В Європарламенті голосуватимуть щодо зняття недоторканності з лідера угорської опозиції
Президентка Європейського парламенту Роберта Метсола оголосила на пленарному засіданні, що палата отримала офіційний запит від Будапешта про зняття недоторканності з лідера угорської опозиції і євродепутата Петера Мадяра.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Euractiv.
Оголошення ініціює процедуру, яка, як очікується, триватиме кілька місяців. Парламентський комітет з правових питань (JURI) обговорить справу і представить проект звіту, після чого відбудеться голосування щодо того, чи рекомендувати зняти недоторканність з Мадяра. Остаточне рішення буде прийнято таємним голосуванням на пленарному засіданні, зазвичай підняттям рук.
Якщо парламент проголосує за зняття недоторканності з Мадяра, угорські судові органи зможуть ініціювати судовий процес.
Реклама:
Перед цим головний прокурор Угорщини Петер Полт звернувся до президентки Європейського парламенту з проханням призупинити депутатську недоторканність Мадяра, головного політичного суперника прем'єр-міністра Віктора Орбана.
Полт, прихильник Орбана і колишній член керівної партії "Фідес", заявив, що Мадяр нібито вилучив мобільний телефон чоловіка, який зняв його в барі 21 червня.
"Потім євродепутат спустився прямо до берега річки і впустив його (телефон) в Дунай. Така поведінка може відповідати злочину крадіжки", – заявив генпрокурор.
Пізніше пристрій знайшли і повернули власнику.
Мадяр відреагував на ситуацію, що склалася, у дописі на своїй сторінці у Facebook наприкінці вересня.
"На мене щодня пишуть доноси, і половина державного апарату працює над тим, щоб вигадати проти мене кримінальну справу, – сказав він.
У мене є пропозиція: (...) Ви проголосуєте за те, щоб Угорщина приєдналася до Європейської прокуратури. І я відмовлюся від свого імунітету в той момент, коли ми приєднаємося, якщо це станеться", – заявив Мадяр.
43-річний юрист, раніше близький до уряду, звинувачує уряд Орбана в корупції.
На червневих виборах до Європейського парламенту його партія "Тиса" отримала майже 30% голосів і сім місць, поступившись "Фідесу".
Депутати Європарламенту від "Тиси", включаючи Мадяра, згодом приєдналися до групи Європейської народної партії.
Більше про те, хто такий Петер Мадяр, читайте у статті: Альтернатива для Угорщини.