Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Зеленський представить план перемоги лідерам ЄС - Боррель

23:03:16

Президент України Володимир Зеленський виступить на саміті Європеського Союзу, що відбудеться 17-18 жовтня. Там він має подати план перемоги. Про це повідомив  високий представник ЄС Жозеп Боррель в понеділок, 14 жовтня.   "Ми розпочали сьогодні нашу Раду ЄС зі спілкування з міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою, який поінформував нас про ситуацію на полі бою, та прокоментував елементи плану перемоги, який президент Зеленський представить під час наступної Європейської Ради", - сказав він.   Також під час обговорень було порушено питання просування та доповнення української формули миру.   Боррель наголосив, що Україну необхідно посилювати політичним та військовим шляхом, щоб змусити російського диктатора Володимира Путіна розпочати переговори. Але така перспектива діалогу "є дуже віддаленою".   "Ми вважаємо, що мир не можна плутати з капітуляцією", - додав голова дипломатії ЄС. Нагадаємо, наприкінці вересня Зеленський  представив план перемоги  американському лідеру Джо Байдену та кандидатам в президенти США Камалі Гарріс та Дональду Трампу.

У МЗС різко відповіли на заяви про передачу дронів повстанцям у Малі

22:40:03

Україна рішуче відкидає обвинувачення у нібито причетності держави до постачання безпілотників повстанцям у Малі. Про це повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ України в понеділок, 14 жовтня.   Відомство також категорично заперечує усі звинувачення, які періодично лунають з вуст високопосадовців Малі та Нігеру, у нібито причетності України до "співпраці з терористами", "постачанні терористам озброєння та наданні їм інформації", "підтримці Україною терористичної коаліції" тощо. МЗС відкидає також усі звинувачення на адресу України у нібито причетності держави до потрапляння до регіону Сахелю озброєння та військової техніки, яка постачається Україні її союзниками для протидії агресії Росії.   "З перших місяців повномасштабного російського вторгнення саме Україна першою ініціювала запровадження розгалуженої системи моніторингу та контролю над озброєнням, яке постачається західними партнерами. Окрім міжнародних, державних та відомчих механізмів моніторингу використання західної зброї в Україні запроваджений також парламентський контроль у цій сфері", - заявили у відомстві.   У МЗС нагадали, що за понад два з половиною роки вторгнення РФ західні партнери не виявили жодного випадку нецільового використання наданого Україні озброєння та військової техніки.   Міністерство закордонних справ закликає припинити поширення неправдивої інформації, яка повторюєнаративи російської пропаганди спрямовані на дискредитацію України та виправдання війни РФ проти України. Нагадаємо, французьке видання Le Monde повідомило, що туареги-повстанці на півночі Малі нібито активно використовують українські безпілотники у боротьбі проти малійської армії та її російських союзників з ПВК Вагнер.

Німеччина заблокувала продаж зброї Ізраїлю - ЗМІ

22:23:35

Німеччина заблокувала продаж нових партій зброї Ізраїлю, побоюючись що її можуть використовувати проти цивільного населення. Про це повідомляє  Politico в понеділок, 14 жовтня. Рішення про експорт зброї у Німеччині ухвалює Федеральна рада безпеки, яка складається з високопосадовців уряду. Однак віцеканцлер ФРН Роберт Габек і міністр закордонних справ Анналена Бербок утрималися під час схвалення експорту зброї до Ізраїлю, вимагаючи від нього запевнень, що той не буде застосовувати німецьку зброю для атак проти цивільних.   "Постачання зброї до Ізраїлю - це дотримання норм міжнародного гуманітарного права. Причиною вимоги такого зобов'язання є те, що в іншому випадку німецький адміністративний суд може покласти цьому край", - зазначило джерело видання.   Проти уряду Німеччини вже подали кілька позовів з вимогою зупинити експорт зброї до Ізраїлю. У них стверджувалося, що експорт порушує закон, згідно з яким така зброя не може буде використана для нанесення ударів по цивільних цілях.

ЄС продовжить тренувальну місію для військових ЗСУ

21:36:14

  Міністри закордонних справ країн ЄС 14 жовтня ухвалили рішення продовжити Тренувальну місію ЄС (EUMAM) ще на два роки. Про це повідомив високий представник ЄС Жозеп Боррель на пресконференції за підсумками засідання, пише Європейська правда.   За його словами, наразі Збройні сили України перебувають під великим тиском по всій лінії фронту, який став більшим, ніж до початку літа.   "Ми повинні надавати українським Збройним силам більше спроможностей та нарощувати нашу Тренувальну місію. Ми продовжимо мандат Місії EUMAM на наступні два роки", - оголосив він, додавши, що сподівається на консенсус щодо цього рішення в Раді ЄС.   Нагадаємо, місія EUMAM була створена в жовтні 2022 року для допомоги в підготовці українських військовослужбовців. У межах EUMAM навчання тривають переважно на території Польщі та Німеччини. Раніше канадські військові показали, як навчають українських захисників навичкам тактичної медицини .  Фінляндія визнала, що на її території проходили навчання бійці ЗСУ

Комітет ЄП підтримав надання Україні €35 млрд кредиту коштом росактивів

20:54:25

Комітет Європейського парламенту з питань торгівлі в понеділок, 14 жовтня, схвалив пропозицію Європейської комісії про надання Україні позики у 35 мільярдів євро, профінансованої за рахунок заморожених російських активів. Про це повідомила пресслужба ЄП.   За надання Україні позики за рахунок росактивів проголосував 31 член профільного комітету Європейського парламенту, проти висловились чотири, ніхто не утримався під час голосування.   Раніше пропозицію підтримала Рада Європейського Союзу, незважаючи на опір Угорщини .   Наступним кроком є голосування всього Європейського парламенту, яке має відбутись 21-24 жовтня. Після цього регламент буде ухвалений Радою ЄС за письмовою процедурою та набуде чинності наступного дня після публікації в Офіційному журналі ЄС.   Нагадаємо, 35 мільярдів євро кредиту є частиною плану, погодженого Групою семи на саміті в червні, про надання Україні позики в розмірі 50 мільярдів доларів за рахунок оподаткування надприбутків, отриманих від заморожених активів Росії.