Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Генштаб назвав найгарячіший напрямок на фронті

08:34:51

Протягом минулої доби на фронті відбулось 142 бойових зіткнення. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ в ранковому зведенні в в п'ятницю, 4 жовтня.    Вчора війська Росії завдали по позиціях українських підрозділів та населених пунктах три ракетних удари, а також 67 авіаційних ударів, зокрема скинули 135 керованих авіабомб. Крім цього, здійснили більше 4000 обстрілів, з них 105 із реактивних систем залпового вогню, та задіяли для уражень 1585 дронів-камікадзе.  На Харківському напрямку ворог чотири рази проводив наступальні та штурмові дії в районах Стариці та Вовчанська. Кількість бойових зіткнень за добу на Куп’янському напрямку досягла 11.    На Лиманському напрямку війська ЗСУ зупинили 13 атак противника. Основні зусилля загарбники концентрували в районах населених пунктів Макіївка, Новосадове, Торське, Дружелюбівка, Греківка та Дронівка. Одну атаку неподалік Спірного відбито Силами оборони на Сіверському напрямку.     Шість спроб загарбників просунутись уперед поблизу Часового Яру, Андріївки, Білої Гори та Ступочок українські воїни зупинили на Краматорському напрямку. Ситуація контрольована. Ворог діяв за підтримки авіації - бив КАБами у районі Часового Яру.     Авіація агресора завдала бомбардувань по районах населених пунктів Катеринівка, Дружба та Клебан-Бик на Торецькому напрямку, до того ж ворог дев’ять разів намагався просунутися вперед у районі Торецька, Дачного та Неліпівки.   На Покровському напрямку відбито 30 атак. Ворог намагався просунутись неподалік Сухої Балки, Гірника, Променя, Новоторецького та Крутого Яру. Основні ж зусилля росіяни зосереджували в районах Миколаївки та Селідового, де відбулось відповідно дев’ять та сім боєзіткнень.   Сили оборони продовжують стримувати ворога на Курахівському напрямку. В районах Новоолександрівки, Цукуриного, Георгіївки, Костянтинівки, Трудового, Воздвиженки, Антонівки та Катеринівки окупанти 23 рази намагалися прорвати українські оборонні рубежі.     Три атаки противника зупинено в районі Богоявленки та одну - поблизу Максимівки, що на Времівському напрямку.  На Оріхівському напрямку ворожі підрозділи двічі намагались просунутись в районах Кам'янського та Новоданилівки.     За минулу добу ракетні війська та артилерія Сил оборони завдали 15 ударів по районах зосередження особового складу і ОВТ. Уражено два склади пально-мастильних матеріалів, артилерійську систему, засіб ППО та станцію радіоелектронної боротьби росіян . Нагадаємо, минулої доби ЗСУ ліквідували 1230 окупантів . З початку повномасштабного вторгнення в Україну армія РФ втратила 657 940 військових.

Повної війни на Близькому Сході не буде - Байден

08:02:24

Президент США Джо Байден заявив, що не вірить у переростання загострення на Близькому Сході на велику війну у регіоні. Про це повідомляє Reuters в п'ятницю, 4 жовтня.   Заява прозвучала на тлі операцій Ізраїлю проти ХАМАС Секторі Газа, а також проти Хезболли в Лівані, на фоні загострення напруженості з Іраном.   "Наскільки ви впевнені, що дощу не буде? Слухайте, я не вірю, що буде повна війна", - сказав Байден, відповідаючи на запитання журналістів про можливість уникнення масштабного конфлікту.   Американський президент підкреслив, що ситуація вимагає значних зусиль для деескалації, однак висловив впевненість у тому, що тотальної війни можна уникнути.   "Ми вже допомогли Ізраїлю. Ми збираємося захищати Ізраїль", - заявив Байден.   Нагадаємо, 1 жовтня Армія оборони Ізраїлю почала обмежену наземну операцію на півдні Лівану. Іран випустив по Ізраїлю 180 балістичних ракет . Конфлікт на Близькому Сході: чи зв’яже агресивність Ірану руки РФ  

Генсек НАТО у Києві. Близькість України до альянсу

00:06:04

  Новий генеральний секретар НАТО 1 жовтня обійняв посаду, а вже 3 жовтня несподівано прибув до Києва. Це його перший офіційний візит на новій посаді. Всього з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Рютте приїхав до Києва вже вп'яте, раніше він відвідував столицю України як прем'єр-міністр Нідерландів.   Про що говорили у Києві   "Це було важливо для мене – приїхати в Україну на початку мандату, щоб абсолютно чітко показати і вам, народу Україну, і всім, хто спостерігає, що НАТО продовжує підтримувати Україну. Я вважаю своїм пріоритетом та привілеєм як генсека НАТО посилити цю підтримку та забезпечити , що Україна візьме гору (у цій війні)", – сказав Рютте на прес-конференції після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.   Генсек пояснив, що підтримка України потрібна також самим союзникам.   "Саме тому ми так віддані підтримці України, адже ваша безпека має значення для нашої, а ваша боротьба за свободу відображає наші принципи та цінності", – зазначив Рютте.   За словами президента України, вони обговорили "план перемоги" України, ситуацію на полі бою, наявні потреби наших підрозділів та українські потреби у ППО та додаткову взаємодію з сусідами.   "Зараз перед зимою важливо реалізувати всі досягнуті домовленості щодо ППО, зокрема те, про що йшлося на саміті НАТО у Вашингтоні", - прокоментував Зеленський.   Зеленський висловив сподівання, що країни Альянсу змінять позицію щодо захисту неба України. Але він визнав, що союзники поки що не готові захищати українське небо.   Членство в НАТО   На прес-конференції з Рютте Володимир Зеленський також підтвердив, що Україна працює над отриманням запрошення до Альянсу.   "Наша мета – це повноцінне членство України в Альянсі. Україна може стати 33 країною-членом НАТО, українці заслуговують на це", – сказав Зеленський.   “Україна близька до членства в НАТО, як ніколи раніше”, - зазначив Рютте. "Росія не зможе ветувати рух України до НАТО", - наголосив він.   Удари вглиб території РФ   Дозвіл на далекобійні удари по цілях у РФ обговорять на засіданні Рамштайна 12 жовтня на чолі з Байденом. За словами Рютте, питання обмежень на такі удари – це не питання НАТО, адже кожна країна Альянсу ухвалює власне рішення.   Союзники по НАТО поки не готові збивати російські дрони та ракети над територією України, як роблять це на користь Ізраїлю, підкреслив Рютте.