У Міносвіи розповіли, як проводитимуться уроки Захист України
З 2027 року оновлена програма Захист України стане основою для профільного вивчення, де учні зможуть обирати окремі модулі для поглибленого навчання.
Учнів та учениць 10-11 класів на вивчення предмету Захист України розподілятимуть у групи за кількістю від 8 до 15 осіб у кожній без гендерного поділу. Про це повідомило Міносвіти.
Зазначається, що ці зміни дадуть змогу вчителям більше зосередитися на практичному навчанні в менших групах, а учням - незалежно від статі опанувати базові навички для життя, самозахисту та формування оборонної свідомості.
Згідно з оновленою програмою, протягом 2024-2026 років модельну навчальну програму Захист України впроваджують у межах всеукраїнського педагогічного експерименту, а заклади освіти, що наразі викладають за старою програмою, також мають відмовитися від гендерного поділу груп.
Оновлена програма складається з 10 модулів і спрямована на розвиток практичних умінь: медична допомога, навички управління дронами, тактична медицина, радіозв'язок та інші сучасні технології, що відповідають реаліям воєнного часу.
З 2027 року оновлена програма Захист України стане основою для профільного вивчення, де учні зможуть обирати окремі модулі для поглибленого навчання.
Замість звичних 45-хвилинних уроків раз на тиждень нова програма передбачає, що уроки проводитимуть протягом усього дня один раз на місяць. Для цього в громадах створюються спеціальні навчальні осередки, які об’єднають учнів із кількох шкіл. Це дозволить більш ефективно організувати практичні заняття та надавати учням з усієї громади доступ до сучасного навчального обладнання.
Нагадаємо, Міністерство освіти та науки розробило проєкт модельної навчальної програми Захист України для 10–11 класів шкіл, що має стати ключовим елементом комплексного оновлення предмета, спрямованого на формування в молоді національної ідентичності та навичок для захисту власного життя