Україна заощадить до $700 млн завдяки зниженню комісій МВФ
Для України зменшення комісій становить близько 38-39%, що є навіть більшим показником, ніж для інших країн.
Міжнародний валютний фонд 11 жовтня ухвалив рішення про зниження рівня комісій для країн, що розвиваються, зокрема для України, що дозволить нашій державі заощадити до 700 мільйонів доларів за п'ять років. Про це повідомив заступник виконавчого директора МВФ, представник України Владислав Рашкован у понеділок, 14 жовтня.
Рішення включає скорочення таких зборів, як charges, surcharges і commitment fees, які впливають на загальну вартість отриманих ресурсів. Зменшення комісій в середньому на 36% призведе до скорочення річних доходів МВФ на 1,2 млрд доларів.
Завдяки цьому рішенню річні витрати України на користування ресурсами МВФ знизяться на 130 млн доларів, а за наступні п’ять років очікується загальна економія на рівні 650-700 млн доларів.
Для України зменшення комісій становить близько 38-39%, що є навіть більшим показником, ніж для інших країн.
Як зауважив Рашкован, це рішення було "результатом складних переговорів", оскільки МВФ є організацією, що функціонує на основі консенсусу. У процесі обговорення проявилися різні інтереси країн-донорів та країн, котрі отримують фінансову допомогу.
Попри бажання деяких держав, включаючи Україну, досягти ще більшого зниження комісій, це рішення стало компромісом.
"Що далі? А далі ключові економіки світу (та їх центробанки) впоралися з інфляцією, і тому центробанки почали цикл зниження ключових ставок, тому і базова ставка кредитування дуже скоро почне швидко знижуватися з максимувів, на яких вона була останній рік. Це ще додатково знизить вартість ресурсів МВФ для України", - додав Рашкован.
Нагадаємо, МВФ досяг домовленостей з Україною щодо п'ятого перегляду чотирирічної програми Extended Fund Facility. За підсумками роботи місії в Києві Україна отримає доступ до 1,1 млрд дол. Крім того, фонд прогнозує зростання ВВП на 3% у 2024 р.
Економіка України зросла порівняно з минулим роком
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp