб ми могли знайти вихід з цієї ситуації". Нагадаємо, 16 жовтня Зеленський в Верховній Раді оприлюднив План перемоги. Він складається із п’яти пунктів і трьох таємних додатків. Перший пункт передбачає  невідкладне запрошення України у НАТО . Сьогодні  Зеленський виступив на засіданні Європейської Ради у Брюсселі  і представив План перемоги у війні з Росією.